جراحی انحراف بینی+ فیلم

جراحی انحراف بینی از دسته جراحی بینی درمانی می باشد. یک تیغه نازک و انعطاف پذیر در وسط و در میان حفره های بینی قرار گرفته است و همانند یک ستون عمل می کند ؛ تیغه میانی بینی ، را در اصطلاح پزشکی سپتوم می نامند ؛ در حالت طبیعی این تیغه یا همان سپتوم باید کاملا صاف بوده و در وسط دو حفره بینی قرار گیرد ، اما معمولا در اکثر افراد این تیغه صاف نبوده و دارای انحراف می باشد ؛ حال با توجه به میزان شدت انحراف سپتوم در برخی از افراد نیاز به درمان می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با ادامه این مقاله از دکتر محمد ارمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان همراه باشید.

 

جراحی انحراف بینی در کاشان - دکتر ارمی

 

به میزان شدت انحراف سپتوم ، یکی از حفره ها از دیگری بزرگتر بوده و یکی از آن ها گرفته شده و بدین ترتیب ، جریان هوا در آن کاهش می یابد و در نتیجه منجر به خشک شدن تیغه بینی و حتی ترک خوردن آن می شود. از دلایل بروز انحراف در تیغه میانی بینی ، می توانیم به وراثت و اصابت ضربه به بینی اشاره کنیم.

درمان قطعی انحراف بینی

تنها راه درمان قطعی انحراف بینی ، که سبب رفع مشکلات تنفسی نیز می شود ، انجام جراحی است ؛ جراحی انحراف بینی ، را در اصطلاح پزشکی سپتوپلاستی می نامند.

علائم انحراف تیغه میانی بینی

از علائم و نشانه های انحراف تیغه میانی بینی می توانیم به مواردی ؛ همچون خر و پف ، خشک شدن دهان در هنگام خواب ، مشکلات تنفسی ، خونریزی بینی ، آبریزش بینی ، اختلال در بویایی و غیره اشاره کنیم.

نتیجه عمل زیبایی بینی همزمان با جراحی انحراف بینی

 

اقدامات قبل از جراحی سپتوپلاستی

 1. در جلسه مشاوره قبل از جراحی ، پزشک به معاینه دقیق بیمار می پردازد و آزمایشات لازم را ، برای او تجویز می نماید.
 2. برای اینکه بعد از جراحی ، بیمار بتواند تغییرات ایجاد شده در بینی را مشاهده کند ، قبل از جراحی بینی ، عکس هایی از بینی او گرفته می شود.
 3. کلیه آزمایشاتی را که پزشک تجویز می کند ، انجام داده و نتیجه را در اختیار او قرار دهید.
 4. اگر تحت درمان با داروی خاصی قرار دارید ، یا بیماری خاصی دارید ، حتما قبل از جراحی به پزشک اطلاع دهید.
 5. اگر با صلاح دید پزشک ، روش بیهوشی عمومی برای شما در نظر گرفته شد ، باید روز جراحی ناشتا باشید. برای ناشتا بودن حداقل از 8 ساعت قبل از جراحی انحراف بینی ، از خوردن و آشامیدن بپرهیزید.
 6. پزشک از شما می خواهد که از مدتی مشخص قبل از جراحی ، از مصرف داروها و مکمل های گیاهی که سبب رقیق شدن خون می شوند پرهیز کنید. این داروها می توانند ریسک خطر خونریزی در هنگام جراحی را ، افزایش دهند.
 7. پس از بیهوشی معمولا عوارض بیهوشی ، تا چند ساعت در بیمار وجود دارد. بنابراین لازم است یکی از آشنایان شما را در طول فرایند جراحی و پس از آن ، برای بازگرداندن شما به منزل همراهی کند.

جراحی انحراف تیغه بینی در کاشان با دکتر ارمی

عمل انحراف بینی یا سپتوپلاستی در کاشان ، معمولا در مدت زمان بین 30 الی 90 دقیقه انجام می شود. با توجه به پیچیدگی جراحی ممکن است این مدت زمان متفاوت باشد. برای شروع فرایند جراحی بینی ، ابتدا از بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی ، با توجه به وضعیت سلامتی بیمار و صلاح دید پزشک ، بر روی بیمار استفاده می شود. در فرایند جراحی ، برای اینکه پزشک بتواند به تیغه بینی دسترسی پیدا کند ، برش هایی در یک طرف بینی ایجاد می شود ، و بافت های مخاطی محافظت کننده تیغه بینی ( سپتوم ) ، از روی آن کنار زده می شوند. تغییرات لازم بر روی سپتوم بینی انجام می شود ، و در موقعیت مناسب خود قرار داده می شود. پس از اینکه استخوان ها و غضروف های شکسته و خرد شده ، جداسازی و از بینی خارج سازی شدند ، بافت مخاطی سر جای خود برگردانده می شود. اگر برای ثابت نگه داشتن تیغه بینی و بافت های مخاطی آن ، در جای جدید خود نیاز به بخیه باشد ، پزشک از بخیه های قابل جذب استفاده می کند. سپس محل های برش به کمک بخیه بسته می شوند. معمولا پزشک برای کمک به تثبیت بینی در وضعیت جدید ، بر روی بینی از پانسمان و گچ های مخصوص استفاده می کند.

 

جراحی انحراف بینی در کاشان - دکتر ارمی

 

عمل انحراف بینی و زیبایی همزمان با بهترین جراح بینی کاشان

بسیاری از افراد تصور می کنند با انجام سپتوپلاستی ( جراحی انحراف بینی ) ، ایرادات فرم ظاهری بینی شان نیز بر طرف می شود ، در صورتی که اینطور نیست ؛ در حین انجام عمل این پروسه ، تنها بر روی رفع انحراف تیغه سپتوم و مشکلات تنفسی تمرکز می گردد ؛ به همین علت به کسانی که تمایل دارند ، فرم ظاهری بینی شان نیز اصلاح شود ، انجام جراحی سپتورینوپلاستی توصیه می شود. در حین انجام عمل سپتورینوپلاستی ( عمل زیبایی و انحراف بینی ) ، علاوه بر رفع انحراف تیغه میانی بینی بر روی رفع ایرادات فرم ظاهری آن نیز تمرکز می شود.

عمل انحراف بینی با لیزر

منظور از انحراف بینی ، انحراف غضروف میانی حفره های بینی می باشد ؛ لازم به ذکر است لیزر توانایی ایجاد تغییر در ساختار غضروف و استخوان بینی را ندارد ؛ از این رو گفته می شود امکان انجام جراحی انحراف بینی با لیزر ، وجود ندارد ؛ بنابراین تمامی مطالب موجود در رابطه با جراحی بینی با لیزر صحت نداشته و تنها جنبه تبلیغاتی دارند .

نقاهت بعد از جراحی سپتوپلاستی

سپتوپلاستی با بهترین جراح بینی کاشان ، جراحی سرپایی بوده و در بیشتر موارد ، بیمار می تواند بعد از جراحی به منزل بازگردد ، و نیاز به بستری شدن بعد از جراحی در بیمارستان نیست. معمولا بعد از جراحی ، بینی دارای تورم و اندکی درد می باشد. همچنین ممکن است بیمار خونریزی خفیفی را نیز تجربه کند. معمولا بعد از گذشت مدتی کوتاه ، این علائم از بین می روند و بیمار می تواند ، زندگی عادی خود را از سر بگیرد.

مراقبت های بعد از جراحی انحراف بینی

همانطور که می دانید رعایت نکات و دستورالعمل های پزشک قبل و بعد از جراحی بینی ، از اهمیت به سزایی برخوردار است ؛ چرا که بر روی نتایج دریافتی از این جراحی انحراف بینی در کاشان ، تاثیرگذار بوده و می تواند از بروز خطرات و عوارض ناشی از آن نیز جلوگیری کند ؛ به همین علت در ذیل ، به طور مختصر در این باره توضیح داده ایم ؛ اما در صورت کسب اطلاعات بیشتر ، به مقاله مربوطه موجود در سایت مراجعه نمایید.

 • در دوران نقاهت جراحی بینی به طور طاق باز بخوابید.
 • از استعمال دخانیات در این دوران ، خودداری نمایید.
 • داروهای تجویز شده از طرف پزشک را سر موقع مصرف کنید.
 • از انجام فعالیت های سنگین ، اجتناب کنید.
 • خوراکی های سفت را که نیاز به جویدن طولانی مدت دارند ، از رژیم غذایی خود در دوران نقاهت جراحی بینی حدف نمایید.
 • و از این قبیل موارد

درد عمل انحراف بینی

میزان درد ناشی از عمل انحراف بینی ، بسته به میزان آستانه تحمل درد افراد متفاوت می باشد ؛ لازم به ذکر است در حالت کلی درد ناشی ازجراحی بینی خفیف بوده و با مصرف مسکن بر طرف می شود.

 

هزینه عمل انحراف بینی در کاشان

هزینه جراحی انحراف بینی در کاشان با دکتر محمد ارمی ، با توجه به پارامترهای بسیاری متغیر می باشد ؛ از این رو جهت اطلاع دقیق از هزینه عمل انحراف بینی باید به جراح بینی کاشان مراجعه شود .

 • آیا بیمه هزینه عمل انحراف بینی را متقبل می شود ؟

از آنجایی که عمل انحراف بینی در دسته جراحی های درمانی قرار می گیرد ، امکان این که شرکت های بیمه بخشی از هزینه آن را پرداخت کنند ، وجود دارد ؛ با این حال بهتر است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره از شرکت بیمه مورد نظرتان پرس و جو نمایید.

دوره نقاهت بعد از جراحی انحراف بینی

جراحی سپتوپلاستی در کاشان با دکتر ارمی ، به صورت سرپایی انجام شده و بیمار بعد از به هوش آمدن در همان روز می تواند مرخص شده و به منزل بازگردد. بعد از جراحی بینی شده پانسمان می شود و درد و تورم را تجربه خواهید کرد. به منظور جلوگیری از خونریزی نیز از تامپون در داخل بینی استفاده می شود که بعد از یک الی دو روز لازم است برای خارج کردن آن به پزشک مراجعه نمایید. همچنین به منظور کنترل درد ، مسکن هایی برای شما تجویز می شود. در این دوره باید از مصرف داروهای رقیق کننده خون ، پرهیز کنید چرا که احتمال خونریزی بعد از عمل را افزایش می دهد.

نکاتی برای بهبودی سریع تر :

 1. لباس های راحت که جلوی آن دکمه و یا زییپ دارد بپوشید تا به راحتی لباس خود را تعویض نمایید.
 2. لازم است فعالیت های بدنی خود را تا چند هفته محدود کنید. فعالیت های بدنی شدید موجب افزایش تورم و خونریزی بعد از عمل انحراف بینی می شود.
 3. تغذیه و رژیم غذایی سالمی داشته باشید و سعی کنید از میوه و سبزیجات تازه استفاده کنید. همچنین نوشیدن آب فراوان در این دوره توصیه می شود.
 4. برای استراحت کردن و خوابیدن بعد از جراحی انحراف بینی در کاشان ، حتما از دو بالش در زیر سر استفاده کنید تا سر و شانه از بدن بالا تر قرار بگیرد. این کار در کاهش تورم بینی بعد از جراحی بسیار موثر می باشد و همچنین امکان وارد شدن ضربه و آسیب در هنگام خواب دیگر وجود ندارد.

نشانه های انحراف بینی چه می باشد ؟

 • معمولا این افراد به عفونت غشای مخاط بینی و یا سینوزیت مداوم دچار می شوند.
 • از شایع ترین و رایج ترین نشانه های انحراف ، اختلال در تنفس از راه بینی می باشد.
 • ممکن است برخی افراد به خونریزی های مکرر دچار شوند که علت این عارضه خشک بودن مداوم مخاط بینی می باشد.
 • در بیشتر مواقع فرد دچار گرفتگی یک طرفه بینی می شود که بسیار آزار دهنده است.
 • افرادی که دچار عفونت های سینوسی مداوم می شوند ، اغلب این عفونت ها نسبت به درمان های دارویی مقاوم هستند.
 • در هنگام خواب ، به دلیل اختلال در تنفس ، خرو پف های شدید دارند.

برگشت انحراف بینی بعد از جراحی

یکی از اصلی ترین دغدغه های افرادی که به انحراف بینی دچار هستند ، موضوع برگشت پذیر بودن این مشکل است. اغلب بزرگی بعضی از توربینیت هایی که در بینی قرار دارد ، با انحراف بینی همراه می باشد به همین دلیل لازم است قبل از انجام جراحی با تجویز عکس های سی تی اسکن به صورت دقیق معاینه و بررسی شود تا در صورت وجود توربینیت ، در حین انجام جراحی انحراف بینی در کاشان ، این مشکل برطرف شود. در صورتی که تنها انحراف تیغه سپتوم بینی اصلاح و درمان شود ، به دلیل وجود این توربینت احتمال برگشت انحراف افزایش پیدا می کند. این برگشت به این علت است که زمانی که تیغه بینی توسط جراح اصلاح می شود ، استخوان ها و غضروف ها در جای اصلی خود قرار می گیرند ، در صورتی که هنوز عامل فشاری برطرف نشده و در جای خود قرار دارد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها