جراحی بینی + سیر تا پیاز عمل بینی

جراحی بینی چگونه انجام می شود ؟ امروزه افراد بیشتر از گذشته به زیبایی خود توجه کرده و روش های متفاوت جراحی را برای دستیابی به جذابیت بیشتر امتحان می کنند ، از شایع ترین جراحی های زیبایی در سراسر دنیا و به خصوص کشور خودمان ایران ، می توانیم به عمل زیبایی بینی اشاره کنیم. در این مقاله از دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح بینی کاشان ، دارای بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی ، قصد داریم به بررسی محبوب ترین و پرطرفدارترین جراحی زیبایی دنیا بپردازیم. با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

جراحی بینی - دکتر محمد ارمی

کاندیدای مناسب جراحی بینی در کاشان

 • افرادی که از لحاظ روحی و جسمی در سلامت کامل به سر برده و به بیماری های مزمنی ، همچون لوپوس یا بیماری های روحی همچون افسردگی ابتلا ندارند.
 • افرادی که کمال گرا نبوده و به خوبی می دانند که جراحی بینی در کاشان ، موجب بهبود نسبی بینی می شود ، به همین علت از پزشک خود توقع معجزه ندارند.
 • اشخاصی که سن رشد آن ها تکمیل شده است.
 • افرادی که پوست بینی آن ها کیفیت مناسبی دارد.
 • اشخاصی که به مصرف مشروبات الکلی ، سیگار و به طور کلی دخانیات اعتیاد نداشته و قادر به کنار گذاشتن مصرف این مواد به مدت 14 روز قبل از جراحی زیبایی بینی می باشند.
 • خانم هایی که در دوران بارداری و شیردهی قرار ندارند.

هدف از انجام جراحی بینی چیست ؟

لازمه داشتن یک چهره زیبا ، وجود تناسب بین اجزای مختلف موجود در آن اعم از لب ها ، چشم ها ، بینی و غیره می باشد. بینی به جهت محل قرار گیری آن که در مرکز صورت می باشد و همینطور برجسته بودن ، بیشتر از دیگر اجزا جلب توجه کرده و وجود کوچک ترین ایرادی در آن بر روی لب ها ، گونه ها ، چشم ها و غیره تاثیر خواهد گذاشت. لازم به ذکر است که بینی فقط بر روی زیبایی نقش نداشته ؛ بلکه تاثیر بسیار زیادی نیز بر عملکرد تنفسی افراد دارد. در برخی از افراد وجود توده هایی به نام پولیپ ، وجود انحراف در تیغه بینی که به آن سپتوم گفته می شود و شکسته شدن بینی در اثر حادثه ، عملکرد طبیعی بینی را با اشکال مواجه می نماید. برای برطرف کردن ایرادات ظاهری و عملکردی بینی از عمل بینی در کاشان بهره گرفته می شود.

جراحی بینی - دکتر ارمی

 • جراحی زیبایی بینی : اگر جراحی بینی در کاشان با دکتر ارمی ، با هدف از بین بردن نواقص موجود در ظاهر بینی ، از جمله عوامل زیر و غیره انجام شود به آن عمل زیبایی بینی گفته می شود :
 1. کجی بینی
 2. قرینه نبودن حفره های بینی
 3. وجود قوز بر روی ناحیه پل بینی
 4. بزرگ بودن بینی و حفره های آن بیش از حد معمول
 5. افتادگی نوک بینی
 • جراحی درمانی بینی : اگر عمل بینی با هدف رفع ایرادات عملکردی بینی انجام شود ، به آن جراحی درمانی بینی گفته می شود.

سن مناسب برای جراحی بینی

برای انجام عمل زیبایی بینی افراد باید شرایط سنی لازم را داشته باشند که این سن در خانم ها پایان 15 سالگی و در آقایان پایان 16 سالگی می باشد. بسیاری از متقاضیان عمل بینی در کاشان را نوجوانان تشکیل می دهند ، این افراد باید تا رسیدن به سن ذکر شده دست نگه دارند. ضرورت این موضوع این است که رشد بینی فرد کامل شده و به بلوغ فکری رسیده باشد.

انواع بینی

میزان ضخیم بودن پوست بینی و غضروف هایی که ساختمان آن را تشکیل می دهند ، دو عاملی هستند که موجب تقسیم بندی بینی افراد به دو دسته استخوانی و گوشتی می شود.

 1. بینی استخوانی : در ساختار این نوع از بینی ، استخوان ها استحکام بسیار بالایی دارند و پوست از ضخامت پایینی برخوردار است.
 2. بینی گوشتی : بینی های گوشتی برخلاف بینی های استخوانی می باشند ، ساختار این نوع از بینی به گونه ای است که بر روی غضروف ها و استخوان های بسیار نازک و ضعیف ، پوستی با ضخامت بسیار بالا قرار گرفته است.
 

عوامل تاثیرگذار در نتیجه عمل بینی

عوامل بسیاری در نتیجه جراحی بینی در کاشان اثرگذارند که افراد برای داشتن رضایت از نتیجه عمل بینی باید به این عوامل توجه کنند. این فاکتورها عبارتند از :

 1. جراح بینی : هرچه میزان تجربه و تبحر پزشک در جراحی انواع بینی بیشتر باشد ، احتمال دستیابی به بهترین نتیجه از عمل زیبایی بینی بیشتر خواهد بود.
 2. نوع بینی : نوع بینی در فرم بعد از جراحی زیبایی بینی بسیار موثر است ، به طوری که بینی های گوشتی را فقط می توان به فرم طبیعی جراحی کرد در حالی که بینی های استخوانی قابل جراحی به هر دو فرم طبیعی و فانتزی هستند.
 3. ویژگی های صورت فرد : افراد باید در هنگام انتخاب فرم بینی به ویژگی های صورت خود دقت کنند ، بدیهی است بینی فانتزی با صورتی که اجزای آن درشت است در تناسب نبوده و در صورت جراحی بینی فانتزی نتیجه به دست آمده مورد رضایت شخص نخواهد بود.

عمل بینی به روش باز

به منظور دسترسی به زیر پوست بینی ، دو روش وجود دارد ؛ یکی از آن روش ها عمل باز است جهت انجام رینوپلاستی باز ، برشی در ناحیه میانی کلوملا ایجاد شده و پس از بلند کردن پوست بینی ، جراح بینی کاشان به زیر پوست بینی دسترسی پیدا می کند و سپس تغییرات مورد نیاز را بر روی بینی افراد اعمال می کند.

عمل بینی به روش بسته

جراحی بینی بسته ، روش دیگر جهت دسترسی به زیر پوست بینی می باشد. در این روش هیچ گونه برشی در سطح خارجی پوست بینی ایجاد نمی شود ، بلکه تمامی برش های ایجاد شده داخلی بوده و در ناحیه درونی حفره های بینی ایجاد می شوند .

نکته : انتخاب کدام یک از روش های فوق جهت انجام رینوپلاستی در کاشان ، بسته به شرایط بیماران داشته و توسط بهترین دکتر برای عمل بینی در کاشان انجام می شود ؛ بنابراین به نظر جراح خود احترام گذاشته و اصرار به انجام یکی از این روش ها نورزید .

تفاوت میان عمل بینی بسته و باز

به علت بلند کردن پوست بینی در روش باز ، بهترین متخصص گوش و حلق و بینی کاشان ، وسعت دید بیشتری در این روش داشته و به این ترتیب می تواند تغییرات پیچیده تری را بر روی بینی اعمال کند ؛ از این رو جراحی های پیچیده ، همچون جراحی بینی گوشتی ، جراحی ترمیمی بینی و از این قبیل موارد به این روش انجام می شوند. در مقابل گستردگی دید دکتر بینی ، در روش بسته نسبت به روش باز بسیار کمتر بوده و از این رو در این روش ، توانایی اعمال تغییرات گسترده بر روی بینی وجود ندارد. مدت زمان مورد نیاز جهت انجام عمل بینی بسته ، کمتر از جراحی به روش باز می باشد.

نمونه کارهای دکتر محمد ارمی ، قبل و بعد از جراحی بینی

جراحی بینی جراحی بینی

جراحی بینی با لیزر

یکی از موضوعات داغی که امروزه در رابطه با آن بسیار شنیده شده و بر سر زبان ها افتاده است ، عمل بینی با لیزر می باشد. چنانچه یک جستجوی ساده در رابطه با عمل زیبایی بینی در گوگل و موتورهای جستجو نمایید با مطالبی ، همچون رینوپلاستی با لیزر ، بدون خونریزی و بیهوشی مواجه می شوید. در این رابطه باید گفت که با وجود کاربردهای فراوان لیزر در زمینه پزشکی ، استفاده از این تکنیک در عمل بینی هیچ کاربردی نداشته و صرفاً جنبه تبلیغاتی دارد ؛ زیرا برای برطرف کردن ایرادات موجود در بینی باید تغییراتی در استخوان و غضروف های بینی صورت پذیرد که لیزر قادر به انجام آن ها نمی باشد. با لیزر تنها می توان برخی مشکلات پوستی موجود بر روی پوست بینی ، همچون لکه های ناشی از آفتاب یا اسکار جوش را برطرف کرد.

فیلم جراحی زیبایی بینی پهن

 

لزوم انجام عمل بینی ترمیمی

در برخی از موارد ممکن است ، نتیجه به دست آمده از جراحی بینی ، مورد رضایت افراد واقع نشده و آن ها نیاز به انجام جراحی ترمیمی بینی داشته باشند. افراد معمولاً به دو علت زیر نیازمند انجام عمل بینی ترمیمی در کاشان می شوند :

 • عدم انتخاب پزشک خوب در کاشان

اگر در انتخاب پزشک خود زمان و دقت کافی را صرف نکرده و پزشکی را انتخاب کنید که از تجربه و تخصص کافی برخوردار نباشد ، نه تنها نتیجه مورد نظرتان از جراحی بینی حاصل نخواهد شد که در برخی موارد ممکن است مشکلاتی در عملکرد تنفسی شما ایجاد شده یا در نتیجه این جراحی زیبایی سوراخ های بینی تان تا به تا و غیر قرینه شود که در این صورت باید عمل ترمیمی بینی انجام دهید.

 • زیاد بودن ایرادات بینی

در برخی دیگر از موارد پیچیدگی و مشکلات بینی به قدری زیاد است که برطرف کردن همه آن ها با یک بار جراحی امکان پذیر نبوده و این موضوع هیچ ارتباطی به میزان تخصص ، تجربه و مهارت دکتر عمل بینی کاشان ندارد.

 
 

مدت زمان انجام جراحی بینی

مدت زمان مورد نیاز جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، بسته به میزان ایرادات بینی بیماران متفاوت می باشد ؛ اما در حالت کلی عمل زیبایی بینی بین 2 الی 3 ساعت به طول می انجامد.

جراحی بینی جراحی بینی

تفاوت جراحی بینی مردان و زنان

یکی از مهم ترین المان هایی که موجب بروز تغییراتی در عمل زیبایی بینی خانم ها و آقایان می شود ، متفاوت بودن آناتومی بینی در مردان و زنان است. به صورت کلی بینی مردان معمولا بزرگ تر بوده در مقایسه با بخش فوقانی ، قسمت تحتانی آن پهن تر می باشد. همچنین پوست بینی مردان در مقایسه با خانم ها بسیار ضخیم تر می باشد. از دیگر تفاوت های جراحی بینی مردان و زنان می توان به گرایش آن ها به مدل بینی اشاره نمود. معمولا خانم ها ترجیح می دهند تا بینی آن ها به فرم ظریف و کوچکتری اصلاح و جراحی شود و به همین سبب عمل بینی فانتزی و نیمه فانتزی در بین خانم ها رواج بیشتری دارد. در حالی مردان تمایل دارند بیشتر عیوب و مشکلات بینی آن ها برطرف شود و در نهایت بینی فرم طبیعی داشته باشد از این رو عمل طبیعی در آقایان مرسوم تر و محبوب تر می باشد. بینی با قوس زیاد و بینی سربالا به هیچ عنوان برای چهره های مردانه مطلوب نمی باشد.

نمونه کار جراحی بینی دکتر محمد ارمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان

آیا خونریزی بعد از عمل بینی طبیعی است ؟

اغلب بعد از 24 ساعت به صورت طبیعی خونریزی کاهش پیدا می کند. به همین علت در این مدت یک گاز استریل یا پد در زیر بینی قرار داده می شود تا خونابه ها جذب شوند. در این مدت می توانید پد زیر بینی را در زمان آغشته شدن به خون تعویض نمایید. خونریزی بعد از عمل موجب می شود تا ترشحات باقی مانده از عمل به همراه خون از مجاری بینی خارج شود و می توان آن را نشانه خوبی دانست. البته در صورتی که خونریزی از بینی شدید باشد و با گذشت زمان متوقف نشود ، لازم است حتما به پزشک اطلاع دهید.

برای کاهش تورم بعد از جراحی بینی چه باید کرد ؟

 • از میوه ها و مواد مغذی استفاده کنید.
 • مصرف تنباکو ، الکل را قطع کنید.
 • در 24 ساعت اول بعد از عمل بینی از کمپرس سرد استفاده کنید.
 • فعالیت های خود را محدود کنید.
 • از انجام کارهایی که موجب افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود برای مدتی پرهیز نمایید.
 • سر خود را بالا تر از موقعیت بدن قرار دهید و سپس استراحت کنید.
جراحی بینی در کاشان - دکتر ارمی

مراقبت های بعد از جراحی بینی

 • پس از عمل بینی ممکن است ، دچار تورم و کبودی در ناحیه اطراف چشم شوید. می توانید از کمپرس سرد در 48 ساعت بعد از جراحی ، بر روی این نواحی ، برای کمک به کاهش ورم و کبودی استفاده کنید. پس از 48 ساعت ، برای تسریع روند بهبودی ، از کمپرس گرم استفاده کنید.
 • اگر بعد از عمل زیبایی بینی ، دچار درد و ناراحتی شدید ، می توانید از مسکن ها با تجویز پزشک بینی ، برای کاهش درد استفاده نمایید.
 • حتما آنتی بیوتیک هایی را که توسط جراحی بینی تان تجویز شده است ، به صورت منظم مصرف نمایید. آنتی بیوتیک ها سبب جلوگیری از بروز عفونت می شوند.
 • معمولا پس از گذشت یک هفته از عمل بینی در کاشان ، برای برداشتن گچ بینی باید به مطب جراح مراجعه کنید. قبل از مراجعه به مطب ، برای اینکه گچ راحت تر از بینی جدا شود ، بهتر است استحمام نمایید.
 • توجه داشته باشید که تا زمانی که گچ بر روی بینی شما قرار دارد ، باید از خیس کردن آن بپرهیزید. برای شستن موها می توانید از روشی استفاده کنید ، که در آرایشگاه ها مورد استفاده قرار می گیرد.
 • بعد از جراحی به میزان کافی استراحت کنید. بهترین وضعیت استراحت به صورت طاقباز یا خوابیده به پشت ، می باشد. برای کمک به کاهش تورم لازم است ، به کمک چند بالش سر را در وضعیت بالاتر از بدن ، قرار دهید.

توصیه های بعد از عمل بینی :

 • پس از برداشتن گچ بینی ، جراح بینی استفاده از چسب مخصوص روی بینی ، را برای شما تجویز می کند که لازم است ، در مدت زمان تعیین شده از سوی پزشکتان ، از این چسب استفاده نمایید.
 • آموزش صحیح چسب زدن روی بینی ، در مطب به شما ارائه خواهد شد. قبل از هر بار چسب زدن بهتر است ، استحمام نموده و پوست بینی خود را ، از چربی و آلودگی پاک کنید.
 • لازم است بینی را هر روز به کمک سرم های مخصوص ، شستشو دهید.
 • برای جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، از جویدن غذاهای سفت و سخت ، فین کردن ، ابتلا به یبوست و … اجتناب نمایید. همچنین با دهان باز عطسه و سرفه کنید.
 • بهتر است در دوره نقاهت ، از غذاهای نرم و آبکی و سرشار از فیبر و اسید های چرب اشباع نشده ، استفاده نمایید. این غذاها علاوه بر اینکه حرکات روده را آسان می کنند ، التهاب و تورم را کاهش داده و سبب تسریع ، روند بهبودی شما می شوند.
 • برای جلوگیری از التهاب و تورم ، مصرف نمک و غذاهای پر ادویه و تند را ، در رژیم غذایی خود کاهش دهید.
 • بعد از جراحی می توانید پیاده روی سبک داشته باشید. ولی تا مدتی باید از ورزش ها و فعالیت های سنگین ، پرهیز کنید.
 • فرآورده های حاوی الکل می توانند ، سبب بروز خونریزی بعد از عمل بینی شوند. بنابراین در دوره نقاهت از مصرف الکل اجتناب کنید.
 • مصرف سیگار و فرآورده های دخانی ، روند بهبودی بعد از جراحی را مختل می کنند. بنابراین تا مدتی که جراح صلاح می داند ، مصرف این موارد را کنار بگذارید.
 • تا چند ماه پس از جراحی بینی در کاشان ، نمی توانید از عینک طبی یا آفتابی بر روی بینی خود استفاده کنید. چرا که ممکن است فشار وارد شده توسط عینک ، فرم بینی را تغییر دهد. استفاده از لنزهای تماسی ، با اجازه جراح منعی ندارد.

تا چند وقت بعد از عمل بینی باید چسب زد ؟

در خصوص چسب زدن بینی بعد از جراحی سوالات بسیاری از سمت بیماران پرسیده می شود. بسیاری از بیماران از آنجایی که چسب روی بینی آن ها جلب توجه می نماید از پزشک خود می خواهند تا آن ها را از چسب زدن به بینی معاف نماید ؛ در حالی که این پروسه از اهمیت بالایی برخوردار بوده و استفاده از چسب بینی یکی از اقدامات مراقبتی مهم بعد از عمل بینی به شمار می آید و استفاده از آن برای تمامی بیماران ضرورت دارد. اما مدت زمان استفاده از چسب بینی برای همه افراد یکسان نیست و این موضوع به شرایط بهبودی و همچنین نوع بینی بیمار بستگی دارد.

عموما افراد با بینی گوشتی از آنجایی که تورم بیشتری را پس از عمل جراحی تجربه می کنند ، لازم است برای مدت زمان بیشتری از چسب روی بینی خود استفاده کنند. به صورت کلی استفاده از چسب بینی برای یک ماه به صورت متوالی برای تمامی زیباجویان عزیز ضرورت داشته و پس از آن افراد با بینی استخوانی برای یک ماه دیگر می توانند در مواقعی که احساس می کنند بینی آن ها متورم شده یا شب ها فقط از چسب روی بینی خود استفاده نمایند. اما بیمارانی که عمل بینی گوشتی انجام می دهند با مشورت جراح بینی گاهی ممکن است لازم باشد تا برای سه ماه از چسب بینی استفاده کنند.

کورتون ، آمپولی برای کاهش ورم بینی

در شرایطی که روند بهبودی بیمار به سرعت پیش نمی رود و تورم بینی بعد از جراحی بسیار زیاد باشد ، تزریق کورتون به بینی با هدف جلوگیری از باقی ماندن جای اسکار ، ترمیم سریع تر زخم ها و کاهش ورم بینی تجویز می شود. معمولا تزریق کورتون به بینی بعد از عمل در بیمارانی که بینی آن ها گوشتی است کاربرد دارد. این دارو با عوارض خاصی همراه بوده و نباید به صورت خودسرانه یا دوز زیاد مورد استفاده قرار بگیرد.

جراحی بینی - دکتر ارمی

چه بیماری هایی مانع عمل بینی می شود ؟

به صورت کلی بعضی از افراد به دلیل ابتلا بودن به برخی از بیماری های خاص در خطر بیشتری نسبت به افراد عادی در طول پروسه جراحی زیبایی بینی قرار دارند. مبتلا بودن به بیماری های زیر به این معنا نیست که شما نمی توانید عمل بینی انجام دهید ، در واقع این دسته از افراد نیاز به مراقبت و بررسی فاکتورهای بیشتری دارند تا در نهایت بتوانند تحت رینوپلاستی قرار بگیرند. در ادامه به برخی از بیماری های خاص در خصوص جراحی بینی اشاره شده است :

فشار خون بالا : به صورت کلی افرادی که به فشار خون بالا دچار هستند ، تنها در شرایط ضروری می توانند تحت عمل جراحی قرار بگیرند. در طول پروسه جراحی داروهایی برای کنترل فشار خون و ضربان قلب وجود دارد ؛ با این حال توصیه می شود تا قبل از آماده شدن برای عمل حتما تا جایی که امکان دارد فشار خون خود را کنترل کرده تا از عوارض احتمالی در حین عمل جلوگیری شود.

بیماری های قلبی و عروقی : از آنجایی که افرادی که به بیماری های قلبی دچار هستند ، بیشتر در معرض انعقاد خون بعد از عمل جراحی قرار می گیرند و این امر می تواند منجر به انسداد جریان خون شود و خطرات جدی برای بیمار داشته باشد. همچنین بیهوشی برای افرادی که به مشکلات قلبی دچار هستند ، خطرناک است. با این حال نمی توان گفت که بیماران قلبی نمی توانند عمل زیبایی بینی انجام دهند ؛ چراکه امروزه علم پزشکی پیشرفت های زیادی داشته و با کنترل شرایط قلبی و بعد از تایید متخصص قلب و با در نظر گرفتن شرایط خاص می توانید خود را برای جراحی بینی در شهر کاشان با دکتر ارمی ، آماده کنید.

دیابت : از دیگر مواردی که می تواند مشکلاتی را در پروسه رینوپلاستی ایجاد نماید ، ابتلا بودن به بیماری دیابت است که می تواند نگرانی های بسیاری را در خصوص دوران نقاهت و ترمیم زخم ها ایجاد نماید. به همین دلیل این دسته از بیماران بعد از کنترل وضعیت قند خون خود و تایید پزشک متخصص می توانند تحت جراحی زیبایی بینی قرار بگیرند.

علت آبریزش بینی بعد از عمل چیست ؟

آبریزش بینی بعد از عمل - دکتر ارمی

عوارض جراحی بینی بعد از چند سال مشخص می شود ؟

به صورت کلی در شرایطی که بینی شما توسط جراح بینی خوب و با تجربه انجام شود به نحوی که تکنیک های عمل رینوپلاستی به نحو صحیحی اجرا شوند ، نتایج این پروسه تا پایان عمر ماندگار بوده و عوارضی را به دنبال نخواهد داشت. در ادامه به نکات مهمی در خصوص پیشگیری از عوارض بعد از جراحی زیبایی بینی اشاره شده است.

نکات مهم در خصوص کاهش عوارض عمل بینی

با مطالعه مقاله تهیه شده حتما متوجه اهمیت مراقبت های بعد از جراحی بینی شده اید ،  رعایت برخی از این مراقبت ها  تا پایان دوره نقاهت و توجه به برخی نکات لازم است تا یک سال ادامه داشته باشد. دقت داشته باشید که بروز برخی عوارض می تواند نتیجه جراحی شما را برای همیشه تغییر دهد و در بهترین حالت مدت زمان بهبودی و ریکاوری را بسیاری طولانی نماید. از جمله نکات قابل توجه در این امر عبارتند از :

 1. حتما در هنگام تعویض چسب به میزان فشاری که بینی وارد می کنید توجه داشته باشید و در هنگام تمیز نمودن ترشحات بینی دقت کنید تا فشاری به بینی و بافت های در حال التیام وارد نشود.
 2. به نوع رژیم غذایی ، فعالیت های ورزشی و نحوه خوابیدن خود توجه کافی داشته باشید.
 3. اگر به صورت ناخواسته به بینی شما ضربه وارد شد ، حتما این موضوع را با جراح بینی خود در میان بگذارید تا وضعیت بینی به خوبی مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد ؛ دقت داشته باشید که در ماه های اولیه بعد از جراحی ، کوچکترین ضربه و فشار می تواند منجر به جابجایی استخوان های بینی و تغییر نتیجه عمل بینی شما شود.
 4. اگر نشانه ای از عفونت در بینی تازه جراحی شده خود مشاهده کردید ، لازم است حتما برای بررسی این موضوع به پزشک مراجعه نمایید.

انواع روش های بیهوشی در عمل بینی


عمل بینی یکی از معروف ‌ترین عمل‌های جراحی زیبایی است که در آن ، شکل و اندازه بینی بهبود می ‌یابد. برای انجام این عمل ، بیمار نیاز به بیهوشی دارد تا متوجه پروسه جراحی و تغییراتی که در بینی ایجاد می شود ، نشود. این موضوع از دو جهت اهمیت دارد یک : بیمار آرامش بیشتری دارد دو : پزشک کنترل بیشتری می تواند روی بیمار داشته باشد. در ادامه به برخی از انواع روش ‌های بیهوشی در فرآیند عمل زیبایی بینی اشاره می‌کنیم :

 1. بیهوشی کلی : در این روش ، بیمار به صورت کامل بیهوش می‌شود و نیاز به تزریق داروهای خاص دارد. این روش برای عمل‌های بزرگ و پیچیده مانند تغییر شکل بینی ، استفاده می‌شود.
 2.  بیهوشی موضعی : در این روش ، بیمار فقط در منطقه بینی بی حس می‌ شود و برای این منظور از تزریق داروهای موضعی استفاده می‌شود. این روش برای عمل ‌های کوچک و ساده مانند برداشتن کپسول بینی یا تغییرات جزئی در ظاهر بینی کاربرد دارد.
 3.  بیهوشی نیمه کلی : در این روش ، بیمار به صورت جزئی بیهوش می‌شود به این معنا که فرد به کمک داروهای آرامش بخش به خواب فرو می رود هرچند که متوجه صداهای محیط می شود اما تسلطی بر محیط اطراف ندارد. برای این منظور از تزریق داروهای خاص استفاده می‌شود. این روش برای عمل‌های متوسط مانند ترمیم کوچک بینی یا افرادی که به بیماری خاص دچار هستند و نمی توانند تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند ، مناسب است.
 4. بیهوشی ترکیبی : در این روش ، بیمار به صورت عمومی بیهوش می‌شود و در عین حال از تزریق داروهای موضعی نیز استفاده می‌شود. این روش برای عمل‌هایی که نیاز به بیهوشی کلی دارند ، اما در عین حال نیاز به کنترل درد موضعی نیز دارند ، مناسب است.

در نهایت ، قبل از انجام هرگونه جراحی ، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید و از نوع بیهوشی مناسب برای شما مطمئن شوید. همچنین ، انتخاب پزشکی با تجربه و ماهر در انجام عمل بینی ، می‌تواند به شما کمک کند تا نتایج بهتری بدست آورید.

جراحی بینی و پریودی

آیا عمل بینی با عادت ماهیانه تداخل دارد ؟ این موضوع یکی از سوالات و نگرانی های متقاضیان جراحی زیبایی بینی است ؛ در حالی که باید بدانید به صورت کلی پریود بودن مشکل و اختلالی در روند جراحی ایجاد نمی کند. ممکن است این تصور اشتباه در میان افراد وجود داشته باشید که انجام عمل زیبایی بینی در دوران قاعدگی منجر به ایجاد اختلالاتی در انعقاد خون می شود ؛ به همین علت خون زیادی از دست می رود که این موضوع می تواند مشکلاتی را ایجاد نماید ؛ در صورتی که این موضوع صحت ندارد. اما اگر در طی دوران قاعدگی دچار درد و خونریزی شدید می شوید ، بهتر است برای آنکه در طی دوران نقاهت بعد از جراحی دچار ناراحتی بیشتر نشوید ، تاریخ جراحی خود را به نحوی مدیریت و تنظیم نمایید که با تاریخ پریود شما یکی نباشد.

ایا با دندان ارتودنسی می توان عمل بینی انجام داد ؟

درمان ارتودنسی به  تنهایی تاثیری روی شکل بینی ندارد ، اما از آنجایی که می تواند روی لب بالا و زاویه میان لب و بینی تاثیر داشته باشد ، توصیه می شود از انجام همزمان جراحی زیبایی بینی و ارتودنسی خودداری شود و بعد از پایان ارتودنسی که وضعیت فک و فرم دندان ها ثابت شد ، برای این جراحی اقدام شود. با این حال در برخی شرایط که بیمار اصرار به انجام این جراحی در زمان ارتودنسی داشته باشد ، انجام عمل امکان پذیر است اما مسئولیت های ناشی از نتایج این جراحی به عهده خود بیمار خواهد بود.

جای بخیه عمل بینی

بسیاری از افراد نگران باقی ماندن جای بخیه های جراحی بینی هستند ؛ در حالی که باید بدانید بعد از مدتی به مرور جای بخیه ها محو شده و از بین خواهد رفت تنها افرادی که پوست بینی آن ها ضخیم هست ، مستعد باقی ماندن جای برش و بخیه های جراحی هستند که توصیه می شود حتما با مشورت پزشک از کرم های ترمیم کننده در طول دوره نقاهت استفاده نمایند یا از لیز جهت از بین بردن اسکار جراحی کمک بگیرند.

تغییر صدا بعد از جراحی بینی

یکی از نگرانی های بیماران به ویژه افرادی که به صورت حرفه ای از صدای خود استفاده می کنند این است که آیا ممکن است بعد از جراحی زیبایی بینی ، صدای آن ها تغییر پیدا کند. همانطور که شاهد هستید امروزه بسیاری از خوانندگان بدون آنکه تغییری در صدای آن ها احساس شود ، اقدام به جراحی بینی نموده و همچنان به شغل حرفه ای خود ادامه می دهند.

به صورت کلی تغییر صدا بعد از عمل بینی چندان شایع نیست و تنها در مواردی که فرد به مشکلاتی مثل انحراف بینی ، گرفتگی بینی و پولیپ بینی دچار باشد ، از آنجایی که در طی این مدت به دلیل وجود عارضه های موجود تو دماغی صحبت می کند ، پس از اصلاح این مشکلات ، شاهد بهبود در وضعیت صحبت کردن بیمار خواهیم بود.

البته عکس این مسئله نیز وجود دارد ، گاهی ممکن است به دلیل عدم تبحر و مهارت جراح بینی ، پس از عمل بینی مشکلات تنفسی برای بیمار ایجاد شود و فرد بعد از عمل به دلیل کوچک شدن مجاری تنفسی نسبت به حالت طبیعی ، عدم تقارن انحراف بینی ، کج شدن تیغه بینی به صورت تو دماغی صحبت کند.

 آیا افراد دیابتی می‌توانند عمل بینی انجام دهند؟

 بله، افراد دیابتی می‌توانند جراحی بینی انجام دهند، اما باید ملاحظات و مراقبت‌های خاصی را قبل، حین و بعد از عمل جراحی رعایت کنند.

 نکات مهم

 • کنترل قند خون: قبل از عمل، قند خون باید به طور کامل کنترل شود.
 • مشورت با پزشک: مشورت با پزشک معالج و جراح قبل از عمل ضروری است.
 • آزمایشات: انجام آزمایشات لازم برای بررسی وضعیت سلامتی قبل از عمل الزامی است.
 • مراقبت‌های بعد از عمل: رعایت دقیق دستورالعمل‌های جراح بعد از عمل بسیار مهم است.

 ملاحظات

 • احتمال عفونت: افراد دیابتی بیشتر در معرض عفونت هستند، بنابراین باید مراقبت‌های لازم برای جلوگیری از عفونت را انجام دهند.
 • طولانی شدن دوره نقاهت: به دلیل دیابت، دوره نقاهت ممکن است طولانی‌تر از افراد عادی باشد.
 • عوارض بیهوشی: افراد دیابتی بیشتر در معرض عوارض بیهوشی هستند، بنابراین باید تحت نظر متخصص بیهوشی قرار بگیرند.

 در نهایت، با رعایت ملاحظات و مراقبت‌های لازم، جراحی بینی برای افراد دیابتی بلامانع است.

 آیا افراد دارای بیماری قلبی می‌توانند عمل بینی انجام دهند؟

 پاسخ به این سؤال به نوع و شدت بیماری قلبی بستگی دارد. در برخی موارد، جراحی بینی برای بیماران قلبی بلامانع است، اما باید ملاحظات و مراقبت‌های خاصی را قبل، حین و بعد از عمل جراحی رعایت کنند.

 نکات مهم

 • مشورت با متخصص قلب: قبل از عمل، مشورت با متخصص قلب و جراح ضروری است.
 • آزمایشات: انجام آزمایشات لازم برای بررسی وضعیت سلامتی قبل از عمل الزامی است.
 • کنترل ریسک فاکتورها: کنترل ریسک فاکتورهای بیماری قلبی مانند فشار خون بالا و کلسترول بالا قبل از عمل ضروری است.
 • مراقبت‌های بعد از عمل: رعایت دقیق دستورالعمل‌های جراح بعد از عمل بسیار مهم است.

 ملاحظات

 • احتمال عوارض: افراد دارای بیماری قلبی بیشتر در معرض عوارض حین و بعد از عمل جراحی هستند، بنابراین باید تحت نظر متخصصان قرار بگیرند.
 • نوع بیهوشی: انتخاب نوع بیهوشی مناسب برای بیماران قلبی اهمیت زیادی دارد.
 • طولانی شدن دوره نقاهت: به دلیل بیماری قلبی، دوره نقاهت ممکن است طولانی‌تر از افراد عادی باشد.

 در نهایت، تصمیم به انجام عمل جراحی بینی در بیماران قلبی باید با نظر و تائید متخصص قلب و جراح گرفته شود.

آیا اصلاح پره های بینی بدون جراحی ممکن است ؟

گاهی ممکن است تنها مشکل بیمار با بینی خود در فرم و شکل ظاهری پره های بینی باشد ؛ در چنین شرایطی این سوال ایجاد می شود که ایا می توان به تنهایی پره های بینی را اصلاح کرد ؟ آیا اصلاح پره های بینی به جراحی نیاز دارد ؟ در پاسخ به این پرسش باید گفت بعد از بررسی شرایط و وضعیت کلی بینی ، این موضوع مشخص می شود. در برخی شرایط ممکن است تنها به کمک بی حسی موضعی و بدون نیاز به عمل جراحی بتوان پره های بینی را اصلاح کرده و فرم زیبایی به آن بخشید ؛ در غیر اینصورت تنها راه اصلاح ، انجام عمل جراحی بینی است.

هزینه جراحی بینی در شهر کاشان

هزینه جراحی زیبایی بینی در کاشان ، پس از بررسی پارامترهای گوناگونی به دست می آید. به همین علت قبل از معاینه بیماران نمی توان هزینه مشخصی جهت انجام عمل زیبایی بینی تعیین کرد ؛ بنابراین در صورتی که قصد اطلاع از هزینه جراحی رینوپلاستی را دارید ، به جراح و متخصص گوش و حلق و بینی خوب در کاشان ، مراجعه کنید تا ایشان پس از انجام معاینات مورد نیاز هزینه جراحی بینی مشخص می گردد.

جراحی بینی در کاشان - دکتر ارمی

پاسخ به سوالات متداول جراحی بینی

خیر ، به دلیل عوارض داروی بیهوشی و داروهای مصرفی در طی دوره نقاهت بر روی جنین ، انجام عمل زیبایی بینی در دوران بارداری امکان پذیر نیست.

خیر ، هر چند که در دوران بارداری به دلیل تغییرات هورمونی بینی کمی متورم و بزرگ تر از پیش خواهد شد اما این موضوع موقتی بوده و یک الی دو ماه پس از زایمان ، بینی به شکل قبلی خود باز خواهد گشت.

بعد از جراحی ، ممکن است به دلیل تورم و باقی ماندن بقایای جراحی احساس گرفتگی در بینی وجود داشته باشد که تنفس از راه بینی را سخت نماید و این موضوع می تواند کمی آزاردهنده باشد ؛ از این رو بیماران تلاش می کنند با فین کردن ، این بقایا را خارج کرده و مسیر تنفسی خود را باز کنند. در حالی که فین کردن فشار زیادی به بینی در حال ترمیم شما وارد می کند و می تواند منجر به پارگی و خونریزی شدید شود ؛ به همین دلیل برای تمیز کردن بینی لازم است از سرم های شست و شو و قطره های بینی تجویز شده توسط جراح بینی کمک بگیرید و هرگز فین نکنید.

در مواردی که افتادگی نوک بینی شدید باشد ، ممکن است بعد از جراحی این احساس ایجاد شود که فاصله لب و بینی زیاد شده است ، در حالی که بعد از گذشت مدتی بینی حدود 1 الی 2 میلی متر افتادگی پیدا می کند و فرم طبیعی تر به خود می گیرد. اگر احساس می کنید فاصله لب بالا و نوک بینی بعد از جراحی زیاد شده می توانید از روش هایی مثل جراحی سانترال لب یا تزریق ژل لب کمک بگیرید تا تناسب خوبی میان اجزای صورت شما ایجاد شود.

بله ، خندیدن و گریه کردن در روزهای ابتدایی بعد از عمل بینی می تواند نتیجه جراحی شما را با تغییر همراه کند ؛ به همین دلیل لازم است احساسات خود را کنترل نمایید و از زیاد صحبت کردن در این دوران نیز خودداری کنید.


جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

3.3 3 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
6 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محدثه

سلام ، ببخشید من سه سال از عمل بینیم گذشته در استخوان بینی نزدیک به پیشانی یک برامدگی به حالت خطی هست ؟ استخوان نیست انگار که بخیه جامونده زیر پوست. این موضوع امکان پذیر؟

مونس

با سلام اگه میزان شکستی و کجی بینی زیاد باشه با جراحی میشه کاملا اصلاحش کرد

الما دهقانی

سلام بینی من توی تصادف دچار شکستگی شده و الان یک ماه از این موضوع میگذره دوست ندارم عمل زیبایی انجام بدم راهی هست فقط مشکل شکستگی بینیم برطرف بشه ؟ 

فاطمه میبدی

با سلام جناب دکتر من دو سال پیش جراحی بینی انجام دادم اما چون پوستم خیلی ضخیم بود کناره های بینیم جای اسکار باقی مونده برای از بین بردنش چیکار باید بکنم ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

ستاره رسولی

سلام سه ماه از عمل بینم میگذره اما هنوزم وقتی عینک میزنم روی قسمت پل بینی احساس سنگینی و درد میکنم. باید چیکار کنم از طرفی نگرانم که به بینیم فشار بیاد 

مهسا

سلام وقت بخیر جناب دکتر، من بینی گوشتی داشتم ، الان عمل کردم ، می تونم پیرسینگ بزنم؟