جراحی بینی استخوانی در کاشان

از مهم ترین نکاتی که در نتیجه جراحی زیبایی بینی در کاشان بسیار تاثیر گذار می باشد ، میزان ضخامت پوست است که باعث شده بینی ها به دو دسته ؛ بینی استخوانی و بینی گوشتی تقسیم بندی شوند. ما در این مقاله از دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح بینی کاشان ، قصد داریم شما را با مهم ترین ویژگی های جراحی بینی استخوانی در کاشان آشنا کنیم. همچنین در این مطلب به مقایسه بینی گوشتی و استخوانی و انواع روش های جراحی و عوارض عمل بینی استخوانی خواهیم پرداخت.

جراحی بینی استخوانی - دکتر ارمی

آشنایی با ویژگی های بینی استخوانی

بینی های استخوانی ، دارای دو ویژگی مهم هستد :

 1. پوست نازک
 2. استخوان محکم
 3. این دو ویژگی ، موجب شده تا بینی های استخوانی قادر به انجام انواع رینوپلاستی بینی طبیعی ، فانتزی و بینی نیمه فانتزی باشند.
 4. افرادی که دارای بینی های استخوانی هستند ، در بیشتر مواقع و در صورت انتخاب پزشک بینی استخوانی خوب در کاشان ، نتایج ایده آلی از عمل بینی استخوانی خود کسب خواهند کرد.
 5. وجود پوست بسیار نازک در بینی های استخوانی ، می تواند جراحی بینی استخوانی در کاشان را با مشکل مواجه کند ؛ چرا که پوست های بسیار نازک کوچکترین ایرادات را نیز نشان می دهند.

تفاوت بینی استخوانی و بینی گوشتی چیست؟

پوست بینی های گوشتی ضخیم تر از بینی های استخوانی ، است و غضروف این بینی ها از استحکام پایینی برخوردار است. برخلاف بینی های استخوانی که برای انواع جراحی بینی مناسب هستند ، بینی های گوشتی تنها برای انجام عمل بینی طبیعی مناسب می باشند ؛ چرا که ، ضخامت پوست در بینی های گوشتی موجب شده تا ظرافت و تغییرات ایجاد شده به طور کامل ملموس و قابل مشاهده نباشد. برخی از مردم بر این باورند که قوز و برآمدگی تنها مختص بینی های استخوانی است ، اما این در حالی است که ممکن است ، یک بینی دارای قوز باشد ؛ اما به دلیل ضخیم بودن پره های بینی ، جزو بینی گوشتی محسوب گردد.

 

انواع روش های جراحی بینی استخوانی در کاشان

جراحی بینی استخوانی در کاشان با دکتر محمد ارمی ، با دو روش باز و بسته انجام می شود. در عمل بینی استخوانی به روش باز ، برش ها در ناحیه کلوملا ( تیغه میان دو سوراخ بینی ) ایجاد شده و پس از جدا شدن پوست از ساختمان بینی ، تغییرات اعمال خواهد شد ؛ در این روش به دلیل اشراف کامل دکتر عمل بینی کاشان ، احتمال نا متقارنی و بروز عوارض احتمالی بسیار کم است. اما در جراحی زیبایی بینی به روش بسته ، برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد و به پوست آسبیی نمی رسد.

این روش ، بیشتر مناسب افرادی است که بینی آن ها ایراد خاصی ندارد. در رینوپلاستی بسته دید جراح محدود است ؛ بنابراین ، معمولا اولویت دوم جراحان بینی می باشد ؛ اما از مزیت های این روش ، می توان به کم بودن میزان کبودی و تورم و کوتاه بودن دوران نقاهت نسبت به جراحی به روش باز ، اشاره نمود. لازم به ذکر است ، برای ایجاد تغییراتی ؛ چون جمع کردن پره های بینی ، فارغ از نوع روش جراحی ، برش هایی در این نواحی ایجاد خواهند شد. انتخاب روش عمل زیبایی بینی ، به تبحر و مهارت جراح بینی بستگی دارد و تشخیص آن به عهده ایشان می باشد.

نمونه جراحی بینی استخوانی مردانه به شکل کاملا طبیعی

جراحی بینی استخوانی در کاشان - دکتر ارمی

 

مراحل جراحی بینی استخوانی در کاشان

 1. زمانی که شما کاندید مناسبی برای این جراحی انتخاب می شوید پس از انجام مشاوره های لازم با پزشک یک آزمایش برای شما تجویز می شود. انجام این ازمایش 4 الی 5 روز پیش از انجام جراحی الزامی بوده و در جهت اطمینان از سلامت بیماران برای پروسه بیهوشی و عمل جراحی صورت می گیرد. در روز جراحی لازم است مدارک پزشکی ، دفترچه بیمه و نتایج این آزمایش را همراه خود داشته باشید.
 2. بعد از پر کردن فرم های مربوط به پذیرش ، کارهای مربوط به بستری شما انجام می شود. بعد از پوشیدن لباس های اتاق عمل لازم است در اتاق انتظار صبر نمایید تا نوبت به عمل جراحی شما برسد.
 3. پیش از شروع جراحی صحبت کوتاهی با دکتر بیهوشی و جراح بینی دارید و می توانید نکات مورد نظر و انتظارات خود را پیش از بیهوشی با پزشک مرور نمایید.
 4. سپس روی تخت دراز کشیده و همانطور که پزشک بیهوشی وضعیت شما را کنترل می کند و با شما صحبت می نماید ، به خوابی عمیق فرو خواهید رفت.
 5. بعد از بیهوشی پروسه جراحی زیبایی بینی آغاز می شود. پزشک بر اساس آناتومی و برنامه ریزی های انجام شده اقدام به برش هایی در بافت بینی کرده و شکل زیبایی به بینی می بخشد.
 6. ممکن است در طی جراحی نیاز باشد پره های بینی ، تیغه سپتوم و پل بینی نیز اصلاح شوند.
 7. در پایان برش های جراحی توسط بخیه ها بسته شده و پانسمان و اسپلینت در جهت نگهداری از بینی شما قرار داده می شود.
 8. لازم است تا زمان هوشیاری در اتاق ریکاوری بمانید و پس از آن به بخش منتقل می شوید.
 9. بعد از پایان یافتن سرم می توانید شروع به نوشیدن مایعات کنید و اگر حالت تهوع نداشتید ، خوردن غذاهای میکس شده و نرم را آغاز نمایید.
 10. حدود یک ساعت بعد از به هوش آمدن در صورتی که مشکلی وجود نداشته باشد ، مرخص شده و می توانید دوره نقاهت و مراقبت های بعد از جراحی بینی خود را طبق دستورالعمل هایی که پزشک به شما می دهد ، در منزل سپری نمایید.

 

جراحی بینی استخوانی - دکتر ارمی

عوارض جراحی بینی استخوانی

عمل بینی استخوانی ، در دسته کم ریسک ترین جراحی های زیبایی قرار می گیرد ؛ با این حال ، همانند دیگر جراحی ها در صورتی که توسط بهترین جراح بینی استخوانی کاشان انجام نگیرد ؛ با عوارض و خطراتی همراه خواهد بود. به همین علت ، همواره به افراد زیباجو توصیه به دقت در انتخاب دکتر بینی ، می شود. بنابراین ، همانطور که در فوق ذکر شد با انتخاب جراح با تجربه ، می توان از بروز عوارض ناشی از عمل جلوگیری کرد ؛ اما در غیر این صورت ، افراد با خطراتی ؛ از جمله کاهش حس بویایی ، خونریزی شدید ، کوچک شدن سوراخ های بینی ، عفونت ، آسیب دیدگی بافت های عمیق ، سوراخ شدن تیغه بینی ، نامتقارنی حفره های بینی و از این قبیل موارد رو به رو خواهند شد. لازم به ذکر است ، رعایت توصیه های پزشک توسط بیمار از دیگر عواملی است که از بروز عوارض ناشی از جراحی بینی استخوانی در کاشان ، جلوگیری می کند.

بهترین مدل عمل جراحی بینی استخوانی از نظر دکتر ارمی

یکی از سوالات پر تکرار افرادی که قصد دارند بینی خود را جراحی نمایند انتخاب نوع مدل بینی می باشد. برای پاسخ به این سوال باید نکات بسیاری را در نظر داشته باشید تا بتوانید به پاسخ مناسبی برسید. در واقع بهترین مدل برای هر فرد بر اساس آناتومی بینی و تناسب آن با اجزای صورت تعیین می شود.

در واقع با توجه به فرم های مختلف صورت و طبق قاعده زیبا شناسی می توان بهترین نوع مدل بینی را برای هر فرد مشخص کرد. به همین علت ممکن است مدل بینی عروسکی یا فانتزی به یک چهره بیاید و بهترین نما را برای او ایجاد کند اما این نوع مدل در چهره فرد دیگر نتایج خوبی نداشته باشد.

در برخی موارد نیز با توجه به آناتومی و ساختار بینی نمی توان انتظار مدل خاصی را از بینی داشت ؛ زیرا شکل کلی بینی این امکان را به جراح بینی استخوانی خوب در کاشان نمی دهد تا نتایج مورد نظر شما فراهم شود. به همین علت بهترین مدل بینی هر فرد در جلسه های مشاوره با پزشک مشخص خواهد شد.

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی استخوانی

 • از کمپرس یخ برای کاهش تورم و کبودی ها استفاده کنید.
 • از مصرف نمک و ادویه ها خودداری نمایید.
 • در هنگام استراحت و خوابیدن سر و شانه های خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • از غذاهای نرم که نیاز به جویدن زیاد ندارد ، استفاده کنید.
 • داروهای خود را بعد از جراحی بینی استخوانی در کاشان ، به موقع استفاده کنید.
 • از استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی های الکلی جدا خودداری نمایید.
 • با دهان باز عطسه کنید و از خندیدن و زیاد صحبت کردن خودداری کنید.
 • برای تمیز کردن بینی از قطره و یا سرم شست و شو استفاده کنید و از فین کردن پرهیز نمایید.
 • از مسواک نرم برای مسواک زدن دندان ها بعد از عمل بینی استخوانی در کاشان ، استفاده کنید و به فک بالای خود فشار نیاورید.

هزینه جراحی بینی استخوانی در کاشان با دکتر ارمی

هزینه عمل بینی استخوانی در کاشان چقدر است ؟ این پرسش از پرتکرارترین سوالات افراد زیباجو خواستار جراحی بینی استخوانی در کاشان هستند که دریافت پاسخ آن ، نیازمند مراجعه به دکتر بینی خوب در کاشان و قرارگیری تحت معاینه می باشد ؛ چرا که ، هزینه عمل زیبایی بینی در هر فرد ؛ متغیر بوده و توسط جراح بینی کاشان تعیین می گردد. یکی دیگر از متداول ترین سوالات در زمینه هزینه جراحی زیبایی بینی ، در این باره است که آیا بیمه هزینه جراحی زیبایی بینی را پرداخت می کند ؟ در پاسخ به این پرسش ، باید ذکر شود خیر ؛ بیمه ، هزینه هیچ کدام یک از جراحی های زیبایی را متقبل نمی شود.

تصاویر قبل و بعد از عمل بینی استخوانی مردانه با دکتر ارمی 

 

جراحی بینی استخوانی در کاشان - دکتر ارمی

 

نحوه چسب زدن به بینی استخوانی بعد از عمل

فرآیند چسب زدن به بینی در دوران نقاهت و بهبودی بعد از عمل از اهمیت زیادی برخوردار است. به صورت کلی افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام می دهند ، بعد از گذشت 7 روز و برداشتن پانسمان و گچ بینی لازم است شروع به چسب زدن به بینی نمایند. معمولا در جلسات اولیه چسب زدن توسط پزشک آموزش داده می شود و بعد از آن بهتر است فرآیند تعویض چسب توسط خود بیماران انجام شود. از این رو ادامه سعی داریم مراحل انجام تعویض چسب و نکات مهمی که در این حین باید به آن توجه داشته باشید را بیان کنیم تا بتوانید با اطمینان در منزل چسب بینی خود را عو ض کنید :

 • اولین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است ک نباید هیچ فشاری به بینی وارد شود. برای شروع به یک قطع چسب 10 الی 12 سانتی متری نیاز دارید که باید به صورت U شکل روی بینی به نحوی قرار بگیرد که روی جای بخیه ناحیه کلوملا و سوراخ های بینی را نپوشاند. قسمت های اضافی چسب در قسمت جلویی با فشار ملایم جمع می شود.
 • در مرحله دوم نیز به چسب 10 الی 12 سانتی دیگر نیاز دارید که باید این چسب به شکل V به همان صورت قبل روی پوست بینی بدون هیچ فشاری قرار داده شود. بعد از این مرحله شروع به چسباندن چسب های افقی می کنیم. چسب افقی نباید روی پره های بینی قرار بگیرد ؛ بنابراین دست خود را بالای پره های بینی قرار داده و به صورت عرضی و بدون ایجاد فشار ، چسب را روی بینی بچسبانید. نگران چسب های اضافه نباشید ، در انتها تمامی چسب های اضافی برداشته می شوند تا چسب شما فرم مرتبی پیدا کند. چسب بعدی را باید به نحوی روی چسب قبلی قرار دهید که نیمی از چسب قبلی را پوشش دهد. نگران چروک شدن چسب ها نباشید ؛ زیرا چروک بودن چسب اختلالی را در نتیجه جراحی بینی استخوانی در کاشان ایجاد نمی کند ؛ با این حال بهتر است دقت کافی داشته باشید تا چسب روی پوست دچار چین و چروک نشود. برای چسباندن چسب آخر نیز دقت کنید تا مزاحمتی برای دید شما ایجاد نشود. قدم پایانی حذف چسب های اضافه به نحوی است که چسب موازی با گوشه چشم ها باشد.

فیلم چسب زدن به بینی استخوانی با دکتر محمد ارمی

 

تفاوت جراحی بینی استخوانی در خانم ها و آقایان چه می باشد ؟

معمولا انتظاراتی که بانوان از انجام این جراحی زیبایی دارند ، با آقایان متفاوت می باشد. اغلب جراحی بینی مردان به صورت طبیعی و با حفظ جذابیت های مردانه صورت آن ها انجام می شود ، در حالی که در عمل بینی خانم ها معمولا ظرافت های بیشتری دیده می شود. از اساسی ترین تفاوت های عمل بینی در زنان و مردان ، عرض بینی پهن تر و برجسته و بلندتر بودن پل بینی در مردان ، می باشد. دیدگاه های مختلفی در عمل زیبایی بینی وجود دارد و ممکن است از نظر هر شخص ، بینی ایده آل فرم خاصی داشته باشد. برای مثال از نظر بیشتر خانم ها بینی تا حدی کوچک و ظریف ایده آل می باشد در حالی که از نظر مردان بینی که حالت طبیعی داشته باشد ، ایده آل است.

بهترین مدل عمل بینی استخوانی در بانوان

خوب است بانوانی که قصد انجام عمل رینوپلاستی استخوانی در کاشان را دارند ، این نکته را در نظر داشته باشند که بینی بسیار ظریف همراه با قوس زیاد ، ملاک زیبایی نمی باشد و برای کسب نتیجه مطلوب از عمل زیبایی لازم است ، با توجه به اجزای صورت ، تغییرات لازم در بینی اعمال شود. با شرکت در جلسه مشاوره پیش از عمل با بهترین دکتر بینی استخوانی در کاشان می توانید ، تصمیم گیری بهتر و درست تری داشته باشید. در ادامه به توضیح انواع مدل های بینی می پردازیم :

جراحی بینی طبیعی خانم ها : این فرم مناسب افرادی است که تمایل ندارند بعد از جراحی ، مشخص باشد بینی آن ها عمل شده است. این افراد تنها دوست دارند تا مشکلات و نواقص بینی برطرف شود تا در نهایت بینی فرم بهتری پیدا کند.

جراحی بینی فانتزی در زنان : یکی از مدل های محبوب در بین خانم ها ، عمل فانتزی بینی می باشد. لازم است افراد برای انجام این عمل انتظارات معقولی داشته باشند ؛ چرا که این فرم بینی مناسب هر چهره ای نمی باشد.

عمل بینی نیمه فانتزی در بانوان : افرادی که تمایل ندارند تا بینی آن ها قوس زیادی داشته باشد و یا خیلی کوچک شود ، اما دوست دارند نسبت به حالت طبیعی تغییرات بیشتری روی بینی اعمال شود ، می توانند از پزشک خود بخواهند تا بینی آن ها را به سبک نیمه فانتزی جراحی نماید.

جراحی بینی استخوانی پهن

ممکن است بسیاری از افراد از نوع استخوانی و یا گوشتی بودن خود اطلاعی نداشته باشند و تنها از روی شکل ظاهر بینی به تشخیص نوع بینی خود بپردازند ، برای مثال بیشتر مردم این تصور را دارند که اگر بینی دارای برآمدگی از نمای نیم رخ باشد ، بینی استخوانی است و بینی هایی که پهنای زیادی دارند ، در دسته بینی های گوشتی قرار می گیرند ، در حالی که قضاوت از روی ظاهر بینی برای تشخیص نوع و جنس بینی کار درستی نیست. در واقع برای این منظور لازم است ضخامت پوست بینی و استحکام بافت های بینی در نظر گرفته شود ، هرچه ضخامت پوست کمتر و میزان استحکام غضروف و استخوان های بینی بیشتر باشد ، می توان گفت بینی استخوانی است ؛ بنابراین بدیهی است که یک فرد با وجود استخوانی بودن نوع بینی خود می تواند دارای ظاهری پهن باشد.

 

 

مزیت های جراحی بینی استخوانی چه می باشد ؟

معمولا دوره نقاهت و ریکاوری افرادی که تحت عمل بینی استخوانی قرار می گیرند ، نسبت به افرادی که بینی آن ها گوشتی است ، کوتاه تر می باشد.

 1. در جراحی بینی استخوانی در کاشان ، امکان تغییرات بیشتری در بافت و استخوان های بینی وجود دارد.
 2. میزان رضایت افرادی که بینی آن ها استخوانی است از انجام عمل زیبای بینی بسیار بالا است.
 3. احتمال برگشت پذیری بینی به حالت قبلی در این فرآیند وجود ندارد.

موارد موثر در کاهش ورم بعد از جراحی بینی استخوانی

 • چسب زدن به بینی طبق آموزش های جراح بینی
 • استفاده از کمپرس یخ در نواحی اطراف چشم ، پیشانی و گونه ها
 • خوابیدن و استراحت کردن در حالت درست
 • رعایت رژیم غذایی شامل نوشیدن آب کافی ، خودداری از مصرف نمک ، مصرف ویتامین ها و مواد معدنی مفید
 • پرهیز از فعالیت های شدید بدنی مثل ورزش کردن ، بلند کردن اجسام سنگین و هر نوع فعالیتی که سبب افزایش ضربان قلب می شود.

جراحی بینی استخوانی فانتزی و نیمه فانتزی

افرادی که بینی‌شان استخوانی است، عموماً درگیر قوز، بدفرمی و بزرگی بینی هستند و همین مسائل انگیزه آن‌ها برای انجام جراحی است. این بیماران شاید مدت طولانی را با این مشکلات دست و پنجه نرم کنند اما در زمان انجام رینوپلاستی به دلیل برخورداری از ساختمان بینی قوی و محکم، می‌توانند هر فرم و مدلی که دوست دارند برای خود انتخاب کنند، بدون اینکه نگران ریسک‌های آن باشند.

از جمله فرم هایی که انتخاب آن برای بیماران با بینی گوشتی پر ریسک است، جراحی بینی نیمه فانتزی و عمل بینی فانتزی است. اما زیبا جویانی که ساختمان بینی‌شان مستحکم است می‌توانند با خیال راحت هر کدام که می‌پسندند را انتخاب کنند.

جراحی بینی استخوانی در کاشان تحت نظر دکتر محمد ارمی 

 

روش‌ های جراحی بینی استخوانی در کاشان

عمل زیبایی بینی استخوانی می‌توان به روش‌های مختلف انجام داد که این متدها و روش‌ها به شرح زیر هستند:

عمل بینی استخوانی به روش باز: در انجام عمل زیبایی به این روش، با ایجاد برش‌هایی در روی بینی، پوست آن به طور کامل از روی استخوان بلند می‌شود. از این متد عمل زیبایی برای بینی‌هایی که استخوان بزرگی دارند و یا عمق تغییرات مدنظر در آن‌ها بالاست، استفاده می‌شود. برای مثال: زمانی که قصد انجام جراحی به فرم فانتزی را داریم. در این شرایط پزشک برای اینکه بتواند اشراف و دید کافی جهت انجام اصلاحات مد نظر و رفع عیوب بینی داشته باشد، نیاز به انجام جراحی به روش باز دارد و از بیهوشی کامل استفاده می‌کند.

جراحی بینی استخوانی به روش بسته: در این روش، پوست روی بینی بلند نمی‌شود و بدون ایجاد هیچ برشی از روی بینی، تمامی اصلاحات و تغییرات مد نظر از داخل سوراخ‌های بینی اعمال می‌شود. برای رفع ایرادات و نواقص جزئی می‌توان از این روش استفاده کرد. در روش جراحی بینی بسته، به این دلیل که جراحی وسیع و عمیق نیست، از بی حسی موضعی استفاده می‌شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها