تیپ پلاستی یا جراحی نوک بینی در کاشان

 میل به زیبایی در افراد ، منجر به روی آوردن آن ها به رینوپلاستی در کاشان می گردد ؛ امروزه نیز با توجه به پیشرفت روز افزون در حوزه پزشکی ، جراحی های زیبایی بسیاری انجام می شود ، که نتایج بسیار مطلوبی را نیز در پی دارند ؛ عمل تیپ پلاستی یا ترمیم نوک بینی در کاشان ، نیز یکی از جراحی های زیبایی صورت است که انجام آن در میان مردم بسیار رایج است. در این مقاله از دکتر محمد ارمی ، بهترین جراح بینی کاشان ، به توضیح در ارتباط با عمل جراحی تيپ پلاستي ، خواهیم پرداخت.

 

تیپ پلاستی - دکتر محمد ارمی

 

اگر بخواهیم به طور دقیق اشاره کنیم باید ذکر شود که عمل تیپ پلاستی  در کاشان ، در افرادی انجام می شود که بینی آن ها بی نقص بوده و تنها در ناحیه نوک بینی دارای ایراداتی همچون افتادگی می باشند ؛ در ذیل به برخی از کاندیدای این عمل جراحی زیبایی اشاره شده است :

 • افرادی که بر روی بینی آن ها قوز کم یا متوسط وجود دارد.
 • افراد دارای غیر قرینگی یا انحراف در نوک بینی.
 • افرادی که علاقه دارند ، نوک بینی شان سربالا شود.

بهترین جراح بینی کاشان ، به منظور انجام این جراحی زیبایی ، با تعدیل غضروف های نوک بینی تلاش می کند تا برخی از ایرادات بینی همانند افتادگی ، پهنای بینی و از این قبیل موارد را برطرف کرده و همچنین به کوچک کردن نوک بینی نیز می پردازد.

جراحی تیپ پلاستی بینی گوشتی چگونه انجام می شود ؟

جراحی غضروف

تیپ پلاستی بستن غضروف ، روندی است که غضروف پهن پره بینی را می بندد. با انجام این کار ، نوک بینی برآمده و تیزتر می شود. بستن غضروف برای بیمارانی که قبلاً نوک بینی آن ها شکل داده شده ولی می خواهند آن را برجسته تر نمایند ، استفاده می شود. دکتر ارمی ، اندازه غضروف و نیز دامنه گسترده شدن آن را آزمایش می کند. بر حسب موقعیت بینی ، پزشک در خصوص الزامی بودن کوچک کردن و برداشتن غضروف ، تصمیم گیری می کند.

ایمپلنت غضروف

تیپ پلاستی ایمپلنت غضروف ، جراحی است که در آن ، در نوک بینی ایمپلنت قرار داده می شود. اگر احساس می کنید بینی تان خیلی صاف است ، ایمپلنت غضروف می تواند بهتر عمل کند. ایمپلنت غضروف بر حسب موقعیت بینی ، فاقد یا واجد فرایند بستن می باشد. اگر دلیل ضخیم یا صاف بودن بینی ، وجود مقدار چربی در نوک بینی باشد ، جراح بینی کاشان ، چربی را برداشته و سپس ایمپلنت را جایگزین می کند.

تغییر موقعیت غضروف

تیپ پلاستی تغییر موقعیت غضروف ، روند گرفتن غضروف سپتوم و استقرار مجدد آن در مکان مناسب می باشد. از آنجایی که این روند پیچیده بوده و باید در آن ، پوست ، غضروف و سپتوم بینی در نظر گرفته شود ، ما توصیه می کنیم که قبل از تصمیم درباره انجام جراحی ، با پزشک خود مشورت کنید. تغییر موقعیت غضروف بر حسب نتیجه مشاوره ، به روند ایمپلنت مضاعف نیاز خواهد داشت.

تیپ پلاستی پره های بینی

این روند ، شامل برداشتن پوست اضافی پره بینی می باشد. دکتر تیپ پلاستی خوب در کاشان ، برش هایی را ایجاد کرده و بخشی را که در آن اسکار کمتر قابل رویت می باشد – در بخش پایینی سوراخ بینی – بر می دارد. سپس برش ها بخیه زده شده و فضایی برای سوراخ های بینی بمنظور اجتناب از بروز مشکلات تنفسی ، گذاشته می شود.

این روند برای بیمارانی قابل استفاده است که در پره بینی خود دارای پوست اضافی می باشند یا احساس می کنند که سوراخ های بینی شان بسیار پهن است. این روند برداشت پوست ، حتی در پره های بینی دارای پوست ضخیم نیز عمل می کند. جراحی تیپ پلاستی نتایج ماندگاری را بر جای می گذارد.

بستن

در روند بستن تیپ پلاستی ، پهنای بینی ، با بستن پوست بین سوراخ های بینی و نزدیک کردن آن به پره بینی ، کاهش داده می شود. یک برش کوچک در داخل هر سوراخ بینی ایجاد می شود. پزشک ، هر پره بینی را با یک نخ می بندد و بخش های بهم متصل شده را برای ایجاد یک گره ، به سمت هم می کشد. این بر روی اندازه اصلی سوراخ های بینی تاثیری بر جای نمی گذارد ، بنابراین باعث بروز مشکلی در تنفس نمی شود.

تیپ پلاستی در کاشان - دکتر ارمی

عوارض عمل تیپ پلاستی

در صورتی که عمل جراحی نوک بینی ، توسط بهترین دکتر تیپ پلاستی کاشان ، انجام گیرد و افراد نیز نسبت به رعایت نکات و دستورالعمل های قبل و بعد از آن بی تفاوت نباشند ، هیچ گونه خطر و عوارضی را در پی نخواهد داشت ؛ بنابراین با دقت در انتخاب بهترین متخصص گوشو و حلق و بینی در کاشان و همچنین توجه به توصیه های ایشان ، بهترین نتایج از این جراحی زیبایی دریافت خواهد شد.

هزینه عمل تیپ پلاستی در کاشان با دکتر محمد ارمی

هزینه جراحی نوک بینی در کاشان ، با توجه به پارامترهای بسیار در هر فرد نسبت به فرد دیگر متغیر می باشد ؛ از این رو جهت آگاهی از هزینه نهایی آن نیاز به انجام معاینات مورد نیاز توسط دکتر ارمی ، بهترین جراح بینی در کاشان ، بوده و پس از آن هزینه عمل جراحی نو.ک بینی در شما مشخص می گردد.

تیپ پلاستی در کاشان برای چه افرادی مناسب است ؟

 • افرادی که نوک بینی آن ها بسیار کوتاه است.
 • افرادی با نوک بینی گوشتی و پهن
 • افرادی با نوک بینی افتاده و یا چرخیده
 • افرادی با نوک بینی بسیار تیز
 • افرادی که نوک بینی آن ها بیش از حد به سمت بالا کشیده شده و سوراخ های بینی از جلو مشخص می باشد.

چه کسانی برای انجام جراحی تیپ پلاستی مناسب نیستند ؟

این جراحی برای افرادی مناسب است که نوک بینی نسبتا پهنی دارند و سایر قسمت های بینی آن ها نظیر استخوان بینی مشکلی ندارد. زیرا اگر بینی دارای قوز بزرگ باشد ، این عمل نمی تواند تغییرات مثبتی را در بینی ایجاد کند. به همین دلیل این جراحی به افرادی که بالای بینی آن ها دارای قوز بزرگ و پهنای زیاد است ، پیشنهاد نمی شود. همچنین افرادی که قبلا جراحی بینی انجام داده باشند ، تیپ پلاستی برای آن ها مناسب نیست ؛ زیرا عمل ترمیم بینی نسبتا دشوار بوده و پیچیدگی هایی دارد. افرادی که پوست نوک بینی آن ها ضخیم است با این جراحی ، نوک بینی آن ها تغییر زیادی نخواهد کرد.

مزایای جراحی تیپ پلاستی بدون بیهوشی

 • میزان تورم کم است.
 • از تامپون و یا مش در داخل بینی استفاده نخواهد شد.
 • احتمال چسبندگی بینی وجود ندارد.
 • می توان ناهماهنگی پره های بینی و یا کجی بینی را برطرف نمود.

با توجه به مطالب گفته شده مهمترین بخش در جراحی نوک بینی انتخاب جراح کار آزموده و ماهر می باشد ؛ زیرا باید برای انجام این پروسه ، ساختار بینی کاملاً توسط بهترین جراح و متخصص گوش و حلق و بینی کاشان ، شناخته شده باشد.

مراقبت های مهم بعد از جراحی تیپ پلاستی

 • بعد از جراحی نوک بینی به مدت 2 الی 3 هفته از انجام فعالیت های سنگین اجتناب نمایید.
 • هنگام خواب سر خود را بالاتر از بدن قرار دهید.
 • از ضد آفتاب و کلاه هنگام خروج از منزل استفاده کنید و در مقابل تابش نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 • از مواد غذایی سالم استفاده کنید و مصرف نمک و ادویه را کاهش دهید.
 • برای کاهش ورم آب کرفس و آناناس میل نمایید.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری