جراحی بینی نیمه فانتزی + دکتر محمد ارمی 🩺

در جراحی بینی نیمه فانتزی که امروزه بین خانم ها بسیار محبوب شده ، در حین انجام جراحی بینی قوس جزیی روی بینی ایجاد می شود که از بینی طبیعی بیشتر و از بینی فانتزی کمتر است و نوک بینی کمی سر بالاتر از حالت طبیعی می باشد. همچنین در این مدل ، بینی خیلی باریک نمی شود. برای کسب نتیجه مطلوب از این پروسه و انجام مشاورات لازم می توانید به دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح بینی کاشان مراجعه نمایید.

 

جراحی نیمه فانتزی برای چه کسانی بهتر است ؟

معمولا جراحی بینی نیمه فانتزی و فانتزی بین خانم ها بیشتر از آقایان طرفدار دارد. این مدل برای افرادی که بینی غضروفی و پوست نازک دارند ، به دلیل بهتر مشخص شدن ظرافت های به وجود آمده در بینی بهتر است. همچنین برای کسانی که بینی خیلی بزرگتری نسبت به صورت شان دارند ، گزینه خوبی می باشد. اما به دلیل اینکه در این جراحی زیبایی ، بینی بیمار از حد معمول کوچکتر می شود ، این نوع جراحی زیبایی به افرادی که صورت بزرگ و پهن دارند ، توصیه نمی شود.

نکاتی که قبل از جراحی زیبایی بینی باید بدانید :

 • آزمایش های تجویز شده توسط پزشک را حتما کامل انجام دهید و نتیجه را به پزشک تان گزارش دهید.
 • در صورت مصرف داروهایی چون آسپرین حتما پزشک خود را مطلع کنید.
 • روز جراحی زیبایی خانم ها باید بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل باشند.
 • اگر قبلا بیماری خاصی داشته اید و داروی خاصی مصرف می کردید یا به داروی خاصی حساسیت دارید ، حتما با پزشک تان در این باره صحبت کنید.

مراقبت های پس از جراحی بینی نیمه فانتزی :

 1. برای رسیدن به بینی دلخواه خود و داشتن عملی رضایت بخش حتما باید در انتخاب پزشک خود دقت کنید و پس از معاینه و مشورت با پزشک نوع عمل بینی نیمه فانتزی در کاشان مناسب خود را انتخاب کنید.
 2. از رفت و آمد به جاهای شلوغ خودداری کنید تا امکان اصابت ضربه به بینی کمتر شود.
 3. تا 2 ماه از رفتن به استخر بپرهیزید.
 4. داروهایتان را حتما سر ساعتی که پزشک تجویز کرده ، مصرف کنید.
 5. برای بهبود سریع تر بخیه ها می توانید از پمادهایی که دکتر برایتان تجویز می کند ، استفاده کنید.
 6. بهتر است روزهای اولیه پس از جراحی بینی نیمه فانتزی غذاهای نرم و آبکی مصرف کنید.
 7. هنگام خوابیدن بهتر است سر خود را کمی بالاتر از بدنتان قرار دهید و به پهلو نخوابید.
 8. افرادی سیگاری بهتر است تا 2 ماه پس از عمل از استعمال دخانیات خودداری کنند.
 9. سعی کنید به جای فین کردن بینی خود را با سرنگ و پنبه شستشو دهید.
 10. در روزهای اول بهتر است خیلی صحبت نکنید و تا جای ممکن آهسته بخندید.
 11. به هنگام عطسه دهان خود را تا جای ممکن باز کنید و اطراف بینی خود را با دست نگه دارید تا کمترین فشار به بینی شما وارد شود.

 

اهمیت انتخاب جراح بینی نیمه فانتزی مناسب در کاشان :

در جراحی بینی نیمه فانتزی در کاشان چون بینی از حد طبیعی خود کوچکتر می شود ، نیازمند دقت و حوصله و مهارت بیشتری است ، چرا که جراح زیبایی باید بتواند همچنان که عملکرد تنفسی بیمار را حفظ می کند ، بینی او را کوچک کند.
پس در انتخاب جراحی زیبایی خود بسیار دقت کرده و حتما پیش از انجام جراحی نمونه کارهای او را ببینید.

جراحی بینی نیمه فانتزی بهتر است یا بینی طبیعی ؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت در جراحی ، نوع بینی و همچنین آناتومی صورت افراد بررسی می شود. جراحی بینی نیمه فانتزی برای بینی های استخوانی مناسب بوده و بینی های گوشتی از عمل بینی طبیعی نتیجه بهتری را دریافت می کنند. همچنین سلیقه و نظر فردی که قصد عمل زیبایی بینی دارد ، در این زمینه حائز اهمیت است. پزشک با بررسی زیبایی شناسی و فرم صورت و معاینه نوع بینی بر اساس پوست و نوع غضروف ها ، بهترین مدل را برای عمل نیمه فانتزی بینی پیشنهاد می کند. لازم است در انجام عمل انتظارات معقولی داشته باشید !

جراحی بینی نیمه فانتزی - دکتر ارمی

بینی نیمه فانتزی چه مشخصاتی دارد ؟

 • این نوع بینی حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی دارد.
 • قوس بینی ملایم است.
 • تغییرات متوسط و مثبت بر روی بینی ایجاد می شود.
 • میزان تغییرات نسبت به بینی طبیعی بیشتر است.
 • به اندازه بینی فانتزی ، بینی کوچک و سربالا نمی شود.

بهترین جراح بینی نیمه فانتزی کاشان چه ویژگی هایی دارد ؟

 • تجربه و مهارت بالایی در زمینه جراحی بینی نیمه فانتزی داشته باشد.
 • با اصول زیبایی شناسی آشنایی داشته باشد.
 • برخورد مناسبی با مراجعه کنندگان داشته باشد.
 • فرم بینی را از حالت طبیعی خارج نکند.
 • وجدان کاری بالایی داشته باشد و در مشاوره به بیمار صادق باشد.
 • مراجعه کنندگان از نتایج جراحی رضایت داشته باشند.

دکتر محمد ارمی دارای بورد تخصصی جراحی گوش ، حلق بینی و سرو گردن ، بهترین جراح بینی نیمه فانتزی در کاشان می باشد که تبحر و مهارت ایشان در انجام جراحی زیبایی بینی ، موجب رضایت بالای مراجعه کنندگان شده است.

مراقبت های بعد از جراحی چه تاثیری در نتایج جراحی بینی نیمه فانتزی دارد ؟

رعایت مراقبت ها و توصیه های بعد از جراحی موجب می شود ، دوره نقاهت شما با سرعت بیشتری سپری شود و از ایجاد عارضه های بعد از جراحی پیشگیری می کند.

بهترین سن برای عمل جراحی بینی نیمه فانتزی

در خصوص بهترین سن برای عمل بینی نیمه فانتزی نمی‌توان به طور قطع و اجباری سن مشخصی را به داوطلبان تحمیل کرد. اما به‌ طورکلی پارامترهایی برای بیماران مشخص می‌شود که با در نظر گرفتن این شرایط و ویژگی ها می توانید متوجه شوید که شما کاندید خوبی برای این جراحی هستید یا خیر !

بیشترین کاندیدا و متقاضیان جراحی بینی نیمه فانتزی را افراد در رده سنی 18 تا30 سال تشکیل می دهند. البته این بدان معنا نیست که افراد بالای ۴۰ سال یا زیر ۱۸ سال نمی توانند بینی خود را به شکل نیمه فانتزی عمل کنند ؛ بلکه این بازه سنی ایده‌ آل ‌ترین زمان برای قرار گرفتن تحت عمل‌ های جراحی زیبایی است. نوجوانان و جوانان ، افراد میان‌ سال و سالمندان هم می‌ توانند با توجه به شرایط و انتظاراتی که دارند ، از این شیوه برای بهبود زیبایی  های صورت و رسیدن به نتیجه دلخواه بهره ببرند.

هدف اصلی از جراحی بینی نیمه فانتزی چیست ؟

زیبایی با اهداف متعددی انجام می‌شود. برای عده‌ای این روش راهکاری در جهت بهبود ظاهر ناخوشایند بینی است. این گروه از افراد مشکلی در عملکرد بینی ندارند. تنها می‌خواهند با تغییر شکل و اندازه یا ایجاد هماهنگی در تناسب بینی با چهره نواقص بینی آن ها برطرف شود.
شاید از دیدگاه دیگری بتوان گفت بهترین سن برای عمل جراحی بینی نیمه فانتزی ، نوجوانی و جوانی است. یعنی درست زمانی‌ که افراد نیاز به بیشترین حد از اعتماد به نفس برای شکل گیری شخصیت و ورود به اجتماع دارند. البته این مسئله در میان جوانان خیلی بیشتر است که برای فرار از آسیب‌های عاطفی ناشی از بد فرمی بینی یا غیر جذاب به نظر رسیدن چهره نزد همسالانشان نگرانند. در مواقعی هم افراد برای رفع عیوبی که باعث مشکلات تنفسی می‌شود این پروسه را پیگیری می‌کنند. از سوی دیگر بزرگسالان اغلب با هدف بهبود ظاهر و دستیابی به تقارن و هماهنگی بیشتر بینی با صورت و همچنین رفع مشکلات عملکردی بینی به این سبک از جراحی روی می‌آورند.

 

جراحی بینی نیمه فانتزی در کاشان - دکتر محمد ارمی

 

پاسخ به سوالات متداول در رابطه با جراحی بینی نیمه فانتزی

 • دوره نقاهت و ریکاوری بعد از عمل بینی نیمه فانتزی چقدر است ؟

به صورت کلی برای 7 الی 10 روز نیاز به استراحت کافی در منزل دارید و بعد از آن برای 4 الی 8 ماه لازم است به نکات مراقبتی بعد از عمل توجه داشته باشید تا مشکل جدی ایجاد نشود.

 • پوست بینی چه تاثیری در نتیجه عمل زیبایی بینی دارد ؟

جراحی بینی نیمه فانتزی با ظرافت های خاصی همراه بوده و برای اینکه تغییرات ایجاد شده در بافت بینی به زیبایی نمایان شود ، لازم است پوست از ضخامت خوبی برخوردار باشد. هرچه پوست بینی ضخیم تر باشد ، محدودیت هایی را در پروسه جراحی ایجاد کرده و نمی توان تغییر زیادی را در بینی ایجاد نمود.

 • آیا زخم های ناشی از عمل زیبایی بینی روی پوست خارجی باقی می ماند ؟

این موضوع به مهارت جراح و دقت در برش هایی که در پوست ایجاد می کند بستگی دارد. هرچه برش ها با ظرافت بیشتری ایجاد شوند و پوست بیمار نازک تر باشد ، زودتر بهبود پیدا کرده و اثری از آن روی پوست باقی نخواهند ماند. برای جلوگیری از باقی ماندن جای اسکار می توانید از کرم های ترمیم کننده در دوره مراقبت های بعد از عمل رینوپلاستی استفاده نمایید.

 • در پروسه جراحی بینی نیمه فانتزی چه تغییراتی ایجاد می شود ؟

در این پروسیجر ، نوک و پل بینی تغییر داده شده و زاویه ای متناسب با سایر اجزای صورت پیدا می کند. همچنین به کمک غضروف های بینی می توان شکل مستحکم تری به بینی بخشید تا در نهایت بینی به شکلی طبیعی و زیبا خلق شود. در این پروسه از سربالا کردن و نوک نیز کردن نوک بینی خودداری می شود و بینی در نهایت حالتی بین بینی طبیعی و فانتزی پیدا می کند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها