جراحی گوش در کاشان + ناگفته های اتوپلاستی

جراحی گوش که در اصطلاح پزشکی از آن با نام اتوپلاستی یاد می شود ، یکی از انواع جراحی های زیبایی بوده که قادر به بهبود موقعیت ، شکل و تناسب گوش با سایر اجزای صورت شخص می باشد. دکتر محمد ارمی ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی کاشان ، خدمات جراحی زیبایی و درمانی را ارائه می نماید .با انجام عمل گوش می توان ایرادات مادرزادی مانند برآمده بودن لاله گوش یا بیش از حد بزرگ بودن آن را درمان نمود ، همچنین بدشکلی های ناشی از آسیب های جسمی نیز برطرف نمود.

 

جراحی گوش - دکتر محمد ارمی

 

اقدام برای جراحی زیبایی گوش در کاشان

بعد از اینکه تصمیم جدی برای انجام جراحی گوش در کاشان گرفتید باید اقدام به انتخاب یک جراح گوش مجرب در منطقه خود نمایید. بعد از انتخاب بهترین جراح گوش کاشان ، باید با او مشورت نموده ، سابقه پزشکی و اهداف و توقعات خود را با وی مطرح کنید. همچنین باید در رابطه با مزایا ، معایب ، دوره بهبودی ، خطرات ، هزینه و اقداماتی که باید قبل و بعد از این جراحی زیبایی انجام دهید از ایشان سوال بپرسید.

 

اتوپلاستی در تهران - دکتر محمد ارمی

 

چه کسانی برای اتوپلاستی در کاشان کاندید مناسب هستند ؟

 • افرادی که به هیچگونه بیماری مزمنی مبتلا نبوده و از سلامت کامل برخوردار می باشند.
 • افرادی که به عفونت های شدید گوش ابتلا ندارند.
 • کودکانی که 5 سال آن ها تمام شده و غضروف گوش های شان استحکام کافی برای اتوپلاستی در کاشان را دارد.
 • کودکانی که قادر به انجام همکاری های لازم با پزشک هستند.
 • افرادی که دخانیات مصرف نکرده و در صورت استعمال دخانیات قادر به کنار گذاشتن آن به مدت 2 ماه قبل و بعد از جراحی زیبایی گوش هستند.
 • اهداف واضح و مشخصی از عمل جراحی گوش در کاشان با دکتر ارمی داشته و دیدگاه آن ها مثبت می باشد.
 

چگونه باید برای اتوپلاستی آماده شد ؟

 1. بلافاصله بعد از اینکه تصمیم به انجام عمل گوش در کاشان گرفتید ، باید تحقیق در رابطه با یک متخصص گوش و حلق و بینی کاشان را آغاز کرده و بهترین جراح گوش را برای انجام این جراحی زیبایی در نظر بگیرید. دکتر ارمی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان است که برای انجام مشاوره و جراحی گوش ، می توانید به مطب ایشان مراجعه بفرمایید.
 2. انجام تست های آزمایشگاهی و ارزیابی های پزشکی توسط بیمار ضروری است.
 3. برای اینکه از افزایش خطر خونریزی جلوگیری کنید ، باید از مصرف آسپرین ، مکمل های گیاهی و داروهای ضد التهاب خودداری کنید.
 4. ممکن است پزشک برای ارزیابی دقیق تر موقعیت گوش ها و مشکلات موجود در آن ها عکسبرداری هایی را برای تان تجویز کند که انجام آن ها ضرورت دارد.
 5. مصرف مواد حاوی نیکوتین و الکل همچون سیگار ، قلیان و به طور کلی دخانیات از میزان اکسیژن موجود در خون کم کرده و ممکن است در حین جراحی مشکل ساز شود ، لذا از مصرف این مواد خودداری نمایید.
 6. به سوالات پزشک در رابطه با ابتلا به بیماری های مزمن و داروهای خاص به طور صادقانه پاسخ دهید.
 7. به دلیل اینکه لازم است تا برای انجام این جراحی زیبایی افراد تحت بیهوشی عمومی قرار گیرند ، نباید صبح روز عمل و شب قبل از آن اقدام به مصرف خوراکی یا نوشیدنی کنند.
 8. آخرین وعده غذایی باید سبک باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به مقاله اقدامات قبل از جراحی گوش مراجعه نمایید.

نحوه انجام جراحی گوش + فیلم

برای اینکه دکتر ارمی ، بهترین جراح اتوپلاتسی کاشان ، قادر باشد تا حد امکان غضروف های ناحیه پشت گوش را به سمت سر بیمار کاهش داده و کم کند ، یک برش در پشت گوش ایجاد می کند. پس از انجام اصلاحات مورد نیاز ، محل ایجاد برش ها بخیه زده شده و در بیشتر موارد بیمار در همان روز مرخص می شود.

 
 

دوره نقاهت جراحی گوش

 • پس از انجام اتوپلاستی در کاشان به دلیل تغییراتی که در غضروف های گوش و پوست آن ایجاد می شود ، مقداری تورم در آن بروز می کند که برای کاهش آن باید تقریباً 3 روز سر بیمار را پانسمان نمود.
 • همچنین برای تسکین درد احتمالی بیمار ، مسکن هایی برای وی تجویز می شود که در صورت بروز درد فقط باید آن ها را مصرف کند.
 • بعد از گذشت 3 روز ، زمان برداشتن پانسمان رسیده و پس از برداشتن آن نوعی هدبند به بیمار داده می شود که باید 2 تا 3 هفته از آن استفاده شود.
 • با توجه به نوع روش عمل زیبایی گوش ، استفاده از هدبند به دلیل اینکه تاثیر زیادی در تثبیت گوش ها در موقعیت جدید و حفظ آن ها در برابر خم شدگی و ضربه دارد ، ضروری است.

 

راهنمای دوره نقاهت عمل - دکتر محمد ارمی

 

دیگر مراقبت های بعد از جراحی گوش عبارت اند از :

 1. در چند روز ابتدایی بعد از عمل زیبایی گوش در کاشان با دکتر ارمی ، باید به طور مداوم هدبند را بر روی گوش ها قرار داده و پس از آن بیمار مجاز است که فقط شب ها از هدبند استفاده نماید.
 2. از خوابیدن به پهلو که گوش ها را تحت فشار قرار می دهد ، جداً پرهیز نموده ، به شکل طاق باز خوابیده و هنگام خواب زیر سر را با گذاشتن چند بالشت بالاتر از بدن تان قرار دهید.
 3. از خوردن و آشامیدن به مدت 4 ساعت بعد از عمل اتوپلاستی بپرهیزید ؛ زیرا وارد شدن غذا به معده ممکن است منجر به بروز حالت تهوع در شما شود.
 4. غذاهای آبکی ، میوه ، سبزیجات ، ماهی و میگو را به میزان زیاد در رژیم غذایی خود بگنجانید.
 5. وجود ماده سدیم در نمک موجب تشدید ورم گوش ها می شود ؛ بنابراین از خوردن غذاهای پر نمک بپرهیزید.
 6. بعد از جراحی گوش از لباس های دکمه دار که پوشیدن و در آوردن آن ها به گوش ها فشار وارد نکرده و در نتیجه به آن ها آسیب نمی رساند ، استفاده کنید.
 7. از استعمال دخانیات و استنشاق دود بعد از انجام این جراحی زیبایی بپرهیزید.
 8. خروج مایعات از گوش ها به میزان کم طبیعی است. به شرط عدم ورود به کانال گوش ، مجاز به تمیز کردن مایعات با پنبه می باشید.
 9. به دلیل اینکه جراحی زیبایی گوش با بیهوشی عمومی انجام می شود لذا ممکن است بعد از آن احساس سرگیجه کنید که طبیعی است.
 10. سر را به سمت پایین خم نکرده و تا چند روز فعالیت های سنگین انجام ندهید.

مزایای جراحی گوش با بهترین جراح اتوپلاستی در کاشان

 • نتایج طبیعی
 • بی خطر بودن روند جراحی
 • کمترین میزان درد و جای زخم
 • راه حل های متنوع برای انواع نقص های گوش

تورم بعد از عمل زیبایی گوش چقدر ماندگار است ؟

بعد از گذشت یک هفته از جراحی زیبایی گوش ، می توانید در مکان های عمومی حضور پیدا کنید. معمولا بخش عمده این تورم در 3 ماه اول بعد از جراحی از بین می رود. اما بخش کوچکی از آن ممکن است تا یک سال ماندگار باشد.

عوارض احتمالی جراحی گوش

 • تورم
 • طولانی شدن دوره نقاهت و بهبودی
 • خون ریزی
 • عفونت زخم
 • هماتوم

عوارض و تاثیرات نامطلوب بعد از عمل زیبایی گوش ، به دلیل عدم رعایت مراقبت ها و دستورالعمل های بهترین دکتر عمل زیبایی گوش در کاشان و یا انتخاب نادرست جراح گوش ، اتفاق می افتد.

اهمیت جراحی اتوپلاستی یا زیبایی گوش

 • موجب افزایش اعتماد به نفس می شود
 • موجب استاندارد شدن اندازه و شکل گوش ها می شود
 • باعث زیبایی کلی چهره می شود
 • هیچ گونه عارضه جدی برای بیمار ندارد.
 • دوره نقاهت و بهبودی بعد از عمل کوتاه است.
 • در آقایان تغییرات مشهودتری را ایجاد می کند.

فیلم جراحی گوش در اتاق عمل

 

جراحی زیبایی گوش با چه اهدافی انجام می شود ؟

 • ترمیم و اصلاح گوش برجسته یا بیرون زده
 • بهبود فرم گوش استال یا اشتال
 • اصلاح گوش های فنجانی شکل
 • جراحی گوش مخفی
 • اصلاح گوش جمع شده یا گوش تنگ
 • اصلاح و ترمیم شکاف در ناحیه لاله گوش

آیا می توان به کمک چسب گوش ، گوش ها را کوچک کرد ؟

چسب گوش از جمله مواردی است با هدف کوچک کردن و فرم دهی گوش ها بدون جراحی به فروش می رسد ! اما این موضوع تا چه اندازه صحت داشته و آیا استفاده از چسب گوش می تواند به شکل گیری بهتر گوش ها کمک کند ؟ به صورت کلی هنوز تاثیر استفاده از این چسب ها به صورت علمی به ثبت نرسیده و واقعیت ندارد ؛ زیرا افرادی که به مشکلاتی در ظاهر گوش دچار هستند ، اغلب به دلیل مسائل ژنتیکی این عارضه برای آن ها از همان زمان تولد رخ داده است ، از این رو در چنین شرایطی ساختار گوش آن ها به اصلاح و ترمیم نیاز دارد که تنها راه برطرف کردن و اصلاح ساختار گوش به کمک عمل جراحی اتوپلاستی امکان پذیر است.

مدل دادن به موها بعد از جراحی گوش

بسیاری از افراد بعد از عمل زیبایی گوش نگران باقی ماندن جای برش های جراحی در پشت گوش ها بوده و به دنبال مدل مناسبی برای فرم دهی به موها هستند تا جای زخم های آن ها بعد از جراحی مشخص نشود ، در حالی که برش های جراحی اتوپلاستی در پشت چین گوش ایجاد شده و به قدری ظریف است که به راحتی نمایان نخواهند شد ، همچنین جای این زخم ها به مرور محو شده و قابل مشاهده نیست ؛ به همین دلیل شما می توانید پس از این عمل به هر شکلی که دوست دارید موهای خود را مدل دهید بدون اینکه نگران پوشش دادن گوش های خود باشید.

آیا جای برش های جراحی و بخیه ها روی گوش و اطراف آن باقی می ماند ؟

یکی از مهم ترین دغدغه های متقاضیان عمل زیبایی گوش در رابطه با باقی ماندن اسکار ناشی از جراحی است. لازم به ذکر است که نیازی به نگرانی در این رابطه نیست ؛ چرا که برش های عمل در پشت گوش و درست در ناحیه ای که گوش ها به سر متصل می شوند ، ایجاد می شود و به همین دلیل حتی اگر خطوط جراحی باقی بماند به هیچ عنوان قابل مشاهده نیست. در حال حاضر تکنیک های عمل پیشرفت زیادی داشته و برش های جراحی با ظرافت و دقت زیادی انجام می شوند ؛ به همین دلیل آثار عمل چندان قابل مشاهده نخواهد بود.

در صورتی که عمل گوش در بزرگسالی انجام شود ، نیاز به همراه می باشد ؟

از آنجایی که عمل زیبایی گوش تحت بی حسی و یا بیهوشی انجام می شود ، ممکن است بیمار بعد از عمل حالت خواب آلودی داشته باشد به همین جهت لازم است یک همراه در کنار بیمار باشد تا در انجام کارها و ترخیص از کلینیک کمک نماید. همچنین به دلیل استفاده از داروهای مسکن امکان رانندگی کردن تا 10 روز بعد از جراحی عمل زیبایی گوش وجود ندارد.

کبودی های جراحی گوش بعد از چند وقت برطرف می شوند ؟

معمولا بعد از گذشت یک هفته کبودی ها کمرنگ شده و به مرور به صورت کامل از بین خواهند رفت. داشتن استراحت کافی ، استفاده به موقع از داروها و همچنین مصرف مواد غذایی سالم و مغذی موجب تسریع در روند بهبودی می شود و به از بین رفتن آثار کبودی و تورم در مدت زمان کوتاهی کمک می کند.

 

جراحی گوش در کاشان - دکتر ارمی

 

پاسخ به سوالات متداول جراحی زیبایی گوش

 • ممکن است اتوپلاستی روی شنوایی تاثیر بگذارد ؟

خوب است این نکته را به یاد داشته باشید که این پروسه بر روی ظاهر گوش ها انجام می شود و به همین دلیل روی شنوایی گوش ها هیچ گونه تاثیر مثبت و یا منفی نخواهد داشت.

 • آیا بدون جراحی می توان ظاهر گوش ها را اصلاح کرد ؟

خیر ، تنها راه درمان و اصلاح و ترمیم ظاهر گوش ها ، انجام عمل اتوپلاستی است.

 • آیا عمل زیبایی گوش به بیهوشی نیاز دارد ؟

ممکن است در برخی شرایط این عمل توسط بی حسی موضعی و با داروی آرام بخش انجام شود ، اما در بیشتر موارد این عمل تحت بیهوشی عمومی بیمار انجام خواهد شد.

 • بهترین سن برای عمل زیبایی گوش چه سنی است ؟

دکتر ارمی ، بهترین متخصص جراحی زیبایی گوش در کاشان توصیه می کند در سنین کودکی به خصوص 6 تا 8 سالگی این عمل انجام شود تا از تاثیرات روانی همسالان در کودک جلوگیری شود.

 • جراحی اتوپلاستی درد دارد ؟

درد این عمل برخلاف سایر عمل های جراحی بسیار خفیف و جزئی می باشد. مسکن هایی بعد از عمل اتوپلاستی تجویز می شود که با مصرف آن می توان درد را تسکین داد.

 • رژیم غذایی بعد از عمل گوش به چه صورت است ؟

بهتر است بعد از جراحی گوش ، با مایعات شروع به خوردن کنید و از غذاهای نرم استفاده کنید. نوشیدن مایعات در دوره نقاهت توصیه می شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آتنا

سلام آقای دکتر من می خواستم بدونم که آیا در سنین بالا برای مثل بیش از 50 سال هم امکان انجام جراحی گوش وجود دارد ؟