جراحی بینی ترمیمی

همه چیز درباره جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی ، با هدف اصلاح ایرادات ایجاد شده در جراحی بینی اولیه یا از بین بردن مشکلاتی که در عمل قبلی اصلاح نشده ، انجام خواهد شد. این مشکلات معمولا بر اثر کم تجربگی جراح بینی یا استفاده نادرست از تکنیک های جراحی و پاسخ نامتناسب بافت بینی پدید می آید.

در جراحی بینی ترمیمی مشکلات زیر اصلاح خواهد شد :

 • بیش از حد کوچک شدن بینی
 • بیش از حد سر بالا شدن بینی ( بینی خوکی )
 • بروز مشکلات تنفسی
 • اصلاح ایرادات باقی مانده از جراحی بینی اولیه ؛ چون قوز ، انحراف
 • و غیره

جراحی بینی ترمیمی

زمان مناسب برای انجام جراحی بینی ترمیمی

معمولا برای انجام جراحی بینی ترمیمی ، باید یک سال از عمل بینی اولیه گذشته باشد. در این مدت تورم بینی از بین رفته و ایرادات بینی به طور کامل مشخص خواهد شد ؛ چه بسا برخی از مشکلات تنها به دلیل ورم بینی می باشد. به طور مثال در برخی موارد ممکن است سوراخ های بینی بر اثر وجود تورم نا متقارن باشند ؛ در حالی که بعد از این مدت و با فروکش کردن تورم این مشکل خود به خود بر طرف می شود.

لازم به ذکر است ، در برخی موارد که بینی مشکلات چندانی ندارد ، در صورت تایید و صلاحدید جراح ، می توان جراحی را بعد از گذشت 6 ماه انجام داد.

روش های انجام جراحی بینی ترمیمی

این جراحی را می توان به دو صورت باز و بسته انجام داد.

معمولا در مواردی که ایرادات بینی جزئی باشد ، جراحی در مطب و با بی حسی انجام می شود ؛ در چنین حالتی جراحی به صورت بسته انجام خواهد شد ، به طوری که برش ها از داخل سوراخ های بینی ایجاد شده و مجددا به بافت پوست آسیبی نمی رسد.

 

 

 

اما زمانی که مشکلات بینی بسیار آزار دهنده و ملموس باشد ( مانند مشکلات تنفسی ) جراحی به صورت باز و تحت بی هوشی کامل انجام می شود. در این روش ، برش ها در ناحیه کلوکلا یا همان تیغه میان دو سوراخ بینی ایجاد می شود و پس از جدا شدن پوست از استخوان ، تغییرات اعمال خواهد شد. در این روش ، دسترسی جراح برای ایجاد تغییر بیشتر است.

سوهان کشیدن بینی بعد از عمل

در بسیاری از مواقع ، شاهد خواهیم بود که پس از جراحی زیبایی بینی ، قوز یا برآمدگی بینی بیمار به طور کامل بر طرف نشده است ؛ در برخی از این مواقع جراح بینی ، اقدام به سوهان کشیدن بینی در داخل مطب کرده و قوز یا برآمدگی برطرف نشده در حین جراحی را از بین می برد.

لازم به ذکر است ؛ در صورتی که قوز زیاد باشد ، امکان رفع آن با سوهان کشی وجود نداشته و نیاز به انجام جراحی ترمیم بینی است.

 

 

 

مراقبت های بعد از جراحی بینی ترمیمی

کسانی که خواستار انجام عمل ترمیم بینی می باشند ، به طور کامل با نکات و مراقبت های پس از جراحی بینی آشنا هستند ؛ اما با این حال در ذیل به برخی از مهم ترین نکات دوران نقاهت جراحی بینی ، اشاره شده است ؛ جهت کسب نتایج مطلوب ، موارد ذکر شده را رعایت نمایید.

 1. از حرف زدن و خندیدن طولانی مدت خودداری نمایید.
 2. از فین کردن در دوران نقاهت جراحی بینی ، اجتناب کنید.
 3. قرار گیری در گرما ، منجر به افزایش تورم و کبودی ناشی از جراحی بینی می شود ؛ از این رو ، طبق توصیه جراح بینی ، تا مدتی در معرض نور مستقیم خورشید قرار نگیرید.
 4. ادویه و نمک را در دوران نقاهت عمل بینی از رژیم غذایی خود حذف کرده یا تا حد امکان کاهش دهید ؛ چرا که مصرف این موارد سبب طولانی شدن مدت زمان بهبودی پس از جراحی بینی می شود.
 5. استفاده از عینک آفتابی یا طبی ، تا مدتی پس از جراحی بینی ممنوع می باشد ، اما استفاده از لنز مانعی ندارد ( مدت زمان دقیق عدم استفاده از عینک را از پزشک معالج خود جویا شوید. )
 6. در روزهای ابتدائی پس از جراحی بینی ، مواد غذایی نرم و آبکی را در رژیم غذایی خود قرار داده و به مرور مواد غذایی سفت تر را که نیاز به جویدن دارند ، جایگزین نمایید.
 7. در دوران نقاهت عمل بینی ، از رفتن به مکان های شلوغ که امکان وارد شدن ضربه به بینی وجود دارد ، اجتناب کنید.

 

جراحی بینی ترمیمی

انتخاب جراح بینی

انتخاب جراح در جراحی بینی ترمیمی از اهمیت بیشتری برخوردار است. هر بار که جراحی بینی انجام می شود به بافت و ساختار بینی آسیب وارد خواهد شد. بنابراین ، در صورت انتخاب جراح کم تجربه ممکن است ، مشکلات جبران ناپذیری پدید آید.

هزینه جراحی بینی ترمیمی

جراحی بینی ترمیمی نسبت به جراحی بینی اولیه پیچیده تر خواهد بود؛ به همین جهت هزینه آن نیز بیشتر است. البته هزینه نهایی پس از معاینه توسط جراح بینی مشخص خواهد شد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان