تورم یک طرفه بینی

تورم یک طرفه بینی بعد از جراحی بینی ، بسیار حائز اهمیت بوده و به راحتی نتیجه نهایی جراحی را مخفی می نماید. شکل واقعی بینی شما دقیقاً بعد از برداشتن اسپلینت ، در مقایسه با زمانی که دو هفته از جراحی رینوپلاستی گذشته است ، بهتر نمایان می شود. به عنوان یک قانون کلی ، شما نمی توانید نتایج را قبل از 3 تا 6 ماه بعد از جراحی ارزیابی کنید و نتیجه نهایی ، اغلب یک سال بعد از جراحی آشکار می شود. دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح بینی کاشان توصیه می کند ، همییشه درباره دغدغه های خود با جراح تان مشورت کنید.

تورم یک طرفه بینی - دکتر ارمی

 

تورم بعد از جراحی بینی 

انتظار ، همیشه دشوارترین بخش است ! انتظار صبورانه برای از بین رفتن تورم  یک طرفه بینی ، دشوارترین بخش در رینوپلاستی است. به گفته بسیاری از بیماران ، گچ پلاستیکی نرم و چسبی که بعد از جراحی بر روی بینی قرار داده می شود ، به کاهش تورم کمک کرده و به بافت نرم کمک می کند تا به چارچوب پایه خود ( استخوان ها و غضروف ) نزدیک شود. بعد از برداشته شدن آن ها ، بخشی از تورم در بینی تجمع می یابد ؛ بر حسب مقدار کار انجام شده بر روی بینی ، ضخامت پوست و فاکتورهای بهبود دیگر ، فروکش کردن این تورم ، چند ماه به طول می انجامد. در برخی موارد ، تزریق هدف گیری شده استروئید می تواند به از بین رفتن این تورم کمک کند. 

تورم ، چه زمان بعد از جراحی فروکش می کند ؟

معمولاً زمانی که اسپلینت اولیه و استری استریپ ها برداشته می شوند ، تورم آغاز می شود. این فاز بعدی تورم است که تکمیل شدن آن گاهی طولانی می باشد. تورم می تواند قبل از فروکش کردن ، چند ماه و گاهی یک سال ، ادامه داشته باشد.

تورم بعد از رینوپلاستی

بعد از مرور مجدد عکس هایتان متوجه می شوید که پس از رینوپلاستی ، از نظر زیبایی ، به نتیجه بسیار طبیعی و رضایت بخشی دست پیدا کرده اید. نگران بودن در خصوص تورم دراز مدت و گاهی یک طرفه در بینی ، کاملاً قابل درک می باشد ، ولی لازم است بدانید که تورم بعد از جراحی رینوپلاستی برای فروکش کردن کامل ، به یک سال زمان نیاز دارد. پس از یک دوره 8 ماهه ، می بینید که شکل بینی شما تکامل یافته و ساختار نهایی خود را بدست می آورد ؛ در این اثنا ، صبور باشید و دستورالعمل های بهترین دکتر عمل بینی کاشان را دنبال کنید.

علت تورم یک طرفه بینی بعد از جراحی رینوپلاستی چه می باشد ؟

تورم یک طرفه بینی گاه ممکن است به دلیل عدم چسب زدن صحیح به بینی اتفاق بیفتد. برخی افراد که خود در منزل اقدام به زدن چسب بینی می کنند ، ممکن است فشار یکسانی را با استفاده از چسب روی بینی نیاورند و به همین علت تورم بینی در یک سمت کاهش پیدا کرده در حالی تورم در قسمت دیگر بینی باقی می ماند. از دیگر علت های ورم کردن بینی در یک سمت می تواند دستکاری و اعمال تغییرات بیشتر در حین پروسه جراحی در آن سمت بینی باشد. به همین علت بینی بعد از جراحی ممکن است در یک سمت تورم بیشتری پیدا کند. نحوه خوابیدن نیز از دیگر مواردی است که در تورم بینی یک طرفه تاثیر دارد. زمانی که شما به یک سمت از صورت خود می خوابید موجب می شود تا تورم بینی در همان سمت افزایش پیدا کند. به همین علت توصیه می شود 3 تا 6 هفته بعد از جراحی بینی در کاشان به صورت طاقباز استراحت نمایید و برای کاهش تورم دو بالش در زیر سر خود قرار دهید.

برای کاهش تورم بینی بعد از عمل بینی چه باید کرد ؟

  • مصرف نمک و ادویه را در غذاهای خود به حداقل برسانید و از مصرف تنقلات و غذاهای چرب خودداری کنید.
  • به صورت طاقباز و با قرار دادن دو بالش در زیر سر به نحوی که شانه ها بالا تر از بدن قرار بگیرد ، استراحت نمایید.
  • به صورت صحیح و مداوم از چسب بینی استفاده نمایید و هرگاه احساس کردید چسب شما شل و یا خیس شده است آن را تعویض نمایید.
  • از انجام فعالیت و ورزش های سنگین و خم کردن سر خودداری نمایید.
  • در صورتی که تورم یک طرفه بینی شما زیاد است و بعد از گذشت چند ماه تغییری در کاهش تورم آن احساس نکردید ، می توانید
  • به بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان ، مراجعه نمایید تا در صورت لزوم برای کاهش ورم به بینی شما کورتون تزریق شود.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری