جراحی بینی باز

عمل جراحی بینی باز

جراحی بینی باز : در حال حاضر اغلب مردم بیش از پیش به زیبایی چهره خود اهمیت می دهند و همواره به دنبال اصلاح ایرادات ظاهری خود هستند. از آنجایی که بینی در مرکز صورت قرار دارد، تاثیر بسیاری در زیبایی چهره خواهد داشت و به همین جهت جراحی بینی رایج ترین عمل زیبایی در میان اقشار مختلف مردم است.

به طور کلی جراحی بینی با دو هدف زیبایی و درمانی انجام خواهد شد. در جراحی درمانی بینی مشکلات عملکردی بینی رفع شده و جراحی زیبایی بینی برای اصلاح ایرادات ظاهری بینی انجام می شود. لازم به ذکر است بیمه هزینه جراحی بینی درمانی را متقبل می شود ولی برای جراحی زیبایی بینی هزینه ای پرداخت نمی کند.

اما جراحی بینی به چه روشی انجام خواهد شد :

  1. جراحی بینی باز
  2. جراحی بینی بسته

انتخاب اینکه کدام یک از روش ها برای جراحی مناسب تر است ، بستگی به مهارت و سلیقه جراح بینی دارد. هر یک از روش های باز و بسته مزیت و ویژگی های خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی آن ها خواهیم پرداخت.

جراحی بینی باز

  • جراحی بینی باز

در این جراحی برش ها در تیغه میان دو سوراخ بینی که اصطلاحا به آن کلوملا گفته می شود ایجاد می شوند و پس از اینکه پوست به کمک ابزاری مخصوص از ساختمان بینی جدا شد، با توجه به تناسبات صورت و سلیقه بیمار ، تغییرات اعمال می شود.

در این روش دید جراح بینی ، باز است و اشراف کاملی به ساختمان بینی داشته ، از این رو بیشتر جراحان ترجیح می دهند که عمل بینی را از طریق روش باز انجام دهند. لازم به ذکر است در جراحی بینی به روش باز ، احتمال نا متقارنی یا بروز مشکلات ثانویه بسیار کم است.

  • جراحی بینی به روش بسته

در این روش به بافت پوست آسیبی نمی رسد و برش ها تنها از داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهند شد. معمولا جراحی بینی بسته به دلیل محدودیت دیدی که برای جراح وجود دارد ، اولویت دوم آن ها می باشد.

انتخاب جراح بینی خوب

یکی از مهم ترین اقدامات قبل از عمل بینی ، انتخاب جراح بینی خوب و با سابقه می باشد که در نتیجه نهایی بسیار تاثیر گذار است.

آنچه پیداست جراحی بینی از عمل های لازم و ضروری نیست که لازم باشد ، فوری انجام شود. به همین دلیل افراد برای انتخاب جراح بینی خوب و با تجربه از زمان و وقت کافی برخوردار هستند.

جراحی بینی باز

ویژگی های جراح بینی خوب

  • جراح بینی خوب قادر به انجام انواع جراحی بینی می باشد.
  • وجدان کاری داشته و بدون در نظر گرفتن منافع مالی خود ، سلامت و رضایت بیمار را اولویت قرار می دهد.
  • جراح بینی خوب با در نظر گرفتن سلیقه ، نظر و تناسب صورت بیمار اقدام به جراحی می نماید.
  • جراح بینی موظف است بیمار را در جریان اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی قرار دهد.

شما می توانید برای مشاهده نمونه کارهای دکتر محمد ارمی ، بورد تخصصی جراحی گوش و حلق و بینی ، به گالری تصاویر سایت یا صفحه اینستاگرام ایشان مراجعه فرمایید.

بهترین سن جراحی زیبایی بینی چه زمانی است ؟ 

طبق گفته پزشکان ، بهترین سن جهت انجام جراحی زیبایی بینی ، پس از اتمام سن بلوغ می باشد ؛ چرا که ، پیش از آن ، رشد بینی و دیگر اعضا صورت کامل نشده و بدین ترتیب ، امکان بروز عواقب جبران ناپذیر وجود دارد.

عوارض جراحی بینی چیست ؟

جراحی زیبایی بینی ، روشی ایمن به منظور بهبود فرم ظاهری بینی می باشد که انجام آن توسط جراح ماهر و با تجربه ، با خطر و عوارض خاصی همراه نخواهد بود ؛ اما در غیر این صورت ، امکان بروز مشکلاتی ؛ از جمله بی حسی ، عفونت ، درد شدید ، غیرقرینگی حفره های بینی ، آبریزش بینی ، از دست دادن حس بویایی ، مشکلات تنفسی ، خر و پف و از این قبیل موارد وجود دارد.

به همین علت است که همواره ، توصیه به دقت در انتخاب جراح بینی ، می شود.

جراحی زیبایی بینی ، عملی ضروری نیست ؛ بنابراین ، با دقت به دنبال بهترین جراح بینی ، باشید.

لازم به ذکر است ؛ رعایت نکات و مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی نیز در کسب نتایج رضایت بخش از آن ، تاثیر گذار می باشد ؛ از این رو ، به شما توصیه می شود ، به هیچ عنوان ، در این باره سهل انگاری نکنید.

مقالات جامعی در ارتباط با مراقبت های قبل و بعد از جراحی زیبایی بینی ، تهیه و در سایت قرار داده شده است ؛ در صورت تمایل به کسب اطلاعات بیشتر در این باره ، می توانید به مقالات مربوطه مراجعه نمایید.

به شما عزیزان ، توصیه می شود از پزشک معالج خود نیز در رابطه با مراقبت های قبل و بعد از عمل بینی ، پرس و جو نمایید.

Call Now Buttonمشاوره رایگان