مراقبت های بعد از چال گونه

نکات و مراقبت های بعد از چال گونه

مراقبت های بعد از چال گونه : دریافت نتایج مطلوب از چال گونه ، نیازمند دقت در رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از آن می باشد ؛ به همین علت در مقاله پیش رو ، به شرح مهم ترین نکات پس از عمل چال گونه ، پرداخته ایم ؛ جهت آگاهی بیشتر در این باره با ما همراه باشید.

مراقبت های بعد از چال گونه مراقبت های بعد از چال گونه

در ذیل به مهم ترین مراقبت های بعد از چال گونه ، اشاره شده است ؛ با دقت در رعایت آن ها ، علاوه بر بهبودی سریع تر از بروز عوارض جبران ناپذیر ناشی از جراحی چال گونه ، نیز جلوگیری نمایید.

  • مصرف به موقع و منظم داروهای تجویز شده از سوی پزشک ، از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و به هیچ عنوان نباید در این رابطه سهل انگاری شود.
  • در صورت احساس درد پس از عمل چال گونه ، با اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن نمایید.

رژیم غذایی پس از عمل چال گونه

بهتر است در مدتی که دهان شما همچنان بی حسی است ، از مصرف مواد غذایی و همچنین نوشیدنی های خیلی سرد و گرم ، خودداری نمایید ؛ چرا که ممکن است به طور ناخواسته به خود آسیب برسانید.

در روزهای ابتدایی پس از عمل چال گونه ، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار داده و به مرور زمان ، مواد غذایی سفت تر را جایگزین نمایید.

بهداشت دهان بعد از جراحی چال گونه

  1. رعایت بهداشت دهان در دوران نقاهت عمل چال گونه ، اهمیت به سزایی دارد ؛ بنابراین نسبت به آن بی توجه نباشید.
  2. طبق توصیه پزشک ، به منظور جلوگیری از ایجاد هرگونه باکتری درون دهان ، چند بار در طول روز از دهانشویه استفاده نمایید.
  3. لازم به ذکر است به افراد زیباجویی که تحت عمل جراحی چال گونه قرار گرفته اند ، توصیه می گردد در دوران نقاهت آن ، پس از مصرف مواد غذایی از دهانشویه استفاده نمایند.

تورم ناشی از عمل چال گونه

  • بروز تورم در روزهای ابتدایی پس از عمل چال گونه ، مسئله ای طبیعی بوده که جای هیچ گونه نگرانی ندارد ؛ چرا که به مرور زمان برطرف می گردد.
  • طبق توصیه پزشک ، افرادی که تحت عمل جراحی چال گونه قرار گرفته اند ؛ بهتر است تا مدتی به منظور کاهش تورم ناشی از آن ، در حین خواب و استراحت دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ، تا سر کمی بالاتر از بدن قرار گیرد.

 

 

Call Now Buttonمشاوره رایگان