جراح بینی

بهترین جراح بینی

به دلیل تاثیر بسیار زیاد بینی در زیبایی چهره ، یکی از عمل های زیبایی پرطرفدار در سرتاسر جهان ، جراحی بینی می باشد که جراح بینی بیشترین تاثیر را در میزان رضایت بخش بودن نتیجه آن دارد. برای اینکه یک جراحی بینی موفق و رضایت بخش داشته باشید باید به نکات زیر توجه کنید :

 • انتخاب جراح بيني خوب
 • داشتن توقعات واقع بینانه
 • رعایت و انجام اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی

 

جراح بینی

چگونه یک جراح بینی خوب را انتخاب کنیم ؟

یکی از اولین سوالاتی که ذهن متقاضیان جراحی بینی را به خود مشغول می نماید ، نحوه انتخاب جراح بینی می باشد. لازمه انتخاب بهترین جراح بینی کاشان ، اطلاع از ویژگی های یک جراح بینی خوب می باشد که عبارت اند از :

 • داشتن وجدان کاری بالا

یک جراح يیني با وجدان ، سلامت بیمار را بر مسائل مالی ارجح دانسته و تمام تجربه ، مهارت و تخصص خود را به کار می گیرد تا در حین عمل جراحی بینی ، اختلال و مشکلی در عملکرد طبیعی تنفسی فرد ایجاد نشود.

 • صحبت با فرد در رابطه با انتظارات او

جراح بيني خوب ، فردی با حوصله و صبور است که زمان کافی را برای اطلاع از توقعات بیمار صرف کند ، جراح بيني با این کار از سلیقه فرد آگاه می گردد.

 • آشنایی با اصول ریاضی و زیبایی شناسی

بهترین و رضایت بخش ترین نتایج از جراحی بینی زمانی رقم می خورد که جراح يیني ضمن در نظر گرفتن سلیقه بیمار ، مناسب ترین فرم بینی که با سایر اجزای صورت در تناسب است را برای وی در نظر بگیرد.

 
 

به همین منظور او اقدام به عکسبرداری از بینی و چهره فرد از زوایای مختلف نموده و نسبت اجزا به یکدیگر را از نظر ریاضی و زیبایی شناسی مورد سنجش قرار داده و مناسب ترین فرم بینی ( جراحی بینی طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی ) را برای وی تعیین می نماید.

 • بررسی وضعیت سلامت بیمار

برای داشتن یک جراحی بینی ایمن و جلوگیری از بروز مشکلات احتمالی در حین عمل جراحی بینی و بعد از آن ، لازم است تا وضعیت جسمی و روحی بیمار مورد معاینه و بررسی قرار بگیرد.

یک جراح بینی باتجربه از فرد در مورد بیماری هایی که فرد در حال حاضر به آن ها مبتلاست یا قبلاً به آن ها ابتلا داشته ، داروهایی که مصرف می کند و همینطور حساسیت های دارویی اش سوال می پرسد.

 • خوش برخورد بودن

اغلب بیمارانی که اقدام به جراحی بینی می کنند به دلیل ترس از بیهوشی یا نگرانی از نتیجه جراحی بینی دچار استرس می شوند ، جراح بینی باید با آن ها رفتار درستی داشته و قادر به کاهش استرس آن ها باشد.

 

 

 • با تجربه بودن

بینی های گوشتی و استخوانی زیادی را جراحی کرده و به همین دلیل در جراحی انواع بینی ها تبحر پیدا کرده است و در صورت ایجاد چالش های احتمالی در حین عمل بینی می تواند به خوبی از پس آن ها برآید.

مراقبت های بعد از جراحی بینی

دریافت نتایج مطلوب از جراحی زیبایی بینی ، نیازمند رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل زیبایی بینی می باشد ؛ جراح بينی ، در رابطه با این نکات به طور مفصل به بیماران توضیح خواهند داد ؛ در ذیل نیز جهت راحتی بیماران ، برخی از مهم ترین نکات دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی بیان شده است.

 • گرما ، یکی از عواملی است که پس از جراحی بینی ، سبب تشدید تورم و کبودی در بیماران می شود ؛ به همین علت بهتر است بیماران تا مدتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرند.
 • افرادی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، تا مدتی نمی توانند از عینک آفتابی و طبی استفاده کنند ؛ اما لازم به ذکر است که استفاده از لنزهای تماسی ایرادی ندارد.
 • استفاده از لباس های آزاد و دکمه دار در دوران نقاهت جراحی زیبایی بینی ، از وارد شدن فشار به بینی جلوگیری می کند.
 • کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی با دهان باز عطسه و سرفه کنند و همچنین باید از فین کردن نیز خودداری کنند ؛ چرا که فین کردن سبب شروع خونریزی در بیماران می شود.
 • کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید در دوران نقاهت آن از رانندگی کردن خودداری کنند.

 

جراح بینی

رژیم غذایی بعد از عمل بینی

به کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، توصیه می شود رژیم غذایی خود را با مواد غذایی آبکی شروع کرده و به مرور غذاهای سفت تر را در رژیم غذایی خود قرار دهند ، طبق توصیه جراح بینی بهتر است بیماران تا مدتی مصرف نمک و ادویه را به حداقل برسانند ، چرا که این موارد سبب افزایش تورم ناشی از عمل بینی می شود.

مواد غذایی ؛ همچون آب آناناس و آب کرفس سبب تسریع در رفع کبودی و تورم ناشی از جراحی بینی می شود ، به همین علت جراح بینی از بیماران می خواهد این موارد را در رژیم غذایی خود قرار دهند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها