جراحی بینی

همه چیز درباره جراحی بینی

جراحی بینی : امروزه افراد بیشتر از گذشته به زیبایی خود توجه کرده و روش های متفاوت جراحی را برای دستیابی به جذابیت بیشتر امتحان می کنند ، از شایع ترین جراحی های زیبایی در سراسر دنیا و به خصوص  کشور خودمان می توانیم به جراحی بینی اشاره کنیم. ( جراح بینی کاشان )

 

جراحی بینی

 کاندیدای مناسب جراحی بینی

 • افرادی که از لحاظ روحی و جسمی در سلامت کامل به سر برده و به بیماری های مزمنی ؛ همچون لوپوس یا بیماری های روحی همچون افسردگی ابتلا ندارند.
 • افرادی که کمال گرا نبوده و به خوبی می دانند که جراحی بینی موجب بهبود نسبی بینی می شود ، به همین علت از متخصص گوش و حلق و بینی خود توقع معجزه ندارند.
 • اشخاصی که سن رشد آن ها تکمیل شده است.
 • افرادی که پوست بینی آن ها کیفیت مناسبی دارد.
 • اشخاصی که به مصرف مشروبات الکلی، سیگار و به طور کلی دخانیات اعتیاد نداشته و قادر به کنار گذاشتن مصرف این مواد به مدت 14 روز قبل از جراحی بینی می باشند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند.

هدف از انجام جراحی بینی چیست ؟

لازمه داشتن یک چهره زیبا ، وجود تناسب بین اجزای مختلف موجود در آن اعم از لب ها ، چشم ها ، بینی و غیره می باشد.

بینی به جهت محل قرار گیری آن که در مرکز صورت می باشد و همینطور برجسته بودنش بیشتر از دیگر اجزا جلب توجه کرده و وجود کوچک ترین ایرادی در آن بر روی لب ها ، گونه ها ، چشم ها و غیره تاثیر خواهد گذاشت.

لازم به ذکر است که بینی فقط بر روی زیبایی نقش نداشته بلکه تاثیر بسیار زیادی نیز بر عملکرد تنفسی افراد دارد.

در برخی از افراد وجود توده هایی به نام پولیپ ، وجود انحراف در تیغه بینی که به آن سپتوم گفته می شود و شکسته شدن بینی در اثر حادثه ، عملکرد طبیعی بینی را با اشکال مواجه می نماید.

برای برطرف کردن ایرادات ظاهری و عملکردی بینی از عمل بینی بهره گرفته می شود.

 

جراحی بینی

 • جراحی زیبایی بینی : اگر جراحی بینی با هدف از بین بردن نواقص موجود در ظاهر بینی ؛ همچون :
 1. کجی بینی
 2. قرینه نبودن حفره های بینی
 3. وجود قوز بر روی ناحیه پل بینی
 4. بزرگ بودن بینی و حفره های آن بیش از حد معمول
 5. افتادگی نوک بینی

و غیره انجام شود به آن جراحی زیبایی بینی گفته می شود.

 • جراحی درمانی بینی : اگر عمل بینی با هدف رفع ایرادات عملکردی بینی انجام شود ؛ به آن جراحی درمانی بینی گفته می شود.

سن مناسب برای جراحی بینی

برای انجام جراحي بيني افراد باید شرایط سنی لازم را داشته باشند که این سن در خانم ها پایان 15 سالگی و در آقایان پایان 16 سالگی می باشد.

بسیاری از متقاضیان جراحی بینی را نوجوانان تشکیل می دهند ، این افراد باید تا رسیدن به سن ذکر شده دست نگه دارند.

ضرورت این موضوع این است که رشد بینی فرد کامل شده و به بلوغ فکری رسیده باشد.

انواع بینی

میزان ضخیم بودن پوست بینی و غضروف هایی که ساختمان آن را تشکیل می دهند دو عاملی هستند که موجب تقسیم بندی بینی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی می شود.

 1. بینی استخوانی : در ساختار این نوع از بینی ، استخوان ها استحکام بسیار بالایی دارند و پوست از ضخامت پایینی برخودار است.
 2. بینی گوشتی : بینی های گوشتی برخلاف بینی های استخوانی می باشند ، ساختار این نوع از بینی به گونه ای است که بر روی غضروف ها و استخوان های بسیار نازک و ضعیف ، پوستی با ضخامت بسیار بالا قرار گرفته است.

 

 

 

عوامل تاثیرگذار در نتیجه بینی

عوامل بسیاری در نتیجه جراحی بینی اثرگذارند که افراد برای داشتن رضایت از نتیجه عمل بینی باید به این عوامل توجه کنند.

 • این فاکتورها عبارتند از :
 1. جراح بینی : هرچه میزان تجرب و تبحر جراح بینی در جراحی انواع بینی بیشتر باشد ، احتمال دستیابی به بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی بیشتر خواهد بود.
 2. نوع بینی : نوع بینی در فرم بعد از جراحی بینی بسیار موثر است ، به طوریکه بینی های گوشتی را فقط می توان به فرم طبیعی جراحی کرد در حالی که بینی های استخوانی قابل جراحی به هر دو فرم طبیعی و فانتزی هستند.
 3. ویژگی های صورت فرد : افراد باید در هنگام انتخاب فرم بینی به ویژگی های صورت خود دقت کنند ، بدیهی است بینی فانتزی با صورتی که اجزای آن درشت و زمخت است در تناسب نبوده و در صورت جراحی بینی فانتزی نتیجه به دست آمده مورد رضایت شخص نخواهد بود.

 

 

جراحی بینی باز

به منظور دسترسی به زیر پوست بینی ، دو روش وجود دارد ؛ یکی از آن روش ها جراحی بینی باز است ؛ جهت انجام جراحی بینی باز ، برشی در ناحیه میانی کلوملا ایجاد شده و پس از بلند کردن پوست بینی ، جراح بینی به زیر پوست بینی دسترسی پیدا می کند و سپس تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی افراد اعمال می کند.

جراحی بینی بسته

جراحی بینی بسته ، روش دیگر جهت دسترسی به زیر پوست بینی می باشد ؛ در این روش هیچ گونه برشی در سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ؛ بلکه تمامی برش های ایجاد شده داخلی بوده و در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند .

انتخاب کدام یک از روش های فوق جهت انجام جراحی بینی ، بسته به شرایط بیماران توسط جراح بینی انجام می شود ؛ بنابراین به نظر جراح بینی خود احترام گذاشته و اصرار به انجام یکی از این روش ها نورزید .

 

 

تفاوت میان جراحی بینی بسته و باز

به علت بلند کردن پوست بینی در روش باز ، جراح بینی وسعت دید بیشتری در این روش داشته و به این ترتیب می تواند تغییرات پیچیده تری را بر روی بینی اعمال کند ؛ از این رو جراحی های پیچیده ؛ همچون جراحی بینی گوشتی ، جراحی بینی ترمیمی و از این قبیل موارد به این روش انجام می شوند ؛ در مقابل گستردگی دید جراح بینی ، در روش بسته نسبت به روش باز بسیار کمتر بوده و از این رو در این روش ، توانایی اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی وجود ندارد .

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی بینی بسته ، کمتر از جراحی بینی باز می باشد.

جراحی بینی با لیزر

یکی از موضوعات داغی که امروزه در رابطه با آن بسیار شنیده شده و بر سر زبان ها افتاده است ، جراحی بینی با لیزر می باشد.

چنانچه یک جستجوی ساده در رابطه با جراحی بینی در گوگل و موتورهای جستجو نمایید با مطالبی ؛ همچون جراحی بینی با لیزر ، بدون خونریزی و بیهوشی مواجه می شوید.

در این رابطه باید گفت که با وجود کاربردهای فراوان لیزر در زمینه پزشکی ، استفاده از این تکنیک در جراحی بینی هیچ کاربردی نداشته و صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد ؛ زیرا برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی باید تغییراتی در استخوان و غضروف های بینی صورت پذیرد که لیزر قادر به انجام آن ها نمی باشد.

با لیزر تنها می توان برخی مشکلات پوستی موجود بر روی پوست بینی ؛ همچون لکه های ناشی از آفتاب یا اسکار جوش را برطرف کرد.

 

 

جراحی بینی ترمیمی

در برخی از موارد ممکن است ، نتیجه به دست آمده از جراحی بینی مورد رضایت افراد واقع نشده و آن ها نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی داشته باشند.

افراد معمولاً به دو علت زیر نیازمند انجام عمل بینی ترمیمی می شوند :

 • عدم انتخاب پزشک خوب

اگر در انتخاب پزشک خود زمان و دقت کافی را صرف نکرده و پزشکی را انتخاب کنید که از تجربه و تخصص کافی برخوردار نباشد ؛ نه تنها نتیجه مورد نظرتان از جراحی بینی حاصل نخواهد شد که در برخی موارد ممکن است مشکلاتی در عملکرد تنفسی شما ایجاد شده یا در نتیجه این جراحی زیبایی سوراخ های بینی تان تا به تا و غیر قرینه شود که در این صورت باید عمل ترمیمی بینی انجام دهید.

 • زیاد بودن ایرادات بینی

در برخی دیگر از موارد پیچیدگی و مشکلات بینی به قدری زیاد است که برطرف کردن همه آن ها با یک بار جراحی امکان پذیر نبوده و این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تخصص ، تجربه و مهارت جراح بینی ندارد.

 

 

مدت زمان انجام جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، بسته به میزان ایرادات بینی بیماران متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی جراحی بینی بین 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

هزینه جراحی بینی

هزینه جراحی زیبایی بینی ، پس از بررسی پارامترهای گوناگونی به دست می آید ؛ به همین علت قبل از معاینه بیماران نمی توان هزینه مشخصی جهت انجام عمل زیبایی بینی تعیین کرد ؛ بنابراین در صورتی که قصد اطلاع از هزینه جراحی زیبایی بینی را دارید ، به جراح بینی مراجعه کنید ؛ پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی بینی مشخص می گردد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان