اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

 نقاط مختلف صورت ، بخصوص نواحی دور چشم و پیشانی با افزایش سن دچار چین و چروک هایی می شوند که پیدایش این نوع از چروک ها ناشی از انقباض عضلات می باشد. با تزریق بوتاکس می توان از انقباض این عضلات و در نتیجه چروک های پوستی پیشگیری نمود و به این ترتیب ، چهره ای جوان و شاداب را برای افراد به ارمغان آورد. اما پیش از هر چیز لازم است برای کسب نتیجه مطلوب و جلوگیری از بروز هر نوع عارضه با اقدامات قبل از تزریق بوتاکس آشنایی داشته باشید. از این رو در این مقاله از دکتر محمد ارمی ، جراح بینی کاشان به بررسی نکات مهمی در این خصوص پرداخته شده است.

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس - دکتر ارمی

 

مراقبت ها و اقدامات قبل از تزریق بوتاکس

انجام آزمایشات

توجه داشته باشید که انجام برخی آزمایش ها قبل از تزریق بوتاکس ، مسئله ای بسیار مهم می باشد. چرا که به کمک این آزمایشات می بایست ساختار پوست را مورد بررسی قرار داد و بر اساس آن تصمیم به تزریق گرفت. لازم به ذکر است که قبل از تزریق بوتاکس جهت بررسی وضعیت پوست و این که کدام نواحی پوست نیاز به تزریق دارند ، بر روی بیمار معاینه فیزیکی نیز انجام می گیرد.

مصرف سیگار و الکل

مصرف سیگار و الکل بر روند جریان خون ، تاثیر سوئی می گذارند و در نتیجه احتمال خونریزی را تشدید کرده و فرآیند ترمیم را با اختلال مواجه می کنند ؛ در نتیجه  در اقدامات قبل از تزریق بوتاکس ، می بایست از یک هفته قبل از تزریق ، از مصرف سیگار و الکل پرهیز کرد.

سابقه مصرف دارو

افراد در صورتی که قبلا داروهایی را جهت درمان چروک های پوستی استفاده نموده اند ، باید آن را به اطلاع پزشک معالج خود برسانند. همچنین در صورت مصرف دارو به منظورهایی خاص اعم از داروهای حاوی کورتیزون ، کنترل فشار خون ، دیابت و غیره می بایست پزشک خود را مطلع نمایند.

تغذیه

یکی از دلایل پیدایش چروک های پوستی ، کاهش پروتئین های پوست یعنی کلاژن و الاستین می باشد. بنابراین افراد به منظور افزایش تولید کلاژن می توانند با مشورت با پزشک خود در اقدامات قبل از تزریق بوتاکس ،  از یک هفته قبل ، مواد غذایی مغذی را در رژیم غذایی شان بگنجانند.

شرح پروسه درمان

قاعدتا درمان تمامی چین و چروک ها ، در یک جلسه امکان پذیر نیست. از این رو جهت درمان موثر و تاثیرگذاری طولانی مدت تزریق ، باید درمان طی چندین جلسه با فاصله زمانی انجام گیرد.  اطلاعاتی از قبیل روش درمان ، تعداد جلسات درمانی و غیره در جلسه مشاوره توسط پزشک متخصص ، تعیین شده و به اطلاع بیمار می رسد.

 

اقدامات قبل از تزریق بوتاکس - دکتر ارمی

 

توجه داشته باشید که پس از تمامی این مراحل ، روز تزریق و جلسات آن تعیین می گردد. بعد از تزریق بهتر است تا ۱۶ الی ۲۴ ساعت ، آب با محل تزریق تماس نداشته باشد و همچنین از فشار بر ناحیه ای که تحت تزریق قرار گرفته بهتر است خودداری گردد ؛ یعنی به عنوان مثال فرد روی صورت نخوابد. در پایان تزریق نیز ، افراد بلافاصله می توانند به زندگی معمول خود بازگردند.

جستجو کنید

آخرین مقالات

اشتراک گذاری

نظرات

0 0 رای ها
امتیاز برای مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاه ها
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها