تزریق بوتاکس + فیلم تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از محبوب ترین انواع روش های جوانسازی پوست است که در سال های اخیر افراد بسیار زیادی برای انجام آن به پزشکان زیبایی مراجعه نموده اند. این پروسه لازم است تحت پزشک متخصص انجام پذیرد. دکتر محمد ارمی ، بهترین دک زیبایی کاشان ، می تواند با مهارت و تجربه خود نتیجه تزریق را برایتان تضمین نماید.

 

تزریق بوتاکس - دکتر ارمی

 

هدف از تزریق بوتاکس ، 3 مورد اساسی است که عبارت اند از :

 • زیبا سازی
 • کنترل اسپاسم و گرفتگی عضلانی
 • کنترل تعریق شدید در نواحی مختلف بدن همچون کف دست، زیر بغل و غیره.

تزریق بوتاکس با اهداف زیبایی

تزریق بوتاکس با هدف زیبایی سال های طولانی است که توسط آقایان و خانم ها به منظور دستیابی به پوستی شاداب، جوان و بدون چین و چروک انجام می شود. بوتاکس موجب آرام و شل شدن عضله هایی که موجب ایجاد چین و چروک در نواحی خط اخم، دور چشم، پیشانی و غیره شده اند ، می گردد.

 • تزریق بوتاکس به پیشانی : با بالا رفتن سن و عواملی همچون استرس، اضطراب و نگرانی چین و چروک و خطوطی در پیشانی شما ایجاد می گردد که به هنگام هیجانی و خشمگین شدن ، بیشتر نمایان شده و جلب توجه می نمایند.
 • تزريق بوتاکس بین دو ابرو : به چین و چروک های میان دو چشم خطوط 11 می گویند که دلیل ایجاد آن ها کهولت و افزایش سن می باشد، این خطوط در هنگام نگران شدن و اخم کردن بیشتر خود را نشان می دهند.
 • تزريق بوتاکس در اطراف چشم ها : چشم ها درخشان ترین عضو صورت شما هستند که بسیار جلب توجه می کنند، به مرور زمان خندیدن و اخم کردن موجب پدید آمدن خطوطی در اطراف چشم های شما می شوند که معروف به خطوط پنجه کلاغی هستند. تزريق بوتاکس موجب بازیابی جذابیت و گیرایی دوباره چشم های شما خواهد شد.

تزریق بوتاکس با هدف کاهش و توقف تعریق

مکانیزم بدن انسان به صورتی است که با تعریق، دمای آن تعدیل می شود. در برخی از افراد میزان تعریق به حدی زیاد است که مشکلاتی همچون بوی بدن، ایجاد اختلال در رانندگی یا گرفتن خودکار در دست، کاهش اعتماد به نفس به دلیل خیس شدن مداوم لباس ها و پیدا بودن خیسی از روی لباس را برای آن ها به دنبال خواهد داشت. در چنین حالتی با تزریق ماده بوتاکس می توان روند تعریق را تا حد زیادی کاهش داده و در برخی موارد به طور کامل متوقف نمود.

 

تزریق بوتاکس

 

کاندیدای نامناسب تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس روش بسیار ایمنی می باشد اگرچه برخی از افراد نباید این پروسه را انجام دهند. اشخاصی که دچار افتادگی پلک، ضعف عضلات صورت ، بیماری عصبی عضلانی می باشند و زنانی که در دوره حاملگی وشیردهی می باشند نباید بوتاکس تزریق کنند.

نحوه تزریق بوتاکس

انجام این روش جوانسازی پوست معمولاً با بی حسی موضعی و در مطب صورت می گیرد. بعد از بی حس شدن موضع، پوست کاملاً پاک شده و بهترین جراح زیبایی کاشان ، ماده بوتاکس را در محل مورد نظر تزریق می نماید. لازم به ذکر است که مدت زمان لازم برای تزریق ماده بوتاکس کمتر از 1 ساعت زمان می برد.

مکانیزم عملکرد بوتاکس

توکسین موجود در محلول ، بعد از تزریق موجب مسدود شدن سیگنال هایی می شود که از عصب به عضله فرستاده می شوند، به همین دلیل عضلات دیگر توانایی انقباض را نخواهند داشت. در اصل انقباض همین عضلات است که موجب ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

در ذیل به مهم ترین نکات بعد از انجام این پروسه زیبایی و جوانسازی اشاره شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مقاله مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس موجود در سایت مراجعه نمایید.

خوابیدن بعد از بوتاکس

از شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس در کاشان ، باید به ایجاد حس خواب آلودگی و بیحالی در افراد اشاره کنیم ؛ در این مواقع افرادی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته اند ، ترغیب به استراحت و خوابیدن می شوند ؛ طبق توصیه دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح زیبایی در کاشان ، بهتر است آن ها به مدت چند ساعت با این حس مقابله کرده و نخوابند ؛ زیرا :

استراحت و خوابیدن پس از این پروسه ، منجر به افزایش تاثیر نیروی جاذبه بر بدن شده و بدین ترتیب احتمال تکان خوردن مواد بوتاکس در زیر پوست افزایش پیدا می کند. لازم به ذکر است افرادی که تزريق بوتاکس انجام داده اند ، طبق توصیه پزشک باید در روزهای ابتدائی پس از درمان ، از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود اجتناب کرده و طاق باز بخوابند.

 

آرایش بعد از بوتاکس

انجام آرایش پس از بوتاکس کردن ، بلامانع است ؛ تنها بیماران باید توجه نمایند که در حین انجام آرایش از وارد کردن فشار و هم چنین ماساژ صورت ، خودداری کنند ؛ چرا که در این صورت احتمال جا به جایی مواد بوتاکس افزایش می یابد ؛ برخی از پزشکان جهت جلوگیری از بروز این عارضه به بیماران خود توصیه می کنند تا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس ، از انجام آرایش اجتناب کنند.

شستن صورت بعد از بوتاکس

بهتر است کسانی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته اند ، در ساعات ابتدایی پس از درمان ، از شستشوی صورت خود خودداری نمایند. لازم به ذکر است که شستشو صورت یا حمام کردن پس از تزریق بوتاکس ، منجر به بروز عوارض در افراد نمی شود ؛ بلکه این درجه حرارت آب است که سبب تغییر وضعیت بوتاکس می شود ؛ گرمای آب ، منجر به افزایش جریان خود شده و بدین ترتیب بر روی نتیجه دریافتی از بوتاکس تاثیر می گذارد.

اقدامات بعد از تزریق بوتاکس

 • بعد از تزریق بوتاکس می توانید به کارهای روزمره تان ادامه دهید .
 • برای کاهش قرمزی ، تورم و کبودی ، ناحیه ای که مورد تزریق قرار گرفته است را مالش ندهید و فشاری به آن وارد نکنید.
 • به مدت یک روز بعد از تزریق از انجام فعالیت های سنگین پرهیز کنید.
 • تا 3-4 روز بعد از انجام بوتاکس به سونا و جکوزی نروید.
 • بعد از گذشت بیست و چهار ساعت می توانید روتین پوستی خود را انجام دهید.
 • به مدت 2 روز بعد از انجام تزریق سعی کنید در معرض اشعه خورشید قرار نگیرید.
 • تا یک روز بعد از انجام بوتاکس از نوشیدنی های الکلی استفاده نکنید.

عوارض تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس می تواند موجب بروز عوارضی باشد ، البته این موضوع در ناحیه مورد تزریق روی خواهد داد. برخی از مشکلات طی دو الی سه روزاول بروز پیدا خواهند کرد. درد تورم ، کبودی در محل درمان می تواند وجود داشته باشد. گاهی اوقات ممکن است شخص علائمی شبیه به آنفولانزا را تجربه کند. سردرد ، گردن درد ، افتادگی موقت چشم ، شکم درد و قرمزی و تورم ، درد چشم و خشکی چشم ها نیز ممکن است از جمله این عوارض باشند. نوعی واکنش آلرژیک نیز در مورد بوتاکس زدن وجود دارد که البته بسیار نادر می باشد.

مدت اثر بخشی بوتاکس

معمولا بعد از انجام این پروسه بعد از 4-5 روز می توانید تغییرات را متوجه شوید .در نظر داشته باشید که بوتاکس یک روش موقتی می باشد و برای اثربخشی بیشتر آن باید فرآیند را هر 4-6 ماه یکبار تکرار کنید. توجه داشته باشید ماندگاری بیشتر اثر بوتاکس دلیل بر اصل بودن دارو نمی باشد.

تزریق چند واحد بوتاکس در پیشانی مجاز است ؟

از عوامل مهم در تعیین تعداد واحد بوتاکس ، جنسیت می باشد. به صورت کلی برای پروسه جوانسازی مردان به 2 الی 3 واحد بیشتر از خانم ها به ویژه در ناحیه بین دو ابرو نیاز داریم ، علت این امر قوی بودن ماهیچه های صورت مردان در ناحیه خط اخم می باشد. همچنین یکی دیگر از عوامل تاثیرگذار در میزان تزریق بوتاکس پیشانی برای برطرف کردن چین و چروک های صورت و پیشانی ، سن و عمق چین و چروک های صورت می باشد. هرچه شدت و عمق این خطوط بیشتر باشد ، نیاز به تعداد واحد بیشتری برای تزریق می باشد. در حالت کلی برای خطوط پیشانی تا 20 واحد و برای خطوط بین دو ابرو حداکثر تا 20 واحد می توان بوتاکس تزریق کرد. دریافت بیش از حد واحد های بوتاکس موجب سنگینی و افتادگی در مناطق آسیب دیده پوست می شود. از طرفی این سم موجب فلج شدن موقتی عضلات صورت می شود و تا زمانی که اثرات دارو از بین نرود ، قادر نیستید عضلات خود را تکان دهید.

درمان عرق دست با بوتاکس

زمانی که کف دست بیش از اندازه تعریق دارد این موضوع آزار دهنده بوده و می تواند منجر به مشکلات اجتماعی و عاطفی شود. خوشبختانه با تزریق بوتاکس می توان از تعریق بیش از حد جلوگیری نمود و این پروسه درمانی مورد تایید سازمان FDA آمریکا می باشد. با بوتاکس کف دست می توان به صورت انتخابی غدد عرق را غیر فعال نمود. اثرات این درمان تا 6 الی 12 ماه باقی می ماند و با هربار تکرار ماندگاری آن افزایش پیدا می کند. بررسی های نشان می دهد حدود 98 درصد افراد از این پروسه احساس رضایت داشتند.

بوتاکس برای درمان میگرن

بوتاکس تا حد زیادی می تواند به کاهش سردرد در افرادی که به میگرن مزمن دچار هستند کمک کند. طبق تحقیقات انجام شده درصد افرادی که از نتیجه تزریق بوتاکس میگرن رضایت داشته اند ، به صورت مداوم بالا بوده است.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها