مراقبت های بعد از چال گونه

 دریافت نتایج مطلوب از چال گونه ، نیازمند دقت در رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن می باشد ؛ به همین علت در مقاله پیش رو از دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح زیبایی کاشان ، به شرح مهم ترین مراقبت های بعد از چال گونه ، پرداخته ایم ؛ جهت آگاهی بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از چال گونه - دکتر ارمی

نکات مهم در مراقبت های بعد از چال گونه

در ذیل به مهم ترین مراقبت های بعد از چال گونه ، اشاره شده است ؛ با دقت در رعایت آن ها ، علاوه بر بهبودی سریع تر از بروز عوارض جبران ناپذیر ناشی از جراحی چال لپ ، نیز جلوگیری نمایید.

 • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده از سوی بهترین دکتر زیبایی کاشان ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان نباید در این رابطه سهل انگاری شود.
 • در صورت احساس درد پس از عمل چال گونه ، با اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.

رژیم غذایی پس از عمل چال گونه

بهتر است در دوره مراقبت های چال گونه تا زمانی که دهان شما همچنان بی حسی است ، از مصرف مواد غذایی و همچنین نوشیدنی های خیلی سرد و گرم ، خودداری نمایید ؛ چرا که ممکن است به طور ناخواسته به خود آسیب برسانید. در روزهای ابتدایی پس از عمل چال لپ ، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار داده و به مرور زمان ، مواد غذایی سفت تر را جایگزین نمایید.

بهداشت دهان بعد از جراحی چال گونه

 1. رعایت بهداشت دهان در دوران نقاهت عمل چال گونه ، اهمیت به سزایی دارد ؛ بنابراین نسبت به آن بی توجه نباشید.
 2. طبق توصیه پزشک ، به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه باکتری درون دهان ، چند بار در طول روز از دهانشویه استفاده نمایید.
 3. لازم به ذکر است به افراد زیباجویی که تحت عمل جراحی چال خنده قرار گرفته اند ، توصیه می گردد در دوران نقاهت آن ، پس از مصرف مواد غذایی از دهانشویه استفاده نمایند.

تورم ناشی از عمل چال گونه

 • بروز تورم در روزهای ابتدایی پس از عمل چال لپ ، مسئله ای طبیعی بوده که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که به مرور زمان برطرف می گردد.
 • طبق توصیه جراح زیبایی خوب در کاشان ، افرادی که تحت عمل جراحی چال خنده قرار گرفته اند ؛ بهتر است تا مدتی به منظور کاهش تورم ناشی از آن ، در  دوره مراقبت های بعد از چال گونه ، حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ، تا سر کمی بالاتر از بدن قرار گیرد.

مراقبت های بعد از چال گونه - دکتر محمد ارمی

 

چند نکته مهم در مراقبت های بعد از چال گونه

 1. از صحبت کردن و خندیدن تا زمان بهبودی زخم ها تا حد امکان خودداری نمایید.
 2. برای جلوگیری از بروز عفونت ، رعایت بهداشت دهان و دندان را جدی گرفته و حتما داروهای خود را به موقع مصرف نمایید.
 3. با مشورت پزشک یک دهانشویه مرغوب تهیه نموده و بعد از مصرف مواد غذایی ، دهان خود را آبکشی و تمیز نمایید.
 4. به دمای غذا و نوشیدنی هایی که میل می کنید توجه داشته باشید ؛ زیرا به دلیل بی حس بودن ممکن است دچار یخ زدگی یا سوختگی شده و به نواحی در حال ترمیم آسیب وارد شود.
 5. در صورتی که بعد از این جراحی در دوران مراقبت های بعد از چال گونه درد و ناراحتی شدیدی داشتید ، لازم است این موضوع را به اطلاع پزشک خود برسانید.
 6. تورم و التهاب بعد از این جراحی طبیعی بوده و نیازی به نگرانی ندارد ؛ با این حال برای کمک به کاهش التهاب و تورم صورت می توانید از کمپرس یخ کمک بگیرید. برای جلوگیری از سوختگی پوست بر اثر سرما ، پیشنهاد می شود کمپرس را درون یک حوله یا دستمال تمیز پیچیده و سپس روی نواحی مورد نظر نگه دارید.

بازگشت به محل کار بعد از چال گونه

به صورت کلی این فرآیند زیبایی ، دوره نقاهت طولانی و پیچیده ای ندارد ؛ با این حال پیشنهاد می شود برای بهبودی و ریکاوری سریع و جلوگیری از بروز هر نوع عارضه حداقل 3 روز در منزل استراحت داشته باشید و تا پایان دوره ریکاوری مراقبت های بعد از جراحی چال گونه را جدی بگیرید.

آیا بعد از جراحی چال لپ می توان ورزش کرد ؟

پیشنهاد می شود در مراقبت های بعد از عمل چال گونه تا زمان ترمیم زخم ها از انجام فعالیت های بدنی شدید و ورزش کردن خودداری شود ؛ چرا که احتمال خونریزی ، تورم و باز شدن بخیه های جراحی وجود دارد و ممکن است عوارض و مشکلاتی در نتیجه این جراحی ایجاد شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری