مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس : تزریق بوتاکس یکی از پرطرفدار ترین روش های جوانسازی محسوب می شود که به منظور برطرف کردن چین و چروک صورت انجام خواهد شد.

حال برای کسب نتایج مطلوب از تزریق بوتاکس ، رعایت یک سری نکات از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در این مقاله قصد داریم شما را از این مراقبت ها آگاه کنیم تا با انجام آن ها به نتایج مطلوبی دست یابید.

کار هایی که بعد از تزریق بوتاکس انجام آن ها ممنوع می باشد عبارتند از :

فعالیت زیاد

سعی کنید تا 24 ساعت کاملا استراحت کنید تا مواد تزریق شده به صورت ، به خوبی میان ماهیچه های زیر پوستتان نفوذ کند و بهترین نتایج کسب شود.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

ضربه به محل تزریق

ممکن است بعد از تزریق بوتاکس ، به دلیل داشتن حس ناخوشایند تمایل به دست زدن به ناحیه تحت درمان را داشته باشید. اما این نکته حائز اهمیت است که ماساژ یا فشار دادن آن نواحی موجب می شود تا ماده تزریق شده در صورت جا به جا گردد و نتایج نا مطلوبی برای شما به ارمغان آورد.

خوابیدن به روی صورت

در بیشتر موارد دو تا چهار ساعت بعد از تزریق بوتاکس ، پوست ترمیم خواهد شد ولی توصیه می شود بیمار از خوابیدن به روی پوست خودداری نماید؛ چرا که با انجام این کار عوارض نا مطلوبی برای بیمار خواهد داشت.

به هنگام دراز کشیدن سر خود بالا تر از حد معمول قرار دهید.

نوشیدن الکل

ممکن است بر اثر مصرف الکل فرد دچار کبودی شود. بنابراین حداقل تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس از مصرف نوشیدن های حاوی الکل خودداری نمایید.

مصرف دارو های رقیق کننده

تا چند روز بعد از تزریق بوتاکس ، استفاده از هر دارویی که موجب رقیق شدن خون می شود ، ممنوع می باشد. دارو های ضد التهاب و استروئیدی همچون ژلوفن و پروفن از جمله این دارو ها هستند.

مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

شستن صورت

بعد از گذشت شش الی هفت ساعت شستن صورت با آب و صابون مانعی ندارد. اما توجه داشته باشید که به صورت فشار وارد نشود و به آرامی اقدام به شستن نمایید.

قرار گرفتن در معرض آفتاب

تا زمانی که صورت قرمز و متورم باشد، از قرا گرفتن در معرض گرما و تابش شدید خورشید خودداری کنید. بنابراین از رفتن به حمام آب داغ ، سونا و جکوزی پرهیز نمایید.

توصیه می شود تا چند روز برای رفتن به استخر دست نگه دارید.

سایر مراقبت های بعد از تزریق بوتاکس

  • از ورزش کردن خودداری نمایید.
  • به روی نواحی تحت درمان کمپرس یخ قرار ندهید.
  • از دراز کشیدن بیش از حد خودداری نمایید.
Call Now Buttonمشاوره رایگان