جراحی بینی ترمیمی + دکتر محمد ارمی

جراحی بینی ترمیمی ، با هدف اصلاح ایرادات ایجاد شده در جراحی بینی در کاشان اولیه یا از بین بردن مشکلاتی که در عمل قبلی اصلاح نشده ، انجام خواهد شد. این مشکلات معمولا بر اثر کم تجربگی جراح بینی یا استفاده نادرست از تکنیک های جراحی و پاسخ نامتناسب بافت بینی پدید می آید. در صورتی قصد انجام عمل ثانویه بینی را دارید ، می توانید برای انجام مشاوره و عمل به دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان مراجعه نمایید.

 

جراحی بینی ترمیمی - دکتر محمد ارمی

 

چه مشکلاتی طی جراحی بینی ترمیمی اصلاح خواهد شد ؟

 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • بیش از حد سر بالا شدن بینی ( بینی خوکی )
 • بروز مشکلات تنفسی
 • اصلاح ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه ؛ چون قوز ، انحراف
 • و غیره

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی در کاشان

معمولا برای انجام عمل بینی ترمیمی در کاشان ، باید یک سال از عمل بینی اولیه گذشته باشد. در این مدت تورم بینی از بین رفته و ایرادات بینی به طور کامل مشخص خواهد شد ؛ چه بسا برخی از مشکلات تنها به دلیل ورم بینی می باشد.

به طور مثال در برخی موارد ممکن است سوراخ های بینی بر اثر وجود تورم نا متقارن باشند ؛ در حالی که بعد از این مدت و با فروکش کردن تورم این مشکل خود به خود بر طرف می شود. لازم به ذکر است ، در برخی موارد که بینی مشکلات چندانی ندارد ، در صورت تایید و صلاحدید جراح ، می توان جراحی را بعد از گذشت 6 ماه انجام داد.

روش های انجام جراحی بینی ترمیمی با دکتر ارمی

این جراحی را می توان به دو صورت باز و بسته انجام داد. معمولا در مواردی که ایرادات بینی جزئی باشد ، جراحی در مطب و با بی حسی انجام می شود ؛ در چنین حالتی جراحی به صورت بسته انجام خواهد شد ، به طوری که برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد شده و مجددا به بافت پوست آسیبی نمی رسد.

اما زمانی که مشکلات بینی بسیار آزار دهنده و ملموس باشد ( مانند مشکلات تنفسی ) جراحی به صورت باز و تحت بی هوشی کامل انجام می شود. در این روش ، برش ها در ناحیه کلوکلا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از استخوان ، تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش ، دسترسی جراح برای ایجاد تغییر بیشتر است.

 

 

سوهان کشیدن بینی بعد از عمل در کاشان

در بسیاری از مواقع ، شاهد خواهیم بود که پس از جراحی زیبایی بینی ، قوز یا برآمدگی بینی بیمار به طور کامل بر طرف نشده است ؛ در برخی از این مواقع بهترین جراح بینی کاشان ، اقدام به سوهان کشیدن بینی در داخل مطب کرده و قوز یا برآمدگی برطرف نشده در حین جراحی را از بین می برد. لازم به ذکر است ؛ در صورتی که قوز زیاد باشد ، امکان رفع آن با سوهان کشی وجود نداشته و نیاز به انجام جراحی ترمیم بینی است.

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

کسانی که خواستار انجام عمل ترمیم بینی می باشند ، به طور کامل با نکات و مراقبت های پس از جراحی بینی آشنا هستند ؛ اما با این حال در ذیل به برخی از مهم ترین نکات دوران نقاهت رینوپلاستی ، اشاره شده است ؛ جهت کسب نتایج مطلوب ، موارد ذکر شده را رعایت نمایید.

 1. از حرف زدن و خندیدن طولانی مدت خودداری نمایید.
 2. از فین کردن در دوران نقاهت جراحی ترمیمی بینی ، اجتناب کنید.
 3. قرار گیری در گرما ، منجر به افزایش تورم و کبودی ناشی از عمل ترمیمی بینی می شود ؛ از این رو ، طبق توصیه جراح ترمیمی بینی خوب در کاشان دکتر ارمی ، تا مدتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 4. ادویه و نمک را در دوران نقاهت عمل بینی ترمیمی از رژیم غذایی خود حذف کرده یا تا حد امکان کاهش دهید ؛ چرا که مصرف این موارد سبب طولانی شدن مدت زمان بهبودی پس از جراحی می شود.
 5. استفاده از عینک آفتابی یا طبی ، تا مدتی پس از جراحی بینی ممنوع می باشد ، اما استفاده از لنز مانعی ندارد ( مدت زمان دقیق عدم استفاده از عینک را از پزشک معالج خود جویا شوید. )
 6. در روزهای ابتدائی پس از جراحی بینی ترمیمی، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار داده و به مرور مواد غذایی سفت تر را که نیاز به جویدن دارند ، جایگزین نمایید.
 7. در دوران نقاهت عمل بینی ، از رفتن به مکان های شلوغ که امکان وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، اجتناب کنید.

عمل ترمیمی بینی در کاشان با دکتر محمد ارمی 

 

 

انتخاب جراح بینی ترمیمی در کاشان دکتر ارمی

انتخاب جراح در جراحی بینی ترمیمی از اهمیت بیشتری برخوردار است. هر بار که عمل بینی انجام می شود به بافت و ساختار بینی آسیب وارد خواهد شد. بنابراین ، در صورت انتخاب جراح کم تجربه ممکن است ، مشکلات جبران ناپذیری پدید آید.

آیا پس از انجام عمل ترمیمی بینی اسکار وجود خواهد داشت ؟

اگر عمل جراحی بینی با متد بسته انجام پذیرد بدلیل اینکه تمامی برش ها داخلی می باشند زخمی قابل مشاهده نیست. اما در متد باز به دلیل اینکه نیاز به برش خارج بینی وجود دارد ، یک زخم کوچک بر روی ناحیه کلوملا وجود خواهد شد که به مرور کمرنگ خواهد شد.

معمولا در عمل بینی ترمیمی از کدامیک از متد ها استفاده می شود ؟

پزشکان اکثر اوقات در جراحی بینی ترمیمی تکنیک باز را انتخاب می کنند. این روش دید مناسب و مورد نیاز را برای انجام جراحی ترمیمی به خوبی فراهم می کند و امکان ایجاد تغییر در این روش بسیار زیاد است. البته گاهی اوقات به تشخیص پزشک و به دلیل اینکه تغییرات آنچنانی مورد نیاز نیست روش بسته انجام خواهد شد.

 

جراحی بینی ترمیمی در کاشان - دکتر ارمی

 

آیا در عمل جراحی بینی ترمیمی از گرافت استفاده می شود ؟

عمل بینی ترمیمی دارای پیچیدگی های بسیار زیادی است و علت جراحی ترمیمی برای هر شخص با شخص دیگر متفاوت است.بنابراین نمی توان در مورد این مساله نظر قطعی داد . در برخی از موارد ترمیم تنها ملزم خارج کردن استخوان ها و یا غضروف می باشد اما در مواردی نیاز به ایجاد تغییرات بسیار زیادی می باشد و همچنین اگر مقادیر بسیار زیادی غضروف در جراحی بینی ترمیمی از بینی خارج شوند باعث افتادگی آن خواهند شد و در این موارد برای ترمیم بینی باید از گرافت استفاده شود.

مواردی چون تیزی بیش از حد نوک بینی ، بینی خوکی و افتادگی پل میانی بینی که به شکل V درآمده است نیازمند اضافه کردن گرافت هستند. گرافت ها می توانند طبیعی یا سیلیکونی باشند و انتخاب نوع آن کاملا بر عهده پزشک است. غضروف گوش و یا استخوان دنده معمولا به عنوان گرافت طبیعی مورد استفاده قرار می گیرند.

 

جراحی بینی ترمیمی

 

معمولا عمل ترمیمی در بینی های استخوانی شایع تر است یا گوشتی؟

اگر شخص پیش از عمل جراحی رینوپلاستی ، جراح ترمیمی بینی با تجربه و خوبی را انتخاب کند ، انتظارات واقع گرایانه ای از نتایج عمل داشته باشد ، به تمامی مشاوره های پزشک گوش فرا دهد و مراقبت های پس از جراحی را به خوبی انجام دهد ، نتایج معمولا در هر دونوع بینی خوب و بدون مشکل خواهد بود و نیازی به جراحی ترمیمی وجود نخواهد داشت.

اگرچه به طور کلی بینی های استخوانی به دلیل وجود استخوان های محکم و پوست نازک از لحاظ نتیجه،ایده آل تر از بینی های گوشتی هستند. مدت زمان ریکاوری و نیاز به چسب زدن نیز در عمل گوشتی معمولا طولانی تر می باشد . معمولا افرادی که عمل بینی گوشتی انجام داده اند بیشتر کاندیدای جراحی بینی ترمیمی هستند و شکایاتی در زمینه افتادگی نوک بینی ، کج شدن بینی ،قرینه نبودن سوراخ های بینی و مشکلات تنفسی دارند.

هزینه عمل بینی ترمیمی در کاشان با دکتر محمد ارمی

جراحی بینی ترمیمی نسبت به عمل بینی اولیه پیچیده تر خواهد بود؛ به همین جهت هزینه آن نیز بیشتر است. البته هزینه نهایی پس از معاینه توسط بهترین جراح بینی کاشان دکتر محمد ارمی مشخص خواهد شد.

 

چرا جراحی ترمیمی بینی از رینوپلاستی اولیه دشوارتر است ؟

زیرا در عمل ترمیمی بینی لازم است اصلاحات و تغییرات لازم بر روی بافت های بینی که در گذشته دچار تغییر شده اند ، انجام شود. از آنجایی که بافت های بینی قبلا دستخوش تغییر شده اند ، ممکن است توانایی لازم را برای پذیرش تغییرات بیشتر نداشته باشند و این موضوع در انجام عمل زیبایی بینی ترمیمی ، محدودیت هایی را ایجاد می کند.

از طرف دیگر هدف اصلی در انجام عمل ثانویه بینی ، برطرف کردن مشکلات و نواقص ایجاد شده در رینوپلاستی اولیه می باشد از این رو ، ممکن است در ترمیم و بازسازی بافت ها به پیوند غضروف و گرافت گذاری نیاز باشد که این موضوع نیز پروسه جراحی را پیچیده و طولانی تر می کند.

ورم بعد از عمل ترمیمی بینی

معمولا بیشتر افراد بعد از انجام جراحی بینی ترمیمی در کاشان ، تورم زیادی را تجربه می کنند ، چرا که بافت های بینی به صورت مجدد دچار تغییر شده و این موضوع با واکنش بیشتری از سمت بدن همراه است. نگران این موضوع نباشید ؛ چرا که به هر حال تورم و کبودی بخشی از فرآیند بهبودی بوده و روندی کاملا طبیعی است. با رعایت برخی مراقبت های مهم مثل استفاده از چسب بینی ، کمپرس یخ ، رعایت رژیم غذایی می توانید به بهبودی سریع تر ورم بینی بعد از عمل ترمیمی کمک کنید.

در مواردی که میزان ورم بعد از جراحی ثانویه بینی زیاد باشد ، ممکن است پزشک تزریق کورتون را تجویز نماید. این دارو خاصیت ضد التهابی دارد و باید در زمان درست و به ناحیه مناسبی از بافت بینی تزریق شود تا بهترین نتیجه را در پی داشته باشد. کورتون به نازک شدن پوست و در نتیجه کاهش ورم بینی کمک زیادی می کند. لازم است دارو حتما توسط بهترین جراح ترمیمی بینی در کاشان و در دوز مناسب تزریق شود تا از بروز عوارض جدی بعد از تزریق پیشگیری شود.

اهمیت پوست بینی در جراحی ترمیمی بینی

در جراحی اولیه بینی، بافت بینی به طور کامل سالم باقی می‌ماند، که به این معناست که در طول جراحی حداقل التهاب، اسکار و تورم ایجاد می‌شود. اما در جراحی ترمیمی بینی، جراح باید دوباره برش‌هایی ایجاد کند که ممکن است محدودیت‌هایی برای او ایجاد کند؛ بنابراین در نظر گرفتن این مسئله ضروری است و برش‌ها باید به گونه‌ای انجام شوند که به پوست بینی آسیب نرسد.

در برخی موارد، پوست بینی در جراحی بینی اولیه ممکن است به طور جدی آسیب ببیند و نیاز به جراحی ترمیمی توسط یک متخصص ماهر داشته باشد. در جراحی ترمیمی بینی، میزان تحمل پوست و نسج نرم رویی در طول عمل اولیه کاهش می‌یابد که ممکن است باعث محدودیت‌هایی در به دست آوردن نتیجه مطلوب شود.

جراحی بینی ترمیمی - دکتر ارمی

مزایای عمل ترمیمی بینی

پس از عمل اولیه، امکان دارد به دلایل مختلفی دماغ مشکلات ظاهری یا عملکردی داشته باشد. با انجام جراحی بینی ترمیمی توسط بهترین جراحان، می‌توان از مزایای زیر بهره‌مند شد:

اصلاح دفورمیتی‌ ها: در جراحی بینی ترمیمی، جراح بینی خوب در کاشان دکتر ارمی به اصلاح ناهنجاری‌ها و دفورمیتی‌های ایجاد شده بر روی دماغ که ناشی از نبود ساختار و بافت مناسب یا برخی مشکلات و بیماری‌ها هستند، می‌پردازد.

بهبود و ارتقا عملکرد: یک بینی زیبا بدون داشتن عملکرد خوب، برای فرد ارزشی ندارد؛ بنابراین، ارتقا کیفیت عملکرد این عضو یکی از مهم‌ترین مزایایی است که عمل ترمیمی بینی به همراه دارد.

بهبود ظاهر: پس از پرداخت هزینه‌های زیاد و تحمل دوره‌های ریکاوری، ممکن است متوجه شوید که به نتیجه دلخواه از عمل اولیه نرسیده‌اید. اما با انجام جراحی بینی ترمیمی، می‌توانید به هدف و معیار زیبایی که برای دماغ خود مد نظر داشتید، دست یابید.

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
2 دیدگاه ها
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
الاهه

جناب دکتر می خواستم بدونم بعد از جراحی بینی ترمیمی احتمال حل نشدن مشکل چقدر بالاست و اگر حل نشد چه کاری باید کرد ؟