جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی

با توجه به اینکه واژه های جراحی بینی فانتزی و نیمه فانتزی در بین بیماران رایج گردیده و در متون علمی واژه همسنگی برای آن تعریف نشده ، تصمیم به ارائه توضیحاتی در مورد آن گرفتیم ؛ معمولا جراحی بینی فانتزی ، یکی از پرطرفدارترین مدل های جراحی بینی در بین بانوان می باشد.

جراح بینی به هنگام انجام جراحی بینی ، به فاصله میان لب و بینی دقت می کند ؛ در بینی های طبیعی ، میزان فاصله بین لب و بینی باید 90 تا 95 درجه باشد و اگر جراح ، بخواهد جراحی بینی فانتزی انجام دهد ، باید این اندازه را به 100 تا 105 درجه برساند ، که این میزان برای بینی خانم ها نسبت به آقایان ، مناسب تر می باشد.

بینی پس از انجام جراحی بینی به صورت فانتزی کوچک شده ، پشت بینی قوس دار و نوک آن سربالا می شود.

افرادی که می خواهند جراحی بینی فانتزی انجام دهند ، باید به نکات بسیاری توجه کنند ؛ برای نمونه ، افرادی که صورت بزرگی دارند ، کاندید مناسبی برای انجام جراحی بینی فانتزی نمی باشند.

معمولا افرادی که بینی آن ها استخوانی می باشد از انجام عمل بینی فانتزی ، نتیجه بهتری می گیرند تا بیمارانی که بینی گوشتی دارند.

 

جراحی بینی فانتزی

بهترین جراح بینی فانتزی

انتخاب جراح بینی ، نقش بسیاری در میزان موفقیت به دست آمده پس از جراحی بینی دارد ؛ جراح بینی ابتدا تناسب میان صورت و بینی را در نظر می گیرد و نظر خود را به بیمار می گوید و در صورت موافقت بیمار ، طبق تناسب به دست آمده اقدام به کوچک کردن بینی می کند.

اگر بینی شما گوشتی است و نگران این هستید که پس از انجام جراحی بینی فانتزی به نتیجه ای مطلوب نرسید ، باید بگوییم در صورت مجرب بودن جراح بینی ، نتیجه مطلوب کسب می کنید.

تفاوت بینی فانتزی و نیمه فانتزی

همانطور که گفته شد ؛ ویژگی بینی های فانتزی کوچک ، قوس دار و سربالا بودن نوک آن می باشد ؛ اما بینی های نیمه فانتزی در بین بینی های طبیعی و فانتزی قرار دارند ؛ آن ها به اندازه بینی های فانتزی سربالا و کوچک نمی باشند و نسبت به آن ها ، طبیعی تر به نظر می رسند.

 

 

هزینه جراحی بینی فانتزی

ممکن است شما هم برای انجام جراحی بینی ، قیمت های متفاوتی شنیده باشید ؛ زیرا هزینه جراحی بینی ، به موارد زیادی بستگی دارد و پس از بررسی آن ها مشخص می گردد.
حتما با جراحانی مواجه شدید که قیمت بسیار کمی برای انجام جراحی بینی دریافت می کنند ، در توصیف و توضیح آن اجازه دهید به همین بسنده کنیم که ” هیچ ارزانی بی علت نیست “.

اقدامات قبل از جراحی بینی فانتزی

 1. اگر مبتلا به بیماری خاصی هستید به پزشک خود اطلاع دهید.
 2. در صورتی که بیمار از داروی خاصی استفاده می کند ، باید جراح بینی خود را مطلع کند.
 3. به مدت 2 هفته قبل از انجام جراحی بینی ، باید از مصرف سیگار و نوشیدنی های حاوی الکل پرهیز کنید ، همچنین سیر و چای سبز .
 4. تا 2 هفته قبل از شروع جراحی بینی ، از داروهایی که باعث انعقاد خون می شود ، استفاده نکنید.
 5. روز قبل از جراحی ، بیماران باید استحمام کنند.
 6. در روز جراحی بینی ، آزمایشات خود را به همراه داشته باشید.

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی فانتزی

 1. تا مدتی پس از جراحی بینی ، بیماران باید از مصرف سیگار و الکل اجتناب نمایند.
 2. بیماران تا مدتی از انجام ورزش هایی که باعث فشار آمدن به صورت می شود ، خودداری کنند.
 3. تا چند مدت پس از جراحی بینی ، از مصرف سدیم پرهیز کنید.
 4. استفاده از کمپرس یخ ، تاثیر به سزایی در رفع کبودی و تورم ناشی از جراحی بینی دارد ؛ بنابراین ، استفاده از آن را فراموش نکنید.
 5. آب آناناس و آب کرفس از دیگر مواردی هستند که سبب تسریع در روند بهبودی تورم و کبودی های ناشی از جراحی زیبایی بینی می شوند ، بنابراین آن ها را در رژیم غذایی خود قرار دهید.
 6. گرما ، منجر به افزایش تورم و کبودی در دوران نقاهت جراحی بینی می شود ؛ بنابراین ، طبق توصیه متخصص گوش و حلق و بینی ، تا مدتی از قرارگیری در برابر نور مستقیم خورشید ، خودداری کنید.
 7. طبق توصیه جراح بینی ، افراد در دوران نقاهت عمل زیبایی بینی ، باید میزان مصرف ادویه در رژیم غذایی خود را کاهش دهند.
 8. به منظور جلوگیری از وارد شدن فشار به بینی ، متخصص گوش و حلق و بینی به افراد توصیه می کند تا مدتی به شکل طاق باز خوابیده و جهت قرارگیری سر بالاتر از بدن ، دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ این کار به کاهش تورم و کبودی های ناشی از جراحی بینی ، کمک شایانی می کند.
 9. کسانی که جراحی زیبایی بینی انجام داده اند ، باید تا مدتی از فین کردن خودداری کنند.
 10. از رفتن به مکان های شلوغ در دوران نقاهت جراحی بینی ، خودداری کنید ؛ چرا که ، احتمال وارد شدن ضربه به بینی افزایش می یابد.
 11. تا مدتی پس از جراحی زیبایی بینی ، استفاده از عینک طبی و آفتابی ممنوع می باشد ؛ اما استفاده از لنزهای تماسی ایرادی ندارد.
 12. در روزهای ابتدایی پس از جراحی زیبایی بینی ، توصیه به قرار دادن مواد غذایی نرم و آبکی در رژیم غذایی بیماران می شود و افراد به مرور ، می توانند مواد غذایی سفت تر را جایگزین کنند.
Call Now Buttonمشاوره رایگان