اقدامات قبل از جراحی گوش

جراحی گوش که اصطلاح علمی آن عمل اتوپلاستی می باشد به منظور اصلاح و تصحیح فرم گوش ها و در نتیجه ایجاد تعادل ظاهری صورت  انجام می گیرد. اما افراد باید بدانند که برای کسب یک نتیجه مطلوب و ایده آل باید اقداماتی را تحت عنوان اقدامات قبل از جراحی گوش انجام دهند که در ادامه این مقاله از دکتر محمد ارمی ، جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان به توضیح آن ها پرداخته ایم.

آنچه در اقدامات قبل از جراحی گوش باید بدانید !

برخی از افراد با مشکل برجستگی ، بیرون زدگی ، بزرگی در یک یا هر دو گوش خود مواجه هستند و در برخی موارد نیز دچار مشکلاتی مثل عدم تقارن در گوش های هستند ؛ اين اختلالت در فرم ظاهری گوش ها اغلب به دلایل وراثتی رخ می دهد و از این رو بر میزان شنوایی فرد اثر سوئی نخواهد داشت. اما از آنجا که وجود هر گونه اشکال در شکل ظاهری گوش ها ، نقش مخربی که بر میزان اعتماد به نفس دارد و منجر به جلب توجه انظار می شود ، عموما شاهد آن هستیم که این دسته از افراد به دنبال راهکاری جهت رهایی از این مشکل هستند.

جراحی زیبایی گوش ، یکی از جراحی های زیبایی است که امروزه مورد توجه عموم واقع شده و قادر به درمان این معضلات خواهد بود. قبل از جراحی گوش باید به یک سری نکات و موارد توجه داشت. برای مثال بهترین سن جهت انجام آن ، بعد از اتمام رشد کامل گوش یعنی پس از 5 سالگی می باشد ، البته لازم به ذکر است که عمل اتوپلاستی برای افراد نوجوان و جوان نیز قابل انجام می باشد. در ادامه مقاله برآنیم تا اقدامات قبل از جراحی گوش را به صورا جامع تری تشریح نماییم.

فیلم چگونگی انجام جراحی گوش

 

مراقبت های قبل از عمل گوش

  • پیش از هر چیزی انتخاب یک جراح گوش خوب در کاشان ، در کسب بهینه ترین نتایج حاصل از عمل جراحی گوش از اهمیت بسزایی برخوردار می باشد ، از این رو به افراد متقاضی عمل گوش توصیه می شود در انتخاب بهترین جراح اتوپلاستی کاشان نهایت دقت و توجه را به کار گیرند.
  • مصرف داروهای ضد التهابی و داروهای آسپرین از 14 روز قبل از عمل ممنوع می باشد. توجه به این نکته در اقدامات قبل از جراحی گوش بسیار حائز اهمیت است.
  • از آن جا که نیکوتین موجود در مواد مخدر سبب تنگ شدن عروق خونی و اختلال گردش خون می شود ، می بایست افراد حداقل از 7 روز قبل از عمل ، مصرف دخانیات را به طور کامل قطع کنند.
  • یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی گوش عدم مصرف برخی از دارو ها می باشد. مصرف داروهایی که روند گردش خون را مختل کرده و موجب رقیق شدن خون و در نتیجه تشدید خونریزی در حین عمل می شوند از 2 هفته قبل از جراحی گوش باید به طور کامل قطع گردد ، به این خاطر بیماران باید در این باره با جراح گوش خود مشاوره نمایند و لیستی از داروهای اثرگذار بر روی جریان گردش خون تهیه نمایند و با قطع مصرف این داروها از مودت توصیه شده قبل از عمل ، ریسک خونریزی حین عمل را به حداقل برسانند.
  • متقاضیان جراحی گوش باید چنانچه به بیمار بخصوصی دارند و همچنین در صورت حساسیت دارویی و مصرف برخی داروهای خاص و حتی داروهای گیاهی حتما این مسئله را به اطلاع پزشک معالج شان برسانند.

آمادگی شب قبل از اتوپلاستی 

در اقدامات قبل از جراحی گوش توصیه می شود ، شام سبکی میل نمایید و شب قبل از عمل دوش بگیرید و سعی کنید استراحت و خواب کافی داشته باشید. از آنجایی که این پروسه تحت بیهوشی انجام می شود ، برای جلوگیری از هر گونه اختلال در حین جراحی لازم است حداقل برای 6 الی 8 ساعت ناشتا باشید. به همین علت بهتر است شب قبل از جراحی شامل سبکی میل کنید. 

در صورتی که اضطراب و نگرانی در خصوص روز جراحی دارید ، پیشنهاد می شود موسیقی ملایمی گوش داده ، با عزیزان خود صحبت نمایید و از تجربیات افرادی که سابقه انجام این جراحی را داشته اند ، استفاده نمایید. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که جراحی اتوپلاستی از جمله جراحی های ایمن و کم تهاجمی به شمار می آید و تنها تمرکز آن اصلاح و ایجاد تقارن در ظاهر گوش ها است ؛ از این رو هیچ آسیبی به بافت شنوایی شما وارد نمی شود. در واقع کسب اطلاعات لازم در این خصوص در اقدامات قبل از جراحی گوش تا حد زیادی می تواند به کنترل نگرانی و اضطراب شما کمک کند.

اتوپلاستی همزمان با عمل بینی 

ممکن است برخی از افراد از انجام جراحی اتوپلاستی تا بزرگسالی خودداری کنند و سپس همزمان با جراحی بینی ، تصمیم به جراحی زیبایی گوش نیز بگیرند. به صورت کلی باید بدانید که در صورت تمایل ؛ انجام این دو جراحی به صورت همزمان امکان پذیر بوده و تنها لازم است در اقدامات قبل از جراحی گوش در جلسه مشاوره با جراح ، این موضوع را مطرح نمایید تا پزشک شرایط شما را بررسی نماید و در صورت تایید آزمایشات لازم را جهت آمادگی برای انجام عمل گوش و عمل بینی به صورت همزمان تجویز نماید. 

مسلما بعد از انجام این دو جراحی به صورت همزمان تغییرات مثبت و زیادی پیدا خواهید کرد. به همین علت پیشنهاد می شود حتما قبل از جراحی عکس هایی تهیه نموده و بعد از جراحی به مقایسه تصاویر قبل و بعد از جراحی خود بپردازید و از نتیجه حاصل نهایت لذت را ببرید. 

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها