چال گونه + کاشت چال خنده در کاشان

داشتن چال گونه ، یکی از معیارهای زیبایی است که با لبخند زدن و خنده در چهره فرد پدیدار شده و بسیار جذاب و خوشایند می باشد ، برخی از افراد به طور مادرزادی بر روی گونه های خود چال داشته و برخی دیگر خیر ؛ در صورت تمایل برای داشتن چال خنده ، ادامه مقاله دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح گوش و حلق و بینی کاشان را مطالعه نمایید.

 

جراحی چال گونه در کاشان - دکتر ارمی

 

چال خنده چیست ؟

در حقیقت وجود یک حفره بسیار کوچک در عضله بوکسیناتور که یکی از عضلات موجود در گونه می باشد ، دلیل ایجاد چال گونه مادرزادی و طبیعی است ؛ امروزه با انجام جراحی غیر تهاجمی کاشت چال در صورت می توان این ویژگی را در افراد ایجاد کرد. علی رغم اینکه وجود چال گونه طبیعی به علت نقصی در عضلات صورت افراد است ؛ اما در میان همه اشخاص به عنوان یک ویژگی بسیار دلنشین شناخته می شود که موجب جذابیت بیشتر افراد می گردد ؛ ممکن است در اثر عواملی همچون تغییرات وزن بدن ، افزایش سن ، تغییرات پوستی عمق این چال کم شده یا از بین برود.

آیا امکان ایجاد چال بر روی گونه بدون جراحی وجود دارد ؟

در صورتی که شما به طور مادرزادی بر روی گونه خود چال نداشته باشید ؛ به هیچ عنوان نمی توانید با انجام روش هایی همچون ورزش کردن آن را ایجاد کنید. امروزه تمامی افراد به راحتی به اینترنت و موتورهای جستجو دسترسی دارند ، اگر در رابطه با کاشت چال لپ یا گونه در اینترنت به جستجو بپردازید ؛ روش های مختلفی را برای شما نمایش می دهد که تمامی این روش ها دارای نتایج محدود و موقتی هستند ، بنابراین تنها روش موثر و ماندگار برای ایجاد حفره بر روی گونه جراحی است.

کاندیدای جراحی چال لپ یا گونه چه کسانی هستند ؟

تمامی افراد بالای 18 سال که از سلامت کامل جسمی و روحی برخودار بوده و دارای توقعات منطقی از جراحی چال لپ هستند ، می توانند برای انجام این جراحی زیبایی اقدام نمایند.

نحوه انجام جراحی چال لپ یا گونه در کاشان

برای انجام این روش جراحی زیبایی لازم است تا فرد تحت بیهوشی موضعی قرار بگیرد. پیش از انجام جراحی ، جراح متخصص دکتر ارمی محل دقیق ایجاد چال را علامت گذاری می کند ؛ بنابراین فرد می تواند آن را مشاهده کرده و مورد تایید قرار دهد ؛ سپس اقدام به ایجاد یک برش کوچک در داخل دهان بیمار نموده و برای ایجاد یک چال گونه طبیعی بر روی عضله بوکسیناتور کار می کند ، پس از آن محل ایجاد برش ها را به وسیله بخیه های جذبی که نیاز به کشیدن نداشته و جذب صورت می شوند ، می بندد. باید بگوییم به دلیل انجام تمامی اقدامات در درون دهان ، اسکار بخیه یا زخم در صورت مشخص و نمایان نخواهد بود.

 

چال گونه - دکتر ارمی

 

دوران نقاهت عمل چال گونه

جراحی کاشت چال در کاشان ، عملی نسبتا ساده ، سریع و با دوران نقاهت کوتاه می باشد ؛ با این حال افراد نباید در ارتباط با مراقبت های پس از آن ، سهل انگاری کنند ؛ چرا که می تواند ، عواقب جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد ؛ بنابراین ، به شما عزیزان توصیه می شود ؛ در دوران نقاهت عمل چال لپ ، با دقت تمامی دستورالعمل های پزشک معالج خود را رعایت نمایید.

مراقبت های بعد از جراحی چال گونه

لازم است تا برای رسیدن به نتایج موفقیت آمیز و رضایت بخش و سریع تر سپری شدن دوران بهبودی ، مراقبت های بعد از جراحی چال لپ را به دقت انجام دهید.

 • به همین منظور برای جلوگیری از ایجاد هرگونه باکتری در دهان ، روزی چند بار از دهانشویه استفاده کنید.
 • آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط بهترین دکتر زیبایی کاشان را به طور کامل مصرف کنید.
 • به مدت چند روز از انجام حرکت های اضافی صورت خودداری نمایید.
 • در روند ایجاد چال در گونه بعد از جراحی ، ابتدا در روزهای اول کمی تورم در محل جراحی وجود دارد که طی چند روز بر طرف خواهد شد و جای تورم را چال گونه ای خواهد گرفت که در حالت لبخند زدن به خوبی پدیدار خواهد شد.
 • تا مدتی که دهان تان بی حس است ؛ از مصرف نوشیدنی های خیلی سرد و گرم اجتناب نمایید ؛ چرا که ممکن است ، منجر به آسیب دیدگی تان شود.
 • به شما عزیزان ، توصیه می شود ؛ در روزهای ابتدایی پس از عمل جراحی کاشت چال در گونه ، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار دهید و از خوردن مواد غذایی سفت ، اجتناب نمایید.
 • پس از مصرف هر وعده غذایی ، استفاده از دهان شویه را فراموش نکنید.

آیا جای اسکار ناشی از عمل چال لپ باقی می ماند ؟

خیر ؛ نگران باقی ماندن جای زخم جراحی چال گونه در کاشان با دکتر محمد ارمی ، نباشید ؛ چرا که برش های مورد نیاز درون دهان ، ایجاد می شوند.

هزینه جراحی چال گونه در کاشان چقدر است ؟

اطلاع از هزینه عمل کاشت چال ، مستلزم مراجعه به پزشک و قرار گیری تحت معاینه می باشد ؛ زیرا همانطور که می دانید ، هزینه آن در هر فرد متغیر است ؛ بنابراین ، جهت اطلاع از هزینه نهایی عمل چال گونه ، به بهترین دکتر زیبایی کاشان مراجعه نمایید. دکتر محمد ارمی ، یکی از بهترین ها در این زمینه می باشند.

مدت زمان لازم برای انجام جراحی چال گونه

این موضوع تا حد زیادی به سرعت و مهارت پزشک بستگی دارد اما در حالت کلی این جراحی به صورت سرپایی در مدت زمان کوتاه و با بی حسی موضعی انجام می شود. به صورت کلی معمولا جراحی چال لپ حدود 30 دقیقه زمان می برد. البته تعداد چال خنده نیز در مدت زمان جراحی تاثیر گذار است. ممکن است برخی از بیماران تقاضا داشته باشند تا تنها در یک سمت صورت آن ها چال خنده ایجاد شود و برخی دیگر تمایل داشته باشند چال در دو طرف صورت آن ها ایجاد شود.

میزان موفقیت در جراحی چال لپ چقدر است ؟

در صورتی که بعد از انجام کاشت چال گونه ، اقدامات و نکات بعد از عمل را به خوبی رعایت کنید ، نتیجه مثبت و بسیار خوبی حاصل می شود.

انواع چال خنده و تاثیر آن در چهره

چال گونه هندی 

این نوع چال بر روی استخوان گونه ایجاد می شود و می تواند به چهره حالت معصوم و بامزه بدهد.

چال گونه کشیده 

این نوع چال از کناره لب بالا تا لب پایین ایجاد شده و موجب جذاب و مهربان تر شدن حالت چهره می شود.

چال گونه اطراف دهان 

در هنگام خندیدن در راستا و یا بالاتر از لب ایجاد شده و موجب می شود چهره جذاب و رسمی به نظر برسد.

نحوه انجام عمل کاشت چال گونه در کاشان

این عمل نیمه تهاجمی بوده و با استفاده از بی حسی موضعی در مدت زمان 30 دقیقه انجام می شود. قبل از شروع جراحی با نظر بیمار ناحیه مورد نظر علامت گذاری می شود سپس ، در داخل دهان یک سوراخ ایجاد شده و با توجه به عمق مورد نظر برای چال خنده ، بافت های اضافی را خارج می کنند. در نهایت این سوراخ بخیه زده می شود و جراحی پایان می یابد.

چال گونه چه مزیتی دارد ؟

برخی از افراد به صورت ژنتیکی از زمان تولد دارای حفره ای در لپ خود هستند که به آن چال گفته می شود. در واقع این چال در اثر یک نقص مادرزادی ایجاد می شود اما از آنجایی که موجب شیرینی و زیباتر شدن لبخند می شود ، امروزه به عنوان یکی از ملاک های زیبایی در میان افراد شناخته می شود تا جایی که امروزه برخی از افراد تلاش می کنند به کمک عمل جراحی به این معیار زیبایی دست پیدا کنند. بنابراین لبخندی جذاب تر و زیباتر را می توان مهم ترین مزیت چال گونه دانست. در خصوص مزیت های عمل جراحی چال لپ نیز به موارد زیر می توان اشاره نمود :

 1. کوتاه بودن دوره نقاهت
 2. بدون نیاز به داروی بیهوشی
 3. ایمن و بدون خطر بودن عمل جراحی
 4. هزینه درمانی مقرون به صرفه
 5. مناسب برای تمامی سنین و جنسیت ها

اقدامات قبل از جراحی چال گونه در کاشان

به طور کلی کاشت چال گونه یک عمل سریع و ساده است. مراحلی که باید برای آمادگی جراحی چال خنده انجام دهید شامل موارد زیر می‌شوند:

 1. شب قبل از جراحی خواب کافی و خوب داشته باشید
 2. از شخصی بخواهید بعد از جراحی و در صورت نیاز شما را تا خانه همراهی کند
 3. داروها و دیگر تجهیزات مربوط به دوره ریکاوری را در خانه آماده کنید

همچنین داشتن اضطراب قبل از هر جراحی کاملاً طبیعی است؛ بنابراین صحبت کردن با فردی از اعضای خانواده یا یک دوست قابل اعتماد می‌تواند استرس شما را کاهش دهد. به علاوه، تکنیک‌های ریلکسیشن یا ورزش کردن نیز می‌تواند مؤثر واقع شود.
در موارد خاصی جراحتان ممکن است اقدامات اضافه دیگری را هم توصیه کند. به عنوان مثال احتمال دارد پرهیز از مصرف داروهایی که ممکن است با بی حسی موضعی تداخل داشته باشند به شما پیشنهاد شود. در حالت کلی بهترین جراح چال گونه در کاشان دکتر محمد ارمی توصیه‌های مرتبط با شخص شما را برای آمادگی قبل از جراحی چال لپ ارائه می‌کند.

عوارض احتمالی کاشت چال خنده

هرگونه اقدام پزشکی حتی مصرف داروهای معمول نیز می‌تواند عوارضی را به همراه داشته باشد با این حال خطرات و عوارض جراحی چال گونه در کاشان بسیار نادر هستند و با انتخاب جراح ماهر در این حوزه می‌توانید بروز آنها را به حداقل برسانید. برخی از این عوارض موارد زیر می‌باشند: اگر در ناحیه جراحی دچار خونریزی و یا ترشحات شدید شده اید، فوراً پزشک خود را ملاقات کنید چراکه این می‌تواند نشانه‌ای از عفونت باشد. هرچه این عفونت زودتر درمان شود، احتمال کمتری وجود دارد که وارد جریان خون شده و عوارض دیگر را ایجاد کند.

کاشت چال لپ با بخیه

ساده‌ترین روش ایجاد چال خنده با استفاده از تکنیک بخیه می‌باشد. در این روش، چال گونه فقط به کمک یک بخیه ایجاد می‌شود. این بخیه از داخل دهان جاگذاری شده و عبور می‌کند تا به قسمت پشتی پوست گونه‌ها برسد. در این حالت وقتی هنگام خندیدن این گره به داخل کشیده می‌شود، یک چال را ایجاد می‌کند. با وجودی که تکنیک ایجاد چال لپ با بخیه روشی سریع و راحت است، تغیر ایجاد شده تنها تا زمانی ماندگاری دارد که بخیه در حالت مناسبی باشد. مثلاً شیو کردن که با مالیدن پوست صورت همراه است می‌تواند باعث شل شدن و یا از بین رفتن بخیه موردنظر شده و در نتیجه چال به وجود آمده نیز ناپدید شود

آیا جراحی چال گونه دردناک است؟

به صورت کلی این عمل زیبایی کاملاً قابل تحمل است زیرا قبل از شروع جراحی ناحیه گونه به وسیله بی حسی موضعی، بی حس می‌شود و بنابراین در حین جراحی کاشت چال خنده در کاشان هیچ دردی احساس نخواهید کرد. با این وجود بعد از جراحی ممکن است کمی احساس ناراحتی در ناحیه تحت درمان داشته باشید که توسط مسکن‌های تجویز شده کاملاً قابل کنترل می‌باشد.

آیا برای انجام عمل چال خنده محدودیت سنی وجود دارد ؟

خیر ، برای انجام این پروسه محدودیت سنی خاصی وجود ندارد و تنها به افرادی که صورت بسیار تپل دارند ، یا پوست صورت آن ها افتاده و شل است ، توصیه نمی شود. در غیر اینصورت با مشورت پزشک می توانید بهترین مکان را برای ایجاد چال لپ انتخاب نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن به این معیار زیبایی دست پیدا کرده و صاحب لبخندی شیرین و جذاب شوید.

ایا با ورزش صورت چال گونه ایجاد می شود ؟

خیر ، تمرینات ورزشی و ماساژ صورت تاثیری در ایجاد چال خنده ندارد. اگر به صورت مادرزادی چالی روی گونه ندارید و خواستار آن هستید ، قطعی ترین و بهترین روش ، انجام جراحی چال لپ است.

آیا احتمال بازگشت نتایج کاشت چال گونه وجود دارد ؟

این پروسه از ماندگاری بسیار بالایی برخوردار است اما این بدان معنا نیست که نتایج حاصل از آن کاملا برگشت ناپذیر است. ممکن است در شرایطی بافت گونه آزاد شده و پوست از عضله زیرین جدا شود که در اینصورت شاهد بازگشت نتایج حاصل از این پروسه به فرم قبل خواهیم بود.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سارا

اگه چال گونه عفونت کنه وگوشت سفیداضافی داخل بیاره وبیرونش سوراغ بشه چه کنیم