جراحی بینی فانتزی در کاشان

با توجه به اینکه واژه های جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در بین بیماران رایج گردیده و در متون علمی واژه همسنگی برای آن تعریف نشده ، تصمیم به ارائه توضیحاتی در مورد آن گرفتیم ؛ معمولا این جراحی ، یکی از پرطرفدارترین مدل های جراحی بینی در بین بانوان می باشد. دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح بینی کاشان ، به هنگام انجام عمل زیبایی بینی ، به فاصله میان لب و بینی دقت می کند ؛ در بینی های طبیعی ، میزان فاصله بین لب و بینی باید 90 تا 95 درجه باشد و اگر پزشک ، بخواهد عمل بینی فانتزی انجام دهد ، باید این اندازه را به 100 تا 105 درجه برساند ، که این میزان برای بینی خانم ها نسبت به آقایان ، مناسب تر می باشد.

 

 

بینی پس از انجام جراحی بینی به صورت فانتزی کوچک شده ، پشت بینی قوس دار و نوک آن سربالا می شود. افرادی که می خواهند بینی خود را به فرم فانتزی جراحی کنند ، باید به نکات بسیاری توجه داشته باشند ؛ برای نمونه ، افرادی که صورت بزرگی دارند ، کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نمی باشند. معمولا افرادی که بینی آن ها استخوانی می باشد از انجام عمل بینی فانتزی ، نتیجه بهتری می گیرند تا بیمارانی که بینی گوشتی دارند.

بهترین جراح بینی فانتزی

انتخاب جراح بینی فانتزی خوب در کاشان ، نقش بسیاری در میزان موفقیت به دست آمده پس از عمل زیبایی بینی دارد ؛ جراح بینی ابتدا تناسب میان صورت و بینی را در نظر می گیرد و نظر خود را به بیمار می گوید و در صورت موافقت بیمار ، طبق تناسب به دست آمده اقدام به کوچک کردن بینی می کند. اگر بینی شما گوشتی است و نگران این هستید که پس از انجام جراحی بینی فانتزی به نتیجه ای مطلوب نرسید ، باید بگوییم در صورت مجرب بودن پزشک ، نتیجه مطلوب کسب می کنید.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

همانطور که گفته شد ؛ ویژگی بینی های فانتزی کوچک ، قوس دار و سربالا بودن نوک آن می باشد ؛ اما بینی های نیمه فانتزی در بین بینی های طبیعی و فانتزی قرار دارند ؛ آن ها به اندازه بینی های فانتزی سربالا و کوچک نمی باشند و نسبت به آن ها ، طبیعی تر به نظر می رسند.

 

هزینه عمل بینی عروسکی

ممکن است شما هم برای انجام عمل بینی ، قیمت های متفاوتی شنیده باشید ؛ زیرا هزینه جراحی زیبایی بینی ، به موارد زیادی بستگی دارد و پس از بررسی آن ها مشخص می گردد. حتما با جراحانی مواجه شدید که قیمت بسیار کمی برای انجام جراحی بینی فانتزی در کاشان دریافت می کنند ، در توصیف و توضیح آن اجازه دهید به همین بسنده کنیم که ” هیچ ارزانی بی علت نیست “.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

 1. اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید به بهترین دکتر بینی کاشان ، اطلاع دهید.
 2. در صورتی که بیمار از داروی خاصی استفاده می کند ، باید پزشک خود را مطلع کند.
 3. به مدت 2 هفته قبل از انجام عمل بینی فانتزی ، باید از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید ، همچنین سیر و چای سبز .
 4. تا 2 هفته قبل از شروع عمل ، از داروهایی که باعث انعقاد خون می شود ، استفاده نکنید.
 5. روز قبل از جراحی ، بیماران باید استحمام کنند.
 6. در روز جراحی زیبایی بینی ، آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.
 

مراقبت های بعد از این پروسه 

 1. تا مدتی پس از جراحی ، بیماران باید از مصرف سیگار و الکل اجتناب نمایند.
 2. بیماران تا مدتی از انجام ورزش هایی که باعث فشار آمدن به صورت می شود ، خودداری کنند.
 3. تا چند مدت پس از جراحی بینی فانتزی ، از مصرف سدیم پرهیز کنید.
 4. استفاده از کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی در رفع کبودی و تورم ناشی از جراحی زیبایی بینی دارد ؛ بنابراین ، استفاده از آن را فراموش نکنید.
 5. آب آناناس و آب کرفس از دیگر مواردی هستند که سبب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از جراحی زیبایی بینی می شوند ، بنابراین آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 6. گرما ، منجر به افزایش تورم و کبودی در دوران نقاهت عمل زیبایی بینی می شود ؛ بنابراین ، طبق توصیه بهترین متخصص گوش و حلق و بینی کاشان ، تا مدتی از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید ، خودداری کنید.
 7. طبق توصیه بهترین جراح بینی فانتزی کاشان ، افراد در دوران نقاهت عمل زیبایی بینی ، باید میزان مصرف ادویه در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.
 8. به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، متخصص گوش و حلق و بینی به افراد توصیه می کند تا مدتی به شکل طاق باز خوابیده و جهت قرارگیری سر بالاتر از بدن ، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ این کار به کاهش تورم و کبودی های ناشی از عمل بینی ، کمک شایانی می کند.
 9. کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از فین کردن خودداری کنند.
 10. از رفتن به مکان های شلوغ در دوران نقاهت جراحی ، خودداری کنید ؛ چرا که ، احتمال وارد شدن ضربه به بینی افزایش می یابد.
 11. تا مدتی پس از عمل زیبایی بینی ، استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد ؛ اما استفاده از لنزهای تماسی ایرادی ندارد.
 12. در روزهای ابتدایی پس از جراحی ، توصیه به قرار دادن مواد غذایی نرم و آبکی در رژیم غذایی بیماران می شود و افراد به مرور ، می توانند مواد غذایی سفت تر را جایگزین کنند.

نمونه کار عمل بینی دکتر محمد ارمی

 

تفاوت بینی فانتزی با بینی طبیعی

از تفاوت های مهم و قابل توجه در بینی فانتزی و بینی طبیعی ، تفاوت در زاویه نوک بینی و سطح لب ها می باشد. در بینی های فانتزی این فاصله از 95 درجه بیشتر است و به همین علت بینی حالت عروسکی تری پیدا کرده و سربالا می شود در حالی که در نوع طبیعی ، این زاویه بین 90 تا 95 درجه می باشد که حالت نرمال و طبیعی است که طبق قاعده زیبایی شناسی بیان شده است. از تفاوت های دیگر این دو نوع فرم بینی می توان به اندازه سوراخ های بینی اشاره کرد که در بینی فانتزی سوراخ های کوچک است و در بینی طبیعی سوراخ های بینی اندازه استانداری دارند. از دیگر تفاوت ها باید به قوس بینی اشاره نمود. در بینی عروسکی ، قوس تیغه بینی زیاد است و انحنای آن به صورت قابل توجهی مشاهده می شود ، در حالی که بینی طبیعی ، قوسی کاملا طبیعی و استاندارد دارد و حتی در مواردی تیغه بینی صاف است. بینی های طبیعی از نظر تنفسی عملکرد بهتری دارند ؛ زیرا تیغه بینی و سوراخ ها از انحنا و اندازه مناسبی برخوردار هستند. البته در صورتی که جراحی بینی فانتزی در کاشان نزد دکتر متخصص و با تجربه انجام شود ، اختلالی در تنفس ایجاد نخواهد شد.

مدل بینی فانتزی برای چه افرادی مناسب است ؟

این نوع فرم بینی برای افرادی که پوست نازک و بینی استخوانی دارند پیشنهاد داده می شود ؛ زیرا غضروف های قوی به همراه پوست نازک موجب می شود تا ظرافت های عمل زیبایی بینی به خوبی قابل مشاهده باشد. همچنین افرادی که اجزای صورت آن ها ظریف و کوچک است کاندیدای مناسبی برای این عمل محسوب می شوند. معمولا دختران جوان تمایل بیشتری به این نوع فرم بینی از خود نشان می دهند این درحالی است که بیشتر آقایان یا افراد در سنین بالاتر خواستار بینی به فرم طبیعی هستند.

جراحی بینی فانتزی چه ویژگی هایی دارد ؟

به صورت کلی بینی های فانتزی از حالت طبیعی و نرمال بینی کوچک تر هستند ، همچنین قوس بینی از نمای نیم رخ و سربالا بودن نوک بینی از ویژگی های بارز قرم بینی فانتزی می باشد. این جراحی در عموم به دلیل ویژگی هایی که دارد ، با عنوان بینی عروسکی نیز شناخته می شود.

 

بینی گوشتی را می توان به فرم عروسکی جراحی نمود ؟

این موضوع تا حد زیادی به نوع بینی و میزان ضخامت پوست و همچنین میزان غضروف های بینی بستگی دارد ، اما از آنجایی که عموما میزان ضخامت پوست در بینی های گوشتی زیاد است ، جراحی بینی فانتزی چندان مناسب بینی های گوشتی نیست و نتیجه رضایت بخشی حاصل نمی شود ؛ از این رو به افرادی که خواستار تغییراتی در بینی گوشتی خود هستند ، پیشنهاد می شود این جراحی به سبک طبیعی انجام شود.

عوارض عمل بینی فانتزی چیست ؟

متاسفانه این باور غلط وجود دارد که افرادی که جراحی بینی فانتزی انجام می دهند به مشکلات تنفسی دچار می شوند ، در حالی که در واقعیت چنین نیست و اگر جراح دارای مهارت و توانایی بالایی در انجام عمل های بینی فانتزی باشد ، نباید مجرای تنفسی به میزانی کوچک و تنگ شود ، که مشکلی در ساختار تنفسی بیمار به وجود بیاید. بنابراین اگر خواهان دستیابی به نتیجه رضایت بخش از انجام عمل زیبایی بینی خود هستید ، حتما در انتخاب جراح بینی کاشان ، نهایت دقت را داشته باشید و میزان رضایت سایر بیماران و تجربه کاری جراح مورد نظر خود را به خوبی بررسی نمایید.

 

جراحی بینی فانتزی - دکتر ارمی

 

جراحی بینی فانتزی با چه تکنیک هایی قابل انجام است ؟

به صورت کلی جراحی بینی باز و بسته ، دو تکنیک اصلی برای انجام این فرآیند به شمار می آیند که جراح با توجه به صلاحدید خود برای اصلاح فرم بینی یکی از تکنیک های لازم را به کار می گیرد.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها