تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس

تزریق بوتاکس یکی از محبوب ترین انواع روش های جوانسازی پوست است که در سال های اخیر افراد بسیار زیادی برای انجام آن به پزشکان زیبایی مراجعه نموده اند.تزریق بوتاکس

هدف از تزریق بوتاکس ، 3 مورد اساسی است که عبارت اند از:

  • زیبا سازی
  • کنترل اسپاسم و گرفتگی عضلانی
  • کنترل تعریق شدید در نواحی مختلف بدن همچون کف دست، زیر بغل و غیره.

 

تزریق بوتاکس با اهداف زیبایی

 

تزريق بوتاکس با هدف زیبایی سال های طولانی است که توسط آقایان و خانم ها به منظور دستیابی به پوستی شاداب، جوان و بدون چین و چروک انجام می شود.

بوتاکس موجب آرام و شل شدن عضله هایی که موجب ایجاد چین و چروک در نواحی خط اخم، دور چشم، پیشانی و غیره شده اند ، می گردد.

  • تزریق بوتاکس به پیشانی: با بالا رفتن سن و عواملی همچون استرس، اضطراب و نگرانی چین و چروک و خطوطی در پیشانی شما ایجاد می گردد که به هنگام هیجانی و خشمگین شدن ، بیشتر نمایان شده و جلب توجه می نمایند.
  • تزريق بوتاکس بین دو ابرو: به چین و چروک های میان دو چشم خطوط 11 می گویند که دلیل ایجاد آن ها کهولت و افزایش سن می باشد، این خطوط در هنگام نگران شدن و اخم کردن بیشتر خود را نشان می دهند.
  • تزريق بوتاکس در اطراف چشم ها: چشم ها درخشان ترین عضو صورت شما هستند که بسیار جلب توجه می کنند، به مرور زمان خندیدن و اخم کردن موجب پدید آمدن خطوطی در اطراف چشم های شما می شوند که معروف به خطوط پنجه کلاغی هستند. تزريق بوتاکس موجب بازیابی جذابیت و گیرایی دوباره چشم های شما خواهد شد.

تزریق با هدف کاهش و توقف تعریق

مکانیزم بدن انسان به صورتی است که با تعریق، دمای آن تعدیل می شود. در برخی از افراد میزان تعریق به حدی زیاد است که مشکلاتی همچون بوی بدن، ایجاد اختلال در رانندگی یا گرفتن خودکار در دست، کاهش اعتماد به نفس به دلیل خیس شدن مداوم لباس ها و پیدا بودن خیسی از روی لباس را برای آن ها به دنبال خواهد داشت.

در چنین حالتی با تزريق ماده بوتاکس می توان روند تعریق را تا حد زیادی کاهش داده و در برخی موارد به طور کامل متوقف نمود.

 

تزریق بوتاکس

 

 نحوه تزریق بوتاکس

انجام این روش جوانسازی پوست معمولاً با بی حسی موضعی و در مطب صورت می گیرد.

بعد از بی حس شدن موضع، پوست کاملاً پاک شده و پزشک ماده بوتاکس را در محل مورد نظر تزریق می نماید. لازم به ذکر است که مدت زمان لازم برای تزريق ماده بوتاکس کمتر از 1 ساعت زمان می برد.

مکانیزم عملکرد بوتاکس

توکسین موجود در محلول ، بعد از تزریق موجب مسدود شدن سیگنال هایی می شود که از عصب به عضله فرستاده می شوند، به همین دلیل عضلات دیگر توانایی انقباض را نخواهند داشت.

در اصل انقباض همین عضلات است که موجب ایجاد چین و چروک بر روی پوست می شود.

مراقبتهای بعد از تزریق بوتاکس

در ذیل به مهم ترین نکات بعد از تزریق بوتاکس اشاره شده است جهت کسب اطلاعات بیشتر در این باره می توانید به مقاله مراقبت های بعد از تزريق بوتاکس موجود در سایت مراجعه نمایید.

خوابیدن بعد از بوتاکس

از شایع ترین عوارض تزریق بوتاکس ، باید به ایجاد حس خواب آلودگی و بیحالی در افراد اشاره کنیم ؛ در این مواقع افرادی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته اند ، ترغیب به استراحت و خوابیدن می شوند ؛ طبق توصیه پزشک بهتر است آن ها به مدت چند ساعت با این حس مقابله کرده و نخوابند ؛ زیرا :

استراحت و خوابیدن پس از تزریق بوتاکس ، منجر به افزایش تاثیر نیروی جاذبه بر بدن شده و بدین ترتیب احتمال تکان خوردن مواد بوتاکس در زیر پوست افزایش پیدا می کند.

لازم به ذکر است افرادی که تزریق بوتاکس انجام داده اند ، طبق توصیه پزشک باید در روزهای ابتدائی پس از درمان ، از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود اجتناب کرده و طاق باز بخوابند.

 

 

 

آرایش بعد از بوتاکس

انجام آرایش پس از تزریق بوتاکس ، بلامانع است ؛ تنها بیماران باید توجه نمایند که در حین انجام آرایش از وارد کردن فشار و هم چنین ماساژ صورت ، خودداری کنند ؛ چرا که در این صورت احتمال جا به جایی مواد بوتاکس افزایش می یابد ؛ برخی از پزشکان جهت جلوگیری از بروز این عارضه به بیماران خود توصیه می کنند تا چند ساعت پس از تزریق بوتاکس ، از انجام آرایش اجتناب کنند.

شستن صورت بعد از بوتاکس

بهتر است کسانی که تحت درمان با بوتاکس قرار گرفته اند ، در ساعات ابتدایی پس از درمان ، از شستشوی صورت خود خودداری نمایند.

لازم به ذکر است که شستشو صورت یا حمام کردن پس از تزریق بوتاکس ، منجر به بروز عوارض در افراد نمی شود ؛ بلکه این درجه حرارت آب است که سبب تغییر وضعیت بوتاکس می شود ؛ گرمای آب ، منجر به افزایش جریان خود شده و بدین ترتیب بر روی نتیجه دریافتی از بوتاکس تاثیر می گذارد.

Call Now Buttonمشاوره رایگان