جراحی پلک

عمل جراحی پلک

نوعی از جراحی زیبایی که انجام آن موجب بهبود برخی از ایرادات موجود در پلک ؛ همچون افتادگی پلک ها می شود ، جراحی پلک است که در اصطلاح به آن بلفاروپلاستی می گویند.جراحی پلک

برای انجام این جراحی زیبایی ، لازم است تا چربی ، عضلات و پوست اضافی موجود در پلک ها حذف شوند که میزان حذف آن ها به شدت ایرادات موجود در پلک های فرد بستگی دارد.

هنگامی که سن افراد افزایش می یابد ، پلک های آن ها کش آمده و عضلاتی که وظیفه حمایت از پلک ها را دارند ، تضعیف می شوند.

بروز چنین تغییراتی در پلک ها ، ممکن است منجر به تجمع چربی اضافی در ناحیه بالا و پایین پلک ها شده و مشکلاتی ؛ همچون برآمدگی در زیر چشم ها ، افتادگی پلک های فوقانی ، فرورفتگی یا خمیدگی در ابروها و غیره را برای فرد ایجاد نماید.

وجود ایرادات ذکر شده در پلک ها ، نه تنها موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره افراد می شود ؛ بلکه وجود فرورفتگی های زیاد و متعدد در ناحیه اطراف چشم می تواند م، وجب کاهش دید شخص شود ؛ با انجام بلفاروپلاستی ، می توان مشکلاتی که منجر به ایجاد اختلال در دید و بینایی افراد شده اند را رفع کرده و به چشم ها ، ظاهری جوان تر و نافذتر بخشید.

آیا جراحی پلک برای من مناسب است ؟

برای اینکه بدانید بلفاروپلاستی مناسب شما است یا خیر ، ابتدا باید توقعات خود از جراحی زیبایی پلک را مشخص کرده و نسبت به مزایا و معایب آن آگاهی کامل داشته باشید ، جراحان پلک می توانند این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

در صورتی که انجام جراحی زیبایی پلک ، قادر به تحقق توقعات شما می شود ، می توانید برای انجام این جراحی زیبایی اقدام نمایید.

البته افراد باید به این نکته توجه داشته باشند که مبتلا نبودن به عفونت های شدید چشمی و سایر بیماری های مرتبط با چشم و داشتن حداقل 18 سال سن از اولین شرایط لازم برای انجام بلفاروپلاستی می باشد.

 

جراحی پلک با بی حسی

دکتر محمد ارمی ، متخصص گوش و حلق و بینی ، جراح پلاستیک صورت و بینی ، جراحی زیبایی پلک را تحت بی حسی موضعی در داخل مطب انجام می دهند و پس از انجام آن نیز بیماران نیاز به بستری ندارند.

لازم به ذکر است ، در شهر کاشان تنها دکتر محمد ارمی ، جراحی زیبایی پلک را تحت بی حسی موضعی انجام می دهند.

آمادگی برای جراحی پلکجراحی پلک

قبل از اینکه زمان مشخصی برای بلفاروپلاستی مشخص شود ، باید جلسه مشاوره ای برای بیمار تعیین شده و موارد زیر مورد بررسی قرار گیرد :

  • انتظارات بیمار : افراد باید با جراح پلک خود گفتگوی صادقانه ای پیرامون توقعات و انگیزه های خود از انجام این جراحی زیبایی داشته باشند ؛ پس از ذکر انتظارت ، پزشک به شما خواهد گفت که جراحی پلک برای شما مناسب است یا خیر.
  • سابقه پزشکی : در جلسه مشاوره ، پزشک سوالاتی در رابطه با سوابق بیماری تان خواهد پرسید و شما در صورت ابتلا به بیماری هایی ؛ همچون تیروئید ، خشکی چشم ، آلرژی ، گلوکوما و مشکلات این چنینی موظف به طرح آن ها با پزشک خود هستید ؛ پزشک ، همچنین در رابطه با مصرف مکمل های گیاهی ، ویتامین ها ، داروها ، دخانیات و الکل از شما سوال خواهد کرد.

دوره نقاهت جراحی پلک

دوران نقاهت جراحی زیبایی پلک ، طولانی نبوده و بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند .

جراحی پلک ، جراحی ساده و ایمن بوده که نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.

تورم و کبودی ، از عوارض طبیعی جراحی بلفاروپلاستی بوده و در تمامی بیماران رخ داده و به مرور زمان برطرف می شود ؛ بیماران می توانند با رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک ، به این مدت زمان تسریع بخشند .

افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند ، نگران باقی ماندن جای اسکارهای ناشی از عمل پلک می باشند ؛ در این باره باید ذکر شود که جای بخیه های عمل بلفاروپلاستی ، به تدریج کم رنگ شده و در نهایت از بین می رود . 

 

عوارض جراحی پلک

تمامی جراحی ها با خطرات و عوارض خاص خود همراه خواهند بود ، اما میزان بروز عوارض پس از انجام جراحی ، بسته به میزان مهارت و تجربه جراح بسیار کاهش می یابد ؛ در رابطه با جراحی زیبایی پلک ، باید ذکر شود که این عمل جراحی بسیار ایمن بوده و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ، تنها ممکن است شاهد بروز کمی تورم و کبودی در آن ها باشیم که آن نیز جای نگرانی نداشته و به مرور زمان برطرف می شود .

مواردی ؛ هم چون عفونت ، غیرقرینگی ، درد شدید و غیره از عوارض جراحی زیبایی پلک می باشند ، که احتمال بروز آن ها در صورت انجام جراحی زیبایی پلک توسط جراح بی تجربه افزایش می یابد ، بنابراین در انتخاب جراح پلک بسیار دقت کنید .

نکات و اقدامات قبل از جراحی پلک

یکی از نکات بسیار مهم که کمک شایانی به دریافت نتایج مطلوب از جراحی زیبایی پلک ( بلفاروپلاستی ) می کند ، رعایت نکات قبل و بعد از آن می باشد ؛ در ذیل در ارتباط با نکات و مراقبت های قبل از جراحی پلک ، به طور مفصل توضیح داده شده است .

در صورت تمایل به آگاهی از مراقبت های بعد از جراحی پلک ، می توانید به مقاله مربوطه مراجعه نمایید .

اقدامات قبل از جراحی پلک جراحی پلک

  1. اولین و مهم ترین اقدام پیش از انجام جراحی پلک ، انتخاب جراح پلک می باشد ؛ که تاثیر به سزایی در نتایج دریافتی از عمل زیبایی پلک دارد ؛ بنابراین در این باره بسیار دقت بفرمائید .
  2. افرادی که تصمیم به انجام جراحی زیبایی پلک گرفته اند ، باید جراح پلک ، را از سوابق پزشکی و حساسیت های دارویی خود مطلع کنند .
  3. مصرف داروهای تجویزی پزشک ، از اهمیت به سزایی برخوردار است ، بنابراین در این باره سهل انگاری نکرده و داروهای تجویزی را منظم و مرتب مصرف نمایید .
  4. بهتر است افراد جهت عدم بروز اختلال در حین عمل پلک ، از مدتی قبل از انجام آن از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل اجتناب نمایند .
  5. مصرف برخی از داروها ؛ همچون آسپرین و از این قبیل موارد احتمال خونریزی در حین جراحی زیبایی پلک ، را افزایش می دهند ؛ به همین منظور بهتر است ، افراد از مدتی قبل از عمل پلک ، از مصرف این موارد خودداری کنند .
  6. بهتر است بانوان در روز جراحی زیبایی پلک ، بدون آرایش باشند .
  7. توصیه می شود شب قبل از جراحی زیبایی پلک استحمام نمایید ؛ چرا که ممکن است تا مدتی پس از انجام آن نتوانید به حمام بروید .

هزینه جراحی پلک

عوامل متعددی بر تعیین هزینه جراحی پلک تاثیر گذارند ؛ از این رو افراد باید به جراح پلک مراجعه نمایند.

Call Now Buttonمشاوره رایگان